5,501

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Tak, oczywiście, moje zdjęcie przedstawia pozostałość po krzyżu na Leskowcu.
Puknty dzielę po pół. A zagadkę tradycyjnie zadaje osoba z mniejszym dorobkiem, czyli Eugeniusz.

180 - sprocket73
140,5 - kisiel
61,5 – jolanta
56,5 - Cyberniok
53,5 - nena
53 – Gustek
43,5 - baca,
37,5 – MF
35 - Eugeniusz Kępiński
28,5 - Darek Tlałka,
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod
18,5 - łysy z łysiny
19 - tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
12 - Karo
11,5 - 740715
10 - bcFan
9 - mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek
0,5 - Janusz

5,502

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Pytanie: co rozsławia Beskid Mały na morzach i oceanach świata. Dla ułatwienia proszę podać Matki Chrzestne.

5,503

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Przypuszczalnie
Skawa- Bożena Sikorzyńska
Wadowice II - Ewa Filipiak

pozdrawiam
bcFan - Jadwiga  wink

5,504

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Na pewno Jadziu. Bardzo dobrze i szybko.
Oba masowce wyprodukowane w tanich stoczniach chińskich w ostatnich kilku latach dla Polskiej Żeglugi Morskiej. Pływają zaś pod tanimi banderami Bahamas i Liberii. Ewa Filipiak to słynna pani burmistrz Wadowic.
Wadowice II biorą się stąd, że pływał już pod polską banderą masowiec Wadowice, z serii " powiatowej ", ale pocięty już dawno na żyletki. Z tej serii był też M/S Chrzanów. Oto zdjęcie M/S Wadowice:

5,505

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Eugeniuszu

Z tą Jadwigą, to mały żart był. Prosiłeś o podanie Matki Chrzestnej  big_smile
Nie wiem czy znajdę coś na rozsądną zagadkę, zatem proszę o zadanie kolejnej.
Pozdrawiam,
bcFan Mariusz

5,506

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Mariusz vel Jadwiga wyraźnie prosi abym zadał pytanie, co czynię:

Więzienie w Wadowicach jest dość urokliwe. Wpisuje się w historię znanych więzień Galicji Zachodniej, Wiśnicza i Montelupich w Krakowie. W centrum, ale niewidoczne zupełnie. Teraz ogląd zmieniła organizacja ruchu kołowego w centrum i jedzie się przy jego murach. Znałem kilka osób niegdyś osadzonych w tym zakładzie karnym, tak to się teraz nazywa.
Proszę podać imię i nazwisko najbardziej znanego, osadzonego w tym więzieniu.

5,507

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Ryszard Niemczyk

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5,508

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Niemczyka pamiętam jak dzisiaj. Uciekł z więzienia w Wadowicach w niedzielę, jesienią. To pamiętam. Jak sprawdziłem w Internecie, że w 2000 roku, wierzyć się nie chce, że to już tyle lat. Wracaliśmy wtedy z Babiej Góry przez Wadowice. Radio w samochodzie tylko o tej ucieczce mówiło. Ale, pamiętam, przejazd przez miasto był zupełnie spokojny.
Ale nie, takim rzezimieszkiem bym się nie zajmował, to do mnie nie pasuje.

5,509

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

A może chodzi o Rudolfa Hoessa?

Znalazłam taki ARTYKUŁ

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

5,510

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Eugeniusz Kępiński napisał/a:

Proszę podać imię i nazwisko najbardziej znanego, osadzonego w tym więzieniu.

Zarówno Niemczyk jak i R. Höss mogą być wg mnie Eugeniuszu odpowiedzią na Twoje pytanie. Nigdzie bowiem nie wskazałeś np. o jakie lata Ci chodzi, czy jakie inne kryterium należy wziąć pod uwagę przy odpowiedzi.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5,511

