Temat: Beskidziocy z Zaolzia w Beskidzie Małym

Jak co roku o tej porze.... tongue będę prowadzić znajomych turystów z Zaolzia po naszym Małym a Pięknym  big_smile

W sobotę około 9 ruszamy z Suchej Beskidzkiej zielonym do Krzeszowa, tam mała kawusia i szlakiem widoków przez krokusowe polanki na Leskowiec, gdzie mamy nocleg. W niedzielę przez Magurkę Ponikiewską, Gorzeń Górny do Wadowic.

Jakby ktoś nas chciał "spotkać" to zapraszam!  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

Odp: Beskidziocy z Zaolzia w Beskidzie Małym

Jolu życzę udanego wędrowania wśród znajomych Zaolzian. Mi jak na razie chodzenie po górach uniemożliwia pewna dolegliwość. Za to w ten weekend najprawdopodobniej będę na lekkiej wędrówce w okolicy Olkusza związaną z moją specjalnością big_smile

3

Odp: Beskidziocy z Zaolzia w Beskidzie Małym

Darku - dziękuję!
A po powrocie złóż nam tu jakieś zeznania big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

4

Odp: Beskidziocy z Zaolzia w Beskidzie Małym

Jolu zielony z Suchej nie jest zły ale proponuję Ci ruszyć od pięknie odrestaurowanego w ostatnim czasie zamku w Suchej B.
https://www.muzeum.sucha-beskidzka.pl/zamek_suski.html
Od zamku idziesz ścieżką przyrodniczą na północny zachód w stronę Jasienia do kaplicy Konfederatów Barskich(piękne miejsce).
http://sucha-beskidzka.pl/pl/1166/0/kap … sien-.html
Później możecie się pobawić z mapą i kompasem jakieś 2 km bezszlakowo do czerwonego MSB i dalej tymże do Krzeszowa(to już napewno znasz).Moim zdaniem to dużo lepsza opcja od pierwotnej tylko trochę dłuższa.

Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy,patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy. <KSU "Za mgłą">

5

Odp: Beskidziocy z Zaolzia w Beskidzie Małym

Dzięki za dobry pomysł!  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile