Temat: Stok na Groniu Jana Pawła II

Film, który tłumaczy działanie wyciągu zaczepowego na Groniu Jana Pawła II. Pokazuje jak miłośnicy Beskidu Małego dbają o to, aby wyciąg ruszył każdej zimy.

http://www.youtube.com/watch?v=g63NEGBP12s

2

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

Ciekawie pokazano cały ten trud smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

3

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

Genialny film. Chwała im za to smile serdeczne pozdrowienia smile

"W niedomkniętym oknie noc
Podpatruje twoje sny,
W niedomkniętym oknie noc,
Siedzę, patrzę jak ty śpisz... "

4

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

dokładnie, zgadzam się z angi - m , aż się wzruszyłam , bo wiem , że wyciąg tzw. "wyrwirączka " już od kilku lat nie jest czynny smile  Ale wiecie ,że w planach budowa wielkiego centrum narciarskiego na Groniu hmm nie wiem czy to dobry pomysł smile ...... ale zobaczymy ...... czas pokaże smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

5

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

Tak niestety PTTK zrezygnowało z prowadzenia wyciagu jak sami zauwazyliscie jest to relikt  i wymaga inwestycji takie dzis sa wymogi bezpieczeństwa Wyciag ten powstał w 1953 r w pierwszych latach nie posiadał elektrycznosci napedzany był silnikiem spalinowym z Wytwórni Silników Wysokoprężnych w Andrychowie i nie dosc ze trzeba było rok w rok kosic stok jak na załaczonym filmiku to jeszcze trzeba było nosic paliwo na plecach do jednostki napedowej Stok przez ostatnie lata był utrzymywany przez garstke swoich miłosników PTTK co rocznie urzadzał Zawody o Puchar Leskowca Jeszcze minionego roku uczestnicy tego filmiku planowali uruchomic go na własna reke jako stok treningowy co sie niepowiodło Musze przyznac to prawdziwi Mohikanie wiem  to bo wszystkich znam osobiscie

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

6

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

lowell79, ferdynans - piękna sprawa. Widziałem nie raz ten wyciąg, ale nie przypuszczałem, że to taka ciekawa historia.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

7

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

Niesamowici ludzie! Wielki szacunek dla nich!

8

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

To jest coś pięknego,  bardzo podziwiam tych ludzi. Widać, że to kochają!

9

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

O ten klimat chodzi, o klimat smile ...

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

10

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

Witam!
Niestety filmik został zablokowany z powodu naruszenia praw autorskich do ścieżki dźwiękowej. Czy ktoś ma możliwość skontaktowania się z autorem filmu? Szkoda żeby taki kawał historii przepadł w czeluściach internetu.
Pozdrawiam

JIFFNET - górskie ciekawostki

11

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

Udało mi się skontaktować z autorem filmiku i namówić go, żeby wrzucił ten materiał ponownie (oczywiście nie na YouTube). Oto link.

12

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

Super pbsk . Dzięki ! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

13

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

Fajnie było sobie ten dokument przypomnieć smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

14

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

Dzięki wielkie, PBSK!

JIFFNET - górskie ciekawostki

15

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

Nie wrócą te lata....

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

16

Odp: Stok na Groniu Jana Pawła II

Bardzo dziękuje za inicjatywę i możliwość zobaczenia tego dokumentu.