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Gratuluje Ci nena odpowiedzi. Jednak nie czytasz tekstu dokładnie, stąd przyjmujesz za słuszne to, co powinno według Ciebie być, a faktycznie nie jest. Po pierwszej odpowiedzi, że to Niemczyk, napisałem, że rzezimieszkami drobnymi, dodaję tutaj, sutenerami, się nie zajmuję. Postać ta automatycznie spada z odpowiedzi jako błędna. Sama piszesz, co w pytaniu, że chodzi o nazwisko najbardziej znanego osadzonego. to zrównanie rzezimieszka lokalnego Niemczyka z Rudolfem Hoessem, jednym z najbardziej znanych zbrodniarzy w historii ludzkości, całej ludzkości, który nadzorował bezpośrednio, osobiście, zagazowanie miliona ludzi, budzi moje przerażenie. Po takim dictum, stwierdzam, ze pora odchodzić. Nie jest to całkiem Twoja wina, tak jest kształtowana dzisiaj historia Polski.
180 - sprocket73
140,5 - kisiel
61,5 – jolanta
56,5 - Cyberniok
54,5 - nena
53 – Gustek
43,5 - baca,
37,5 – MF
35 - Eugeniusz Kępiński
28,5 - Darek Tlałka,
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod
18,5 - łysy z łysiny
19 - tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
12 - Karo
11,5 - 740715
10 - bcFan
9 - mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek
0,5 - Janusz

5,512

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Eugeniuszu potwierdzam jeszcze raz to co napisałam w moim ostatnim poście.

Eugenisz Kępiński napisał/a:

Jednak nie czytasz tekstu dokładnie, stąd przyjmujesz za słuszne to, co powinno według Ciebie być, a faktycznie nie jest.

Wg Twojego toku myślenia Eugeniuszu, to samo można by powiedzieć o Tobie.

Eugeniszu Kępiński napisał/a:

[…]zrównanie rzezimieszka lokalnego Niemczyka z Rudolfem Hoessem, jednym z najbardziej znanych zbrodniarzy w historii ludzkości, całej ludzkości, który nadzorował bezpośrednio, osobiście, zagazowanie miliona ludzi, budzi moje przerażenie.

Nadinterpretujesz moją wypowiedz i podchodzisz do zagadek zbyt emocjonalnie wink. Nikogo z nikim nie zrównałam, odpowiedziałam tylko na Twoje pytanie. Obie odpowiedzi wg mnie mogą być, abstrahując od życiorysów obu osób, a np. skupiając się tylko na znanych nazwiskach, rozwiązaniem Twojej zagadki. Obie te osoby są znane. W wadowickim więzieniu nie spędziły dużo czasu. Historia Niemczyka jest historycznie późniejsza i może być z tego powodu częściej przypominana. Rudolf Höss znany jest ludzkości z innych, dużo cięższych, grzechów. To są dwa bardzo różne życiorysy, których nie można porównywać. Można np. zestawić „popularność osób czy nazwisk” (słowo popularność ma tu pejoratywne zabarwienie) i w tym przypadku, tak jak wcześniej wspomniałam, pytanie należało doprecyzować, jeżeli chciałeś otrzymać konkretną, tylko Ciebie zadawalającą, odpowiedź, a nie oburzać się i denerwować niepotrzebnie. smile Bez tego można wg mnie uznać obie wypowiedzi za poprawne. Ale jest to, podkreślam, moje zdanie, z którym można się nie zgodzić.
Jeśli uważasz, że mój tok myślenia był zły, to punkt powinna otrzymać Jolanta, a nie ja.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5,513

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

A cholera jasna to ja Was pomyliłem. Jesteście tak w parze na Forum, że naprawdę neny i jolanty nie rozróżniam. Nawet nie przepraszam bo to za mało.
Punkt dla Jolanty i gratulacje wielkie, za tak znaną postać, która jechała z Wadowic przez Inwałd, Andrychów i Czaniec w Beskidzie Małym, aby go powiesili w Oświęcimiu.

180 - sprocket73
140,5 - kisiel
62,5 - jolanta
56,5 - Cyberniok
53,5 - nena
53 – Gustek
43,5 - baca,
37,5 – MF
35 - Eugeniusz Kępiński
28,5 - Darek Tlałka,
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod
18,5 - łysy z łysiny
19 - tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
12 - Karo
11,5 - 740715
10 - bcFan
9 - mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek
0,5 - Janusz

5,514

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Eugeniusz Kępiński napisał/a:

naprawdę neny i jolanty nie rozróżniam

bo to są nasze forumowe siostry bliźniaczki smile

5,515

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Eugeniusz Kępiński napisał/a:

A cholera jasna to ja Was pomyliłem. Jesteście tak w parze na Forum, że naprawdę neny i jolanty nie rozróżniam. (...)

