51

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

greggg napisał/a:

Odnioslem sie do wpisu na stronie, do artyluku na trmat Hrobaczej.

a, z pierwszej strony posty, rozumiem, dzięki smile Najlepiej coś zacytować, wtedy nie trzeba szukać wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

52

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Obecnie taras widokowy pod krzyżem jest zarośnięty iglakami. Zielona ściana blokuje jakikolwiek widok.
Chyba, że to nie taras widokowy tylko platforma do... nie wiem, tańczenia? Odprawiania mszy?

53

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Bartosz napisał/a:

Obecnie taras widokowy pod krzyżem jest zarośnięty iglakami. Zielona ściana blokuje jakikolwiek widok.
Chyba, że to nie taras widokowy tylko platforma do... nie wiem, tańczenia? Odprawiania mszy?

Będąc tu na wiosnę tez zauważyłem, że platforma straciła swój cel.

https://lh4.googleusercontent.com/-cITZH__xg-E/UXzfQomo-ZI/AAAAAAAAI5c/rPGcqeOKjlo/w1053-h793-no/IMG_3493.JPG

Oto widok z platformy wiosną.

Ostatnio edytowany przez kris_61 (2013-09-06 19:07:36)

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

54

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Bartosz napisał/a:

Obecnie taras widokowy pod krzyżem jest zarośnięty iglakami. Zielona ściana blokuje jakikolwiek widok.
Chyba, że to nie taras widokowy tylko platforma do... nie wiem, tańczenia? Odprawiania mszy?

Ale za to ładny widok na północ znajduje się nieco na wschód od szczytu. Prowadzi tutaj niewielka ścieżka odchodząca od czerwonego szlaku turystycznego.

55

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Parę tygodni temu byłem na Hrobaczej z rodziną wieczorkiem i faktycznie platforma straciła swój cel, bo w zasadzie nic nie widać. Ale jacyś młodzieńcy poinformowali nas o pięknej miejscówce której wspomina Darek i faktycznie widok jest świetny, bez porównania lepszy niż z platformy smile
Ps Na marginesie dodam, że ta platforma i co niektóre nazbyt ruszające się deski w niej, wprawiają mnie wręcz w fobie, czy aby na pewno jest ona bezpieczna tongue

Ostatnio edytowany przez Miluś (2013-09-07 18:19:14)

"Lecz kto sieje kłamstwa, ten w końcu zawsze doczeka się ich plonów, a wtedy może już tylko odpoczywać po trudach i śledzić tylko, jak inni zbierają żniwo i wyręczają go w rozsiewaniu dalej złego ziarna"

J.R.R. Tolkien
SILMARILION

56

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Jesień się zaczyna, czyli chyba jeden z najpiękniejszych okresów w naszych Beskidach. Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić to na miejscu  smile
Mój wybór padł na szlak z Żarnówki Małej na Hrobaczą Łąkę (czerwony). Jeszcze dominuje zieleń, ale to wkrótce może się zmienić…

57

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

MF napisał/a:

Jesień się zaczyna, czyli chyba jeden z najpiękniejszych okresów w naszych Beskidach. Nie pozostaje nic innego jak sprawdzić to na miejscu  smile
Mój wybór padł na szlak z Żarnówki Małej na Hrobaczą Łąkę (czerwony). Jeszcze dominuje zieleń, ale to wkrótce może się zmienić…

Tak, wystarczy jeden przymrozek i będzie nam kolorowo! big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

58

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

A po jesieni przychodzi zima ... smile

Dziś na Hrobaczej Łące smile

59

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

MF napisał/a:

A po jesieni przychodzi zima ... smile

W rzeczy samej. smile A w dolinach tylko rankiem lekko poprószyło, ale po śniegu już nie ma ani śladu smile.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

60

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Jakoś wolę jesień wink

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

61

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Bartosz napisał/a:

Obecnie taras widokowy pod krzyżem jest zarośnięty iglakami. Zielona ściana blokuje jakikolwiek widok.
Chyba, że to nie taras widokowy tylko platforma do... nie wiem, tańczenia? Odprawiania mszy?

Problem pozostał - podwyższyć czy ciąć?

62

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

MF napisał/a:
Bartosz napisał/a:

Obecnie taras widokowy pod krzyżem jest zarośnięty iglakami. Zielona ściana blokuje jakikolwiek widok.
Chyba, że to nie taras widokowy tylko platforma do... nie wiem, tańczenia? Odprawiania mszy?

Problem pozostał - podwyższyć czy ciąć?

Racja, fajnie by było, gdyby coś z tym zrobiono ...

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

63

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Nocowałam ostatnio na Hrobaczej i pokręciłam się troszkę wink po okolicy.
Zarasta wszystko w około, polana z widokami w kierunku południowym też się kurczy i widoki z niej coraz słabsze... natomiast w miejscu przy krzyżu było widać, że ktoś "prześwietlał" podszyt... sam "taras widokowym bardzo już chybotliwy...

Za to w schronisku nocowałam na pięterku (super widok na nocny Żar), które lada dzień idzie do generalnego remontu, tam jest w sumie 30 miejsc noclegowych! big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

64

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Smutna wiadomość z ostatniej chwili - trwa akcja gaszenia pożaru w schronisku na Hrobaczej Łące.

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

65

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

jolanta napisał/a:

Smutna wiadomość z ostatniej chwili - trwa akcja gaszenia pożaru w schronisku na Hrobaczej Łące.

O rany  sad , miejmy nadzieję, że uda się go choć w części uratować i nikomu nic się nie stało . A dzisiaj miało tam być slajdowisko sad.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15873256_730576923783420_7188098188337250727_n.jpg?oh=50d83205505093761a0b1f503d0e23be&oe=59238129

fot. Łukasz - z FB

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

66

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Pożar opanowano, nikomu nic się nie stało. Szkoda tych strat, schronisko zaczęło na nowo rozkwitać, ale co zrobić ... życie ...

http://www.nasygnale.bielsko.biala.pl/a … aczej-foto

Ostatnio edytowany przez nena (2017-01-07 22:27:00)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

67

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Wszystko wskazuje na to, że straty będą ogromne. Szczególnie, że w ostatnim czasie wiele zostało zrobione, złożono m.in. centralne ogrzewanie. A skąd pożar? Być może komin nie wytrzymał, doszło do jakiejś nieszczelności w przewodzie kominowym? Śniegu było bardzo dużo, piec wciąż pracował. Bez względu na wszystko będziemy chcieli schronisko odbudować na wiosnę.

Tak wydarzenie komentował opiekun schroniska na łamach „Dziennika Zachodniego

68

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Dla zainteresowanych.
Na stronie schroniska na fb pojawił się taki apel.

"Kochani,zbieramy pieniążki na odbudowanie schroniska.Każda Wasza złotówka przyczyni się do tego,by Nasze Miejsce znowu istniało i żyło.Podaje konto na które można wpłacić pieniążki i wspomóż zamierzony cel.
W tytule przelewu wpisujcie proszę: "na odbudowę Domu Turystyczno-Rekolekcyjnego na Hrobaczej Łące".
Wspólnymi siłami damy radę!

Fundacja S.O.S. Obrony Poczętego Życia nr KRS 0000215438
ul. Nowolipie 9/11, lok. 75
00-150 Warszawa

nr konta: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001

Rachunek prowadzi:
BRE Bank SA
Oddział Regionalny Warszawa
ul. Królewska 14
00-950 Warszawa"

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

69

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Film z akcji ratowniczej schroniska na Hrobaczej Łące.

70

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Remont schroniska trwa. Budynek wygląda coraz ładniej - przynajmniej z zewnątrz wink

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/nc/dd/l0td/b7mz4ZfTdy6NQJZC9B.jpg

Zdjęcie z 1 lipca.

Ostatnio edytowany przez MF (2018-07-02 15:58:18)

71

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

W związku z publikacją odkrycia nowej paproci dla nauki wczoraj wybrałem się na Hrobaczą Łąkę by w schronisku przekazać ksero "Osobliwości botanicznej Hrobaczej Łąki" do umieszczenia na wystawie, tak żeby turyści wiedzieli jakie światowe odkrycie znajduje się w tej okolicy. Tego dnia dużo się działo. Był też bieg na Hrobaczą Łąkę i występ zespołu góralskiego. Hrobacza Łąka też czym innym mnie zaskoczyła. Pod jej szczytem na południowych stokach niespodziewanie odnalazłem dwa nowe stanowiska nasięźrzała pospolitego (Ophioglossum vulgatum) w łącznej liczbie kilkaset osobników (ATPOL DF9411 i DF9410).

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2019-06-02 05:09:57)

72

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Oto najnowsze informacje ze schroniska na Hrobaczej Łące:

Obietnice i starania spełnione. Widok pod Krzyżem znowu obszerny, zapraszamy na podziwianie zachodu słońca z platformy widokowej. Dziękujemy serdecznie. smile

73

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Niedzielny widoczek z platformy na Hrobaczej Łące smile
Widziałam Jezioro Goczałkowickie, ale mój fonik już nie... wink

https://lh3.googleusercontent.com/ZbwVU_woL0sry6G7ceI1cLi2oGiyMUV41f8irgutbpaVE6P_C9UV_xryLDuWqinmcrIoe5cuH0onqDIp4S9F93ICwMaNxi_Cn8F_WLf07-yq75b-HjSIADgSJYGGr3KzVVy9y1OH_P6Bbc_Hwm8036fDhJzUuvNS-65zHS1qQ0UxcCYIJlg2GmSoh9SZjxpxLCISEHscyYP1-0ACsfTbkHGoTZqRTDSyay81-I0G52Y5uHct3NejB3Eg0eaNwnmolH4UyJLSlOW1r__OWcx8cdCix30Lfnr-n8jJAHUkOcT5rXxPWEmKHDuyUTP29iokwuu3mZFUtAFOdU-lKEcV-TYnC-GHp9e82ftk2oGLAMt6S4mnpkRSfV34noyk7wqzufRg5NGTklyNdVr3_5FlfwAObDdB96wXhlbduzqF4oL1MGJz3FmS8P3IStlus86JtTTiFNfQWP8Y2qN2bWvw4sZLVVa6H7E0C07ogzkgXyzjw0QxccbpQMTO6sa3BhbMfxkCnNzypPQ4ZtBEH9-__O2bVJldzxCuWiHzA-Orp9gohEvgZAP5I4C8aZMErm2_9odWOYBEVH2kWT8IPkDyL2G8BQ1iUjiKxS1c_4T-SkPfqs0NW5FNby0b8kGLeT_9DkaPrr9dP7vO1rjG_xlgKbwMx5dH4nYUrocfshvmM9RfsUETlSHM6ePgoqFXXCFB1e0wPXtfIVBGZgD8n11nh1dfUNpQiVvrUO_zxS-eOAHu5TTu=w1414-h764-no

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

74

Odp: Hrobacza (Chrobacza) Łąka

Powstaje nowy szlak koloru zielonego z Kóz PKP na Hrobaczą Łąkę biegnący przez kamieniołom.
Z moich informacji wynika, że został wytyczony w połowie, czyli od stacji kolejowej PKP Kozy do kamieniołomu.
Podobno ma być ukończony jeszcze w tym roku.
Tablice zostały wykonane smile
Inicjatorem i wykonawcą jest Polskie Towarzystwo Tatrzańskie w Bielsku Białej odział Kozy.
https://photos.google.com/album/AF1QipN … HregjmnR17
https://photos.google.com/album/AF1QipN … tra8BnpJVP

Ostatnio edytowany przez MK (2021-11-19 17:12:50)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.