251

Odp: Paprotniki

Darku - gratulacje za to "co już" i powodzenia w Poznaniu! big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

252

Właśnie wróciłem z "Ogólnopolskiej konferencji pteridologicznej" w Poznaniu. Ostatecznie wzięło w niej udział około 20 osób z różnych instytutów, z Poznania, Wrocławia,  Krakowa, Warszawy. Była to stosunkowa krótka konferencja, bez wycieczki terenowej, ale i tak jestem z niej zadowolony. Wszystkim dopisywał humor i świetnie było się spotkać w tak doborowym towarzystwie smile Naprawdę tego mi brakowało big_smile Podczas konferencji można było dużo się dowiedzieć na temat badań nad paprotnikami Polski i nie tylko. Co do mojego wystąpienia "Aktualny stan rozpoznania paproci z grupy Dryopteris affinis w Polsce" (i to dzięki moim badaniom w Beskidzie Małym) było tak skomplikowane że botanikom ciężko było to ogarnąć. Te moje badania nad tą grupą paproci mają tylko jeden cel - opisanie nowego paprotnika dla nauki na obszarze Polski i to w Beskidzie Małym smile Później najwyraźniej zejdę do poziomu gatunku, bo sam powoli mam już dość tej komplikacji w moich badaniach big_smile

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2017-09-09 05:23:30)

253

Dariusz Tlałka napisał/a:

było tak skomplikowane że botanikom ciężko było to ogarnąć

big_smile big_smile big_smile

254

Gratuluję Darku udanego konferowania w paprociowym języku wink  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

255

jolanta napisał/a:

Gratuluję Darku udanego konferowania w paprociowym języku wink  big_smile

Widać, że nie tylko Żwirek i Muchomorek pasjonowała się tymi gatunkami smile

Brawo Darku smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .