Temat: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Tą wiadomością zostałem całkiem zaskoczony. Już traciłem nadzieje że związku z sytuacją pandemii koronawirusa Zielone Czeki w tym roku nie zostaną rozdane. A tu taka niespodzianka. Jeden telefon z wiadomością że zostałem nagrodzony Zielonym Czekiem jako ekologiczna osobowość roku smile smile smile Paprotnikom poświęciłem kawał życia - to już 27 lat zainteresowań, no i doczekałem się że mnie doceniono za to co robię dla rozwoju polskiej pteridologii jako pasjonata. Sam się dziwie jak daleko mogłem dojść w tych moich zainteresowaniach nie mając wykształcenia kierunkowego. Po tylu latach zajmowania się paprotnikami powiem tyle że wciąż jest coś jeszcze do zrobienia w polskiej pteridologii zwłaszcza gdy dowiaduje się o pewnej sensacji że u nas w kraju odkrywa się z paprotników nowe gatunki dla nauki !!! Teraz to mam motywacje by wciąż zadziwiać polską, a nawet światową botanikę swoimi odkryciami big_smile
https://www.wnp.pl/finanse/slaskie-konk … 38578.html

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2020-12-17 07:15:55)

2

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Darku, ogromnie gratuluję wspaniałego tytułu, który należał Ci się od dawna ! big_smile To się nazywa być pasjonatem. smile Masz niezaprzeczalny talent do tej gromady roślin, którego Ci nikt nie odbierze. Mam nawet wątpliwości, czy ma ktoś szansę z Tobą w tej dziedzinie rywalizować i być lepszym. big_smile. Cieszę się, że mogłam Cię poznać i super, że jesteś w naszym forumowym gronie smile  !. Życzę nowych paprotnikowych odkryć i jeszcze wielu sukcesów w tej dziedzinie. smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

O rany! Znam Gościa osobiście  big_smile

Gratuluję Darku!!! Wiele razy o tym rozmawialiśmy i w końcu się wydarzyło cool
A czym skutkuje ten zielony czek? Tzn. jakie masz plany - jeśli to nie tajemnica wink


Tego Gościa co z psem lata po górach i telewizji też znam osobiście wink  big_smile

Wszyscy fajni jesteście! big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

4

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Ekologiczna osobowość roku - jak to brzmi!
W piłce Lewandowski, a w paprociach - Ty smile
Gratuluję!!!

https://lh3.googleusercontent.com/pw/ACtC-3fKcQXIiztHXbQhzPLeXHGcFjvjutuqbRoO3WVBmZCAEqFxVNhgfxiuwstE-63i2BUFIT6m-1NCW_LRrdjJ94arNMqVK1Nzw53zV319CRy58tM_KBHpQLSaI3EUjDMOkPG92F9B6F8Q5Wfj-moSDxa0hQ=w1152-h768-no

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

nena napisał/a:

Darku, ogromnie gratuluję wspaniałego tytułu, który należał Ci się od dawna ! big_smile To się nazywa być pasjonatem. smile Masz niezaprzeczalny talent do tej gromady roślin, którego Ci nikt nie odbierze. Mam nawet wątpliwości, czy ma ktoś szansę z Tobą w tej dziedzinie rywalizować i być lepszym. big_smile. Cieszę się, że mogłam Cię poznać i super, że jesteś w naszym forumowym gronie smile  !. Życzę nowych paprotnikowych odkryć i jeszcze wielu sukcesów w tej dziedzinie. smile

Dziękuje za tak doceniające słowa które jeszcze bardziej mnie motywują by zajmować się swoją pasją smile

jolanta napisał/a:

A czym skutkuje ten zielony czek? Tzn. jakie masz plany - jeśli to nie tajemnica wink

Jak na razie to czekam aż wreszcie ukaże mi się jakaś nowa publikacja, bo od 17 miesięcy nic mi się nie ukazało, a tyle mam ich drodze do wydania big_smile
W planie mam też badania nad nowym dla nauki gatunkiem paprotnika który we właściwym czasie ujawni się co to w ogóle za gatunek big_smile

sprocket73 napisał/a:

Ekologiczna osobowość roku - jak to brzmi!
W piłce Lewandowski, a w paprociach - Ty smