5,526

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

No niestety nie, dodam, że Jola była najbliżej

5,527

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Suchy Wierch

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5,528

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Niestety  sad

5,529

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Solisko

5,530

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Nie

5,531

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

to jest może na północ od potoku Ponikiew, innego wyjścia tam nie widzę, a nie znam dobrze tych terenów. Postawię na Gaiki, tak ze względu na te dwie sosny na pierwszym planie. Tak pięknie sfotografowanych nigdy nie widziałem. To znakomite oświetlenie i kształt, pokrój wolnorosnących drzew.

5,532

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

No niestety, podpowiedziałem już dużo, strzały były jednak trochę chybione. Spójrzcie na mapę  hmm

5,533

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Magurka Wilkowicka? hmm

5,534

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Niestety nie, jutro zmienię zagadkę..... tongue

5,535

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Cyberniok, patrzę na to Twoje zdjęcie od kilku dni i nic nie mogę przypasować.
Po cieniu wygląda, jakby było robione w kierunku północno-wschodnim. Zestawiając to z "Czupel był najbliższym strzałem"... wychodzi NIC wink

5,536

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Bukowski Groń?

Ostatnio edytowany przez kisiel (2017-04-24 10:07:32)

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

5,537

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Magurka

5,538

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Rogacz

5,539

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Chodzi o ten Rogacz przy Czuplu, teraz sobie przypomniałem, że są dwa czy tez trzy Rogacze.

5,540

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Eugeniusz Kępiński napisał/a:

Chodzi o ten Rogacz przy Czuplu, teraz sobie przypomniałem, że są dwa czy tez trzy Rogacze.

Z lewej Czupel, z prawej Suchy Wierch a pośrodku Rogacz.

180 - sprocket73
140,5 - kisiel
62,5 - jolanta
57,5 - Cyberniok
53,5 - nena
53 – Gustek
43,5 - baca,
37,5 – MF
36 - Eugeniusz Kępiński
28,5 - Darek Tlałka,
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod
18,5 - łysy z łysiny
19 - tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
12 - Karo
11,5 - 740715
10 - bcFan
9 - mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek
0,5 - Janusz

Eugeniuszu, Twoja kolej  smile

5,541

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Cyberniok, a zdradzisz skąd dokładnie zrobione zdjęcie?

5,542

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Ja myślę, że z żółtego szlaku do zapory, z okolicy Soliska. Zdjęcie było niezwykle sugestywne, tzn. fałszywie sugestywne. Te krzaki po lewej dawały widok na Czupel, lesisty grzbiet wschodni, ale za tym smrekiem na lewo jest polana grzbietowa, która była tym głównym fałszującym elementem. Nie miałem pojęcia, ale po bardzo złej odpowiedź kisiela i oglądnięcie widoku Bukowskiego Gronia z Czupla, natychmiast odrzuciłem  fałszywą sugestię polany grzbietowej i ustaliłem Czupla przez te krzaki. Wtedy już się wszystko klaruje, Przełęcz pod Czuplem, Czupel, nawet droga, niebieski szlak, skosem pod Rogaczem, którym nawet nigdy nie szedłem.

5,543

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Zdjęcie zrobiłem w tym miescu:

http://i63.tinypic.com/2hd8lua.jpg


A tutaj opisana panorama:

http://i68.tinypic.com/2j3mnpc.jpg

5,544

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Nie mam tej mapy, prześlij Cyberniok, dziękuję. Po powiększeniu, w kółku jest Solisko, które podałem. Głównie chodziło o przedarcie się przez te krzaki po lewej stronie zdjęcia. Gdyby je wykarczować widok byłby czytelny.

5,545

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Poległem z kilku powodów.
Wydawało mi się, że zdjęcie zrobione jest z wyższej wysokości, tzn. niewiele niższej niż widoczne na nim szczyty. Zmylił mnie również obraz z GoogleEarth. Tutaj Rogacz nie jest taki płaski jak w rzeczywistości.

https://lh3.googleusercontent.com/WThoP6-UnFuWOkN_LmDvpBN-_sDQRNKYjioXQqy1gJQgHMkWZbqH13oihBkfEc0mJ2jqosC9rGjUISknWLY8sJM-S-48cCsHgPF5cuQmPfUA7RjfMkV7noF4dds-zfNfEGSvq8s=w800-h534-no

Kierunek również nie wytypowałem najlepiej, zdjęcie jest zrobione dokładnie na północ. Jeszcze inna kwestia, że szedłem tamtędy w tym roku i robiłem różne zdjęcia "do zagadek", rozglądałem się... ale tego widoku nie zobaczyłem. Zapamiętałem ten rejon jako porośnięty lasem bez widoków na północ. Poza tym nie chciałem strzelać... czasem strzelam, ale teraz jakoś chciałem mieć pewność.

Jednym słowem bardzo dobra zagadka smile
Niby nie trudna... ale jednak trudna smile

5,546

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Jesień, błoto, ma prawo.
Gdzie jest to błoto? Pytanie jest o tyle prostsze, że ja się w takie zakamarki jak Cyberniok nie zapuszczam, ale nie jest też tak efektowne.

5,547

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Czy możesz Eugeniuszu] podać kolor tego szlaku, niebieskie to czy czarne, a może zielone, bo ze zdjęcia odczytać ciężko, a błoto może być wszędzie i niekoniecznie musi to być jesień  wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5,548

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

To jest moje ostatnie pytanie, jeżeli się trafi może jeszcze kiedyś, to oddam komuś, który zada ciekawsze. Nie mam szczęścia do pytań.
Masz rację nena, to może nie być jesień. Dużo opadłych już liści i datowanie zdjęcia mogą wskazywać na wiosnę. Mam kiepski aparat, to jest prawda.
Kolor szlaku jest zielony. Stoję na samym wierzchołku bardzo znanej góry, plecami o kilka metrów zaledwie od ogromnego żelaznaego krzyża, ostatnio pomalowanego na kolor złoty, z łańcuchowym ogródkiem. Droga ta prowadzi przez pytany wierzchołek w stronę przeciwną do Leskowca.

5,549

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

Po podpowiedzi sprawa jest prosta - Gancarz wink
Bez podpowiedzi pytanie level master wink

5,550

Odp: Zgadnij, co to jest / gdzie to jest ?

O! nie takie levelmastery były a Forum. Podpowiedź była, że obracam się w wąskiej grupie Beskidu Małego, wschodniej.

181 - sprocket73
140,5 - kisiel
62,5 - jolanta
57,5 - Cyberniok
53,5 - nena
53 – Gustek
43,5 - baca,
37,5 – MF
36 - Eugeniusz Kępiński
28,5 - Darek Tlałka,
22 - darkheush
19,5 - MK
19,0 - Tomrod
18,5 - łysy z łysiny
19 - tomkos
17,5 - rufi, Bisqp
12,5 - harnaś wołoski
12 - Karo
11,5 - 740715
10 - bcFan
9 - mały pikuś
7,5 - Staszek
7- teksanski
6,5 - Miluś, lowell79, Klimek
5,5 - Skorpion
5 - Macieks
4,5 - marekk500
4 - kruwad
3,5 - jardo
2,5 - wizjoner
2 - cwiartka11
1,5 - kris_61
1 - Inga, Paweł, piotr, jasiomateuszek
0,5 - Janusz