26

Odp: Kapral

Mam pytanie odnośnie konfederatów. Czy ich mogiły są widoczne tylko jako  skupiska kamieni??(coś w rodzaju znaczenia granicy). Były przeprowadzone jakiekolwiek badania ?? Byłem kiedyś w tym miejscu ale nie jestem do końca pewien czy to akurat to.
Pozdrawiam.

27

Interwencji admina nam tu trzeba i blokady przez IP, bo troll harcuje w najlepsze. Nie wspominam już o wyczyszczeniu wątków z tego śmiecia. Koledzy nie odpisujcie. Ja wiem, że ręka świerzbi, ale jemu o to właśnie chodzi, żebyście pisali. Zapewne teraz śmieje się w kułak jak czyta wasze oburzone odpowiedzi. Swoją drogą ma chyba dużo wolnego czasu skoro tak się zabawia na różnych forach.

Ostatnio edytowany przez piotr (2014-10-08 19:42:56)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

28

Ja domyślam się kto to jest,na innym forum górskim też trolluje i wypisuje takie bzdety że nie wiadomo czy płakać czy śmiać się.Widzę   taki sam charakterystyczny styl pisania.A jaki ma tam  nick to już pisałem.Tylko że na tamtym forum robią sobie z niego polewajkę.

Góroczub.

29

Ok. Panowie i Panie, w wolnym czasie postaram się sprawę wyjaśnić i będę się kontaktował z osobami, które dostarczyły nowych informacji na temat Kaprala. Rozumiem, że dla wielu osób ten szczyt nie ma zbyt wielkiego znaczenia turystycznego, jednak dla osób miejscowych ma on zdecydowanie inny charakter. Proszę o czas i wyrozumiałość. Pozdrawiam admin.

30

Drodzy forumowicze przepraszam za tyle postów na temat Kaprala.Tak jak napisał pan administrator dla was nie ma to zbyt wielkiego znaczenia ale dla ludzi mieszkających to jest historia tak jak z tymi Konfederatami barskimi starzy ludzie opowiadali z pokolenia na pokolenie , a potwierdzeniem tych historii była biblioteka na uniwersytecie Jagielońskim.Wystarczy że napiszecie że wierzycie mi że góra Kapral istnieje w miejscu tym o którym cały czas wspominam proszę.Prze to ciąłem pisanie że pisze brednie mnie to naciąga do pisania jeszcze więcej proszę Was . Ja chce powiedzieć tylko prawdę i tyle, nic od was nie chce tylko chciałem poprawić pana bace który zaczął o kapralu a już od lipca trwa wielka jedna Kaprlowa wojna smile No to zgoda?
Nic już o Kapralu tylko napiszcie czy wierzycie mi że mówię prawdę bo ja chce tylko poprawić błąd. Pisałem historie szczelni cy żeby dać wam tylko dowód na to że to jest Kapral . Umówmy się tak że te posty niepotrzebne zaśmiecające forum usunę ok? A jeszcze do pana który był ciekawy czy te mogiły są prawdziwe są wyjaśniają to Kroniki z biblioteki na UJ.Oczywiście nie ja tam byłem smile tylko dziadek Staszek wink. Na żadnym innym forum nic nie robię tylko piszę ciekawe miejsca szczyty w Ponikwi Beskdzie Małym i tyle.A jest jeszcze dowód bo na Groniu Jana Pawła II jest mapa w schronisku którą rysował Czesław Panczakiewicz (chyba wink ) i Kapral był na tej mapie na żółtym szlaku i teraz do pana piotra czy Czesław Panczakiewicz by się mylił smile ? (oczywiście żart nie obraź się Piotrze)

Ostatnio edytowany przez jasiomateuszek (2014-10-09 12:44:03)

"Jeżeli walczymy możemy przegrać jeśli tego nie robimy już jesteśmy przegrani''

31

Widzę, że ten Kapral to najpopularniejszy szczyt w Beskidzie Małym  big_smile  lol
Wybieram się tam na łikend  cool. Nie wie ktoś czy są tam jakieś szałasy żeby przenocować i żródełko wody pitnej ?
Co tam poza zwiedzaniem można jeszcze robić przez łikend ?

32

Jest potok Czerna od strony Kozińca, a na Kapral najlepiej żółtym szlakiem od Czartaka

33

jasiomateuszek napisał/a:

Jest potok Czerna od strony Kozińca, a na Kapral najlepiej żółtym szlakiem od Czartaka

Widoki jakieś są?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

34

aro1569 napisał/a:

Czy wspomniana przez Ciebie strzelnica 12 p.p. dotyczyła jednostki miedzywojennej Polski ? Bo z tego co kojarze to właśnie przed wojną w Wadowicach stacjonował 12 p.p

Tak
Tu polecam literaturę "Wadoviana. Przegląd historyczno-kulturalny".
Klikając w link możesz znaleźć wiele ciekawych artykułów http://wadoviana.eu

Beren napisał/a:

Mam pytanie odnośnie konfederatów. Czy ich mogiły są widoczne tylko jako  skupiska kamieni??(coś w rodzaju znaczenia granicy). Były przeprowadzone jakiekolwiek badania ?? Byłem kiedyś w tym miejscu ale nie jestem do końca pewien czy to

Niestety, ale nie. Może kiedyś się doczekają.

jasiomateuszek napisał/a:

Kapral jest tam gdzie na mapie compassu jest zaznaczony główniak.
A tam gdzie zaznaczony jest kapral to nie jest szczyt

No i tu chyba muszę przyznać rację.
Co do samego - Główniaka - to mam wątpliwości, skąd taka nazwa, bo w Kozińcu jak pytałem to nie za bardzo wiedzieli o co chodzi.

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

35

Ja też spotkałem się pierwszy raz z taką nazwą Główniak jak już cos to Głownik ktory jest tam jak na nowej mapie compassu z 2017. ale ludność ponikiewska nazywa to Żarkiem i bardzo rzadko ktos mowi na to głownik  a główniak nigdy. Dlatego proszę sie nie ''martwić'' mapa compassu 2017 juz jest poprawiona i ogolnie jest ok.

Ja jestem kapral, to może o mnie chodzi w tej dyskusji. Ale już niedługo. Za parę dni wchodzi ustawa o odbieraniu stopni wojskowych, nawet takim niższym podoficerom, to mnie z pewnością zdegradują do szeregowca, za udział w KBW i walkę z bandami w latach 1945-1947. To i może ten kapral koło Ponikwi też zostanie zdegradowany i będzie po sprawie.