... ale heca wink  big_smile

W takim razie pytanko (zadawanie pytanek wink jest jeszcze lepsze niż zdobywanie punkcików tongue )

Gdzie można napić się wody z takiego źródełka? Kolor szlaku i skąd - dokąd zmierza?

https://lh3.googleusercontent.com/wecp3ikPKhJ1k-gmT1Lu1ghX60noHBhjJQskju3rSr0EeXvtNp85pptgX5qwourTbdAMQJQ5GOj7c0leFT6-DKVlkPm9_4-KhPO6eoXojHh7yxMK9xYLvNIRwDveJ7-87Zw9PGS89P_sWzIOgBfjkz9EJ9Zreozk_cvpMqT5nMiSmI2zVKalaAK_eQF5PUjo-5ffo3D51Vsf6CoAA0eITp7I_OxufdjFU6lJNxfarNqHPI0MRSRrYD5ODCqvdmcFyYOLZeZnxzB0uBFKIR-jfmh7OVCEoJFblym78j_CohSHlE4BcnoVryft-iGgoa1SkQHImQS0yuzty-0sCMebkX3lExVbVdGznDemvV5LnQOZjxJGyAlnMe0zdMJEnWifC2R-O3jNOvYiY0xuEjUXLK0ofwfJArykgNcMPCapQ1P9r5hiNlkppC4tyFEBTGc2L9WctkTY6T1LMgTnpavdTB1r2hdCavSYPJc6X09ilZwlvzXy5pNRcxA6Re8lP9jokC7W4Ba83xcLfCGVv7HThSpaMC2qjo2HwpGT1lc0spBksA-IlhUi-wi7fpIgE9AqdoNTGOWw6HjUq8hFv0fuQNhkUvf_fNeJcebFZUAEU8VoW1kVwDJUlxhQxNuDkEgvaLy1q-XC3-pmM399wI2xx2orr3w2BQx82DHQkDcixco=w1036-h910-no

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

5,516

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Niebieski szlak: Bielsko-Biała Lipnik - Przełęcz Przysłop Cisowy, okolice Rogacza?

Ostatnio edytowany przez Cyberniok (2017-04-18 10:06:58)

5,517

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Cyberniok napisał/a:

Niebieski szlak: Bielsko-Biała Lipnik - Przełęcz Przysłop Cisowy, okolice Rogacza?


Zgadza się Cyberniok  smile Niektórzy mówią, że źródło jest pod Rogaczem, inni że w okolicach Suchego Wierchu, ale mamy na myśli zapewne to samo miejsce. Szykuj zagadkę! big_smile

180 - sprocket73
140,5 - kisiel
62,5 - jolanta
57,5 - Cyberniok
53,5 - nena
53 – Gustek
43,5 - baca,
37,5 – MF
35 - Eugeniusz Kępiński
28,5 - Darek Tlałka,
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod
18,5 - łysy z łysiny
19 - tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
12 - Karo
11,5 - 740715
10 - bcFan
9 - mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek
0,5 - Janusz

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

5,518

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Napisałem: "w okolicach Suchego Wierchu" po czym edytowałem na "okolice Rogacza"  big_smile

Co to za góreczka po środku?

http://i67.tinypic.com/14xfpzn.jpg

5,519

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Cyberniok napisał/a:

Napisałem: "w okolicach Suchego Wierchu" po czym edytowałem na "okolice Rogacza"  big_smile

Widziałam, wszak w sieci nic nie ginie wink  big_smile

Cyberniok napisał/a:

Co to za góreczka po środku?

http://i67.tinypic.com/14xfpzn.jpg

Czupel  - ten najwyższy w Małym wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

5,520

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

hm..... Niestety nie.

Ostatnio edytowany przez Cyberniok (2017-04-19 08:45:52)

5,521

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

To jest za trudne dla mnie, ale może Łamana Skała

5,522

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Niestety.....

5,523

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Może Gibasówka ?

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5,524

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Nie.

5,525

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

A może to Kocierz widziany gdzieś z okolicy Scieszków Gronia