101

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Lo matko pierwsze prawdziwe krokusy  big_smile ,piknie

Ostatnio edytowany przez kisiel (2013-04-14 00:30:23)

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

102

Odp: Co z tymi krokusami?;)

O rany Gustku – dziękujemy za te wspaniałe wieści  smile. Takich nam trzeba było !!! big_smile  Jeszcze odrobina ciepełka i słoneczka i będzie ich całe mnóstwo ! big_smile Te nad potoczkiem przy drodze z Targoszowa na Leskowiec – śliczne ! big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

103

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Po długiej męczącej zimie dobrze jest wreszcie nacieszyć oczy fioletowymi smile Też mam zdjęcia dość sporej liczby wiosennych roślin z moich okolic, lecz na razie nie da mi się wrzucić ich na forum z pewnych względów big_smile No i muszę wrócić do gór, bez których nie jestem sobą big_smile

104

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Brawo Gustek - jesteś w tym roku pierwszy!  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

105

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Mam pytanie. Czy ktoś już zaobserwował kwitnące krokusy w Beskidzie Małym hmm W przydomowych ogródkach kwitną one w najlepsze smile

106

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Pod Leskowcem są już pierwsze zmarzluszki  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

107

Odp: Co z tymi krokusami?;)

jolanta napisał/a:

Pod Leskowcem są już pierwsze zmarzluszki  wink

Dzięki Jolu za info smile Jak widać z pogodą to trzeba trochę poczekać aż krokusy całkiem rozwiną big_smile

108

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Poczytałem trochę forum i przeszedłem się dzisiaj z Rzyk-Jagódek, zahaczyłem o Klimaskę, Leskowiec i Mydlarze - niestety nigdzie nie było nawet jednego najmarniejszego kwiatka  sad Tylko śnieg i błoto. Zeszłotygodniowe mrozy dały się we znaki. Szukał ktoś w Targoszowie?

EDIT: Właśnie przeczytałem że sprocket73 był i znalazł smile Gratuluję smile

Ostatnio edytowany przez Skorpion (2018-03-25 20:26:36)

109

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Skorpion napisał/a:

Poczytałem trochę forum i przeszedłem się dzisiaj z Rzyk-Jagódek, zahaczyłem o Klimaskę, Leskowiec i Mydlarze - niestety nigdzie nie było nawet jednego najmarniejszego kwiatka  sad Tylko śnieg i błoto. Zeszłotygodniowe mrozy dały się we znaki. Szukał ktoś w Targoszowie?

EDIT: Właśnie przeczytałem że sprocket73 był i znalazł smile Gratuluję smile

Tak Skorpionie na pełnię kwitnienia w Jagódkach trzeba będzie odrobinę poczekać. Myślę, że kilka słonecznych dni. Krokusy na łące u Zielińskiego ponoć już wychodzą spod śniegu. Rzeczywiście ostatnie mrozy trochę przystopowały ich kwitnienie.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

110

Odp: Co z tymi krokusami?;)

nie mogę się do końca zgodzić.
Dzisiaj byłem w Jagódkach i na trasie na Leskowiec zauważyłem bardzo dużo w fazie kwitnienia. Co prawda nie jest to jeszcze okres wysypu, ale myślę, że już od piątku, kiedy będzie już ładna pogoda i oświeci polankę to zaczną się prezentować. Za tydzień powinny już być dywany pod warunkiem, że temperatura będzie sprzyjała.
Z kolei na Potrójnej przy Leskowcu nie ma jeszcze o czym mówić. Na górze jest błoto ze śniegiem więc tu jeszcze z 2 tygodnie trzeba poczekać.

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

111

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Zdjęcia ze środy

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

112

Odp: Co z tymi krokusami?;)

za chwilę jadę na polany przy drodze Zielińskiego, to zrobię relację smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

113

Odp: Co z tymi krokusami?;)

potwierdzam, że kisiel był dzisiaj

A tu kilka fotek






----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

114

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Piękne, piękne  big_smile, szkoda, że święta zapowiadają się zimowe, mokre i zimne. Znowu śnieg je zniszczy, jak w zeszłym roku.  sad
Czekam jeszcze na fotki kisiela smile.

Ostatnio edytowany przez nena (2018-03-30 17:28:20)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

115

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Na Semikowej dopiero sezon się zacznie jak zejdzie śnieg

Dzisiaj tylko kilka spotkałem

więcej śnieżyczki póki co

Zresztą nie tylko na Semikowej, bo bardzo dużo jest już jej na zarastającej Pol. Beskid.

Kilka pojedynczych osobników udało mi się też znaleźć na zarastającej polanie nad Koprami

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

116

Odp: Co z tymi krokusami?;)

to dobrze, idzie ochłodzenie i opady śniegu, w przyszłym tygodniu będzie można znowu coś pofocić big_smile

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

117

Odp: Co z tymi krokusami?;)

A ja się uparłem na te krokusy i warto było smile Semikowa nie zawiodła:

118

Odp: Co z tymi krokusami?;)

zgadza się
Ja również wczoraj przed południem odwiedziłem między innymi polankę

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

119

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Nasze dużo delikatniejsze od tatrzańskich, ale równie śliczne te polanki i trzeba się cieszyć, że mamy je tak blisko big_smile !

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

120

Odp: Co z tymi krokusami?;)

W Targoszowie już sparzyło je słonko.

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

121

Odp: Co z tymi krokusami?;)

witam, dzisiaj z małżonką odwiedziliśmy Semikową Polanę. Niestety mamy smutną wiadomość, czas krokusów w BM dobiega końca sad

https://lh3.googleusercontent.com/JuW4KvoL_bbIDk2mC3W_ULv87EHu_FGcj5FX6ehq70KOQ2CZVt_aW5qx9ZgqklUjFv4wLDlN8GflwblIq4jdP2y6cO5BZZHHzVU6vpVu4dxkP--bk49JALFGpHpGvFKnUE47PQZN6IUKZegAF639li89X4cg09dPsm-iLjSLs6vOif9c8lR0OETuQALTs967TAnzsf4jwp5cgqBHOZWdz8EjSAeRy-QAmdPLuJeIr_gvlaVyOhnV5gb4zysHfIKSguZIf_2Bb2jzAsSHVeYEN4qVqFdB7pQB--ejYK_J7tAXzDHShT8z2eOxnh6vEEEJsddcilCvBM6N7bG6XVPL3KFv4JtMmVE5rJmvx63Lura2kB_w4IvrTwqO72e-__9fdPKGPSxMyxjhqju-uYOGqmNE1BPSIqC9cp7GxZM8ungWXdGX80Kd31zk96HrkD6XS4wHGww7QOwrzBwYLC81CHnG0Mh1CoRSFCghatBXNLag34UTNnZqcIpLsh8lFpe1UhgNwE3TRgtNuFMyDvoVWsaczjNIQSqLDb_zSsaDmwm3JlSfg3OOZ6skdfcDMKbjy227luOD8AoJYM__BVbVM9uq1jzaDJJ-7aeV1GHy=w1424-h949-no

https://lh3.googleusercontent.com/e7ML0ih3HwfhHuBIqoKia9u5rFsK-A3aj9jdoV-C5KwX73V5iW9FdJiqJYHuGz3NG2eGgDuSMGEsxqdK2T4z-jVqVmpINXaqZjaQsdwta7KRqQAOOPbpd9RiyJK2RyTqpWLQ9wZAztroaPQNzB7BN8qXQ5MKAra2S2S31IkLQ3t94KQNj7XCUTusFnyxoS3lBhGHiiA2BBIEphJZp5-lkijzi-Ufx6QMZZlkfK8DChdANxp6L0iOMDNq9fdl4YHPExjl4zt21CN4uHB2qQoKFAU4DXkEhp5iQDWv5mV66mNsVo9iDk_kT0RmiPlqT3pK0ca0rIHQjfQXandiMMJ5VZORECafhkLud5-2dYb9VfD9BBlAnIeeldMHgQNnq5tpm3s6cE-e3CLgkAYoy2AOLVHzhd7Pu67S8I56y-AUjmKaizSud_fGOsL20PVX7rZ_N3m-SCUCWwlboj0h-C96OptgDBaQgPGFDr8VN2ksHGFd3SOfPbM880NXVmfQUMGPQI-28G2eJwPLUTeUPO0PMbkNOq8AVSA6oDF0rwSgQ9MAPZr4lBcc7fx7j0Wh80mrqqPqjmqGyrKqp0AGVyFiQ8Oq97FFiecQX4YCug-u=w1424-h949-no

https://lh3.googleusercontent.com/UvwX33iaaH0kASOBcq9hErBrMuq3aa8r-7Gi6FNg3aYFYHs5aXBOaX4MMvRb9SVouxxEMSzeWi4QdWgp6Q3Rl9dGiEzMFU2U0WTch7-lv2PU1fncs1qPREDbYGBgXaRCD3AI43l-VGX6yF4zHBjn1MYIYwWA7qTqpUr-l9fqt4jPtm5LDBotRcWSUSkJTV7rYGkRBahq6SSyVQ4Ho3zku8yvJqLZ5AK0Hb0fepMdqgx6uOQIKnEhIBdcjx6X41WN5vmSokCSwmtsAaSD6tQ3BFhQr0py315tttPpC0RjqFbitVjt79FhL11MXZ1csJRcXsTy0BrTWzL11-XIy4XLlRf0mvxTGDyuoAwKb25pK0JAZgoSbUco6Zqb7TkMn3l-prvrjbwBurOPjC3GI4eBtz5u8j_JkVIJeQNyxl6CDBiQxJMPh-McF9BDZhbwWpSBMhRKm8E0f7t15hnhkBp-kciRcZt3WgFXl47UxKj-CHwY5kyCj4EbeyBjJUSNHAQb9fHRRLp2sS2RR6ax9mOPAgQBwI0dW2oP1btTNadJQI7xzrjhM970oSFDv3X8VzV6APWTJgfQalpxPfNJR542rVrrr31dE8jqIaJC9u0l=w1424-h949-no

https://lh3.googleusercontent.com/T8ALqck6G9aqFoxf-JCO4blekjS93pNg-JCeItbpsvPZ5UhoErKJTxJCCfasZqaf5pg4woxJ4JcLgtJ0uynCqHYw9krOrzzrZxUq0klRQ37I_LR5krSzVpdyWYbOwMQ2y5GasNpCV5uRt4UXeACau-huxP9qvBHwn7fJOGrUAG82qVra7rfjcBaBagwoq3z1MOfJotGh9i07XmoxtmAlSR2d27GeiXj_rgYZ7OcgFWA3Cu5reeK0F2fPAZgCvKzz-LIW78rpSW7bAjr6SI-ZZWdJNmmP7sTnh1fjhPmRuNOJal-brC2bCQdHeMBvVPdshFUZe70H1_G1eIBdLXkBM5zfQPGCrhwtults294ioqK_TeJ7QiS70BD7iogP2lw3nRetg9IbdyS7Ub-vF8LZVjDH4CmCuftey5vs6M6HMog7ONtvQfnmUykAz00BOiRckyw3Y8e3g8jWL8DAccc38l7vp8AsCek2gVr-rEm0uGfNWThR_7HXAwOBBMma3yptleuh0xZJEI5kMHtN8G8KUqSZUI7sCuWQSbbwQPq-w8yh12tMwSCLHYCcd5V5uRbb9konwTMV2HVxBBq199rt4UcF2fB8OV2bz999NE1e=w1424-h949-no

Ostatnio edytowany przez kisiel (2018-04-15 12:37:10)

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

122

Odp: Co z tymi krokusami?;)

Ostatni tydzień był wyjątkowo ciepły jak na początek kwietnia i słoneczny... natura posunęła się w tym czasie mocno do przodu.
Następne krokusy już za niecały rok wink