Temat: Zdobywamy szczyty dla Hospicjum

Witam smile

Zupełnym przypadkiem natrafiłem na taką oto akcję:


Akcja skierowana jest do dorosłych, młodzieży i dzieci, którzy chodząc po górach mogą zdobywać punkty. Każdy ze zgromadzonych punktów będzie miał swoją wartość finansową i w ten sposób, w zależności od możliwości sponsorów, uczestnicy wspomogą hospicjum pieniężnie, ale także promocyjne - nalepkami i chorągiewkami przygotowanymi dla piechurów.

W ciągu dwóch dotychczasowych edycji akcji "Zdobywamy szczyty dla hospicjum" wzięło w niej udział ok. 350 osób. Były to osoby indywidualne, rodziny, grupy zorganizowane, dzieci, dorośli i seniorzy. Najmłodszy z piechurów miał 3 latka, najstarszy - 79!

W akcji liczy się długość przebytych tras oraz wysokość pokonywanych wzniesień. Zasady zostały opisane na stronie internetowej hospicjum. Na stronie internetowej znajduje się również karta zgłoszenia, którą należy wypełnić, aby przystąpić do akcji. Akcja potrwa od 1 maja do 30 listopada 2017 roku.

Hospicjum zwraca się także z prośbą do lokalnych firm, które zechciałyby włączyć się w akcję i sponsorować wysiłek jej uczestników, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju turystyki górskiej - atrakcyjnej i zdrowej formy spędzania wolnego, promocji wolontariatu hospicyjnego oraz wspomagając budowę Domu Ojca Pio. Pieniądze uzyskane podczas akcji "Zdobywamy szczyty dla hospicjum" zostaną przekazane na budowę Domu Ojca Pio. W ubiegłym roku było to ponad 10 tys. złotych.

Każdy uczestnik akcji otrzymuje książeczkę, w której może zbierać pieczątki z odwiedzanych schronisk. Inną formą potwierdzającą udział i przebyte trasy może być dokumentacja fotograficzna w formie elektronicznej przesłana na adres: pio@hospicjumojcapio.pless.pl.

W zależności od zdobytych punktów uczestnicy nagradzani są złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami oraz wyróżnieniami. Gala odbywa się podczas koncertu noworoczno-świątecznego w Pszczyńskim Centrum Kultury.

W akcji ważne jest także symboliczne znaczenie szczytu. Szczytem marzeń dla wolontariuszy i pracowników medycznych hospicjum jest otwarcie Domu Ojca Pio w Pszczynie, gdzie swoje miejsce znajdzie hospicjum stacjonarne oraz ośrodek dziennego pobytu dla osób starszych, niesamodzielnych. Budowa domu trwa.

ab/pless.pl

Wszyscy i tak łazimy po górach wszelakich, robimy zdjęcia. Dlaczego nie miałby wyniknąć z tego dodatkowy bonus? smile Wydaje mi się że wszystko działa tutaj na zasadach GOT.

Regulamin akcji: http://www.hospicjumojcapio.pless.pl/im … n-2017.pdf
Zgłoszenie uczestnictwa: http://www.hospicjumojcapio.pless.pl/im … i-2017.doc

Ostatnio edytowany przez Skorpion (2017-05-01 11:28:01)

2

Odp: Zdobywamy szczyty dla Hospicjum

Akacja godna uwagi. Wrzuciłam posta również na FB naszego Forum smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Odp: Zdobywamy szczyty dla Hospicjum

Dzięki nena smile Dodam jeszcze, że kontaktowałem się w sprawie szczegółów, i wychodzi na to że nie trzeba nawet jechać do Pszczyny żeby uczestniczyć w akcji, kartę zgłoszenia można wysłać mailem smile

4

Odp: Zdobywamy szczyty dla Hospicjum

Super, tylko tam jest jeszcze książeczka do pobrania ( patrz: regulamin akcji) ? Pytałeś może jak z nią ?

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5

Odp: Zdobywamy szczyty dla Hospicjum

Nie pytałem. Ale książeczka do której wbija się pieczątki ze schronisk to tylko jeden ze sposobów na potwierdzenie przebytych tras. Drugim (alternatywnym) mogą być zdjęcia zrobione podczas wycieczek (np. na szczytach) i wysłane później na maila hospicjum smile

6

Odp: Zdobywamy szczyty dla Hospicjum

Rozumiem, a może nawet wyślą jak ktoś będzie chciał.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

7

Odp: Zdobywamy szczyty dla Hospicjum

Skorpionie umieściłam akcję jako wydarzenie w kalendarium na głównej stronie - niech się wieść niesie! smile

Każdy z Was może dodawać tam różne treści np. wydarzenia.
Mały tutorial macie pod linkiem  Dodawanie Wydarzeń - to nie jest skomplikowane wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile