Temat: Nowe szlaki w BM

- żółty ze "schroniska" Limba przez leśniczówkę Roztoka, szczyt Kiczery do Porąbki
- czarny z Kozubnika na Żar
- niebieski z Bukowca do schroniska "Limba

https://s18.postimg.org/ug1bej7ex/Porabka_gmina_mapa_B2_2017_calosc-2.jpg

2

Odp: Nowe szlaki w BM

Dzięki za mapkę  smile  szukałem jej bezowocnie w necie. Trasa wydaje się interesująca, myślę, że z oznaczeń skorzysta wielu turystów i "pielgrzymów" hmm  w drodze na odpust na Trzonce.
Ciekawe jak wygląda oznaczenie w terenie?  Jeżeli znakowanie odbyło się z pomocą pana Marka to nie mam żadnych obaw  smile . Przejeżdżałem kilka dni temu  przez Wielką Puszczę i starałem się odnaleźć znaki obok leśniczówki ale ich nie dojrzałem. Myślę, że w tym miejscu przydałby się szlakowskaz. Ciekawe czy takowe znajdują się na początku  szlaku w centrum Porąbki? Nie omieszkam sprawdzić!
Do zobaczenia na szlaku, pozdrawiam.

Odp: Nowe szlaki w BM

Ostatnio poruszałem się po terenie nowych szlaków, jednak nie przyuważyłem jak tam z ich oznakowaniem hmm

4

Odp: Nowe szlaki w BM

A czy aby na pewno te szlaki już zostały wyznakowane? Tak pytam, ponieważ w sobotę szedłem z Kozubnika na Żar i nie znalazłem czarnego szlaku w terenie. Pozostało mi skorzystać z dawnego szlaku niebieskiego.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

5

Odp: Nowe szlaki w BM

Z poniższego tekstu wynika, hmmmm??? że zostały wytyczone.
http://www.porabka.pl/index.php?str=41&id=1410#

6

Odp: Nowe szlaki w BM

Szlak Czarny , tzw. "Stary" z Kozubnika na Górę Żar został odtworzony. Jego trasa   przebiega po starym „śladzie”, tzn. wędrówkę rozpoczniemy z Kozubnika.

W takim razie szedłem po "starym śladzie" niebieskiego (tabliczki autorstwa MK) i... ani śladu czarnego.

Na Kiczerze, gdzie nocowałem, też nie ma śladu jakiegokolwiek szlaku żółtego.

Ostatnio edytowany przez darkheush (2017-06-26 12:24:28)

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

7

Odp: Nowe szlaki w BM

mnie się wydaję że czarny szlak jest zupełnie nowy, ten niebieski prowadzi z pod hotelu Kiczera a kończył się w polowie zbiornika, nawet tu na mapie jest chyba zaznaczony

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

8

Odp: Nowe szlaki w BM

kisiel napisał/a:

ten niebieski prowadzi z pod hotelu Kiczera

No właśnie, prowadził, kiedyś. Po pierwsze, początkowa kropa szlaku niebieskiego jest w tej chwili przy pętli autobusowej poniżej ośrodka. Prowadzi ul. Krajobrazową w górę po lewej orograficznie stronie potoku. Nie przechodzi przez dawny ośrodek, tylko wyprowadza nad ostatnie zabudowania nad ośrodkiem i ucieka w las. Dalej szeroką traktorówką (ok. 30 min) i jest odbicie w zakosy tym prawdziwym "starym" szlakiem pod koronę zbiornika. Znaki są stare i ledwo czytelne, dostrzegliśmy 3 stare tabliczki autorstwa MK. Jeśli ten "czarny" jest gdzieś wyznakowany, to pozostaje dla nas zagadką, gdzie się zaczyna.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

9

Odp: Nowe szlaki w BM

Co do nowych szlaków w Gminie Porąbka, to nie są wymalowane sad
Gmina zleciła (poprosiła)  PTTK Wadowice o wymalowanie, jednak nasz znakarz nie może ruszyć w teren,
gdyż nie ma do tej pory zgody Nadleśnictwa Andrychów.
Co będzie i kiedy nie wiadomo, miejmy nadzieję że szybko.
Jak Gmina Porąbka uzyska zgodę i dostarczy pismo do PTTK Wadowice, to ruszy malowanie.
Ja osobiście nie będę malował, a oznaczenia szlaku na tym etapie też leżą w gestii Gminy.
                                                            MK

Ostatnio edytowany przez MK (2017-06-28 11:32:56)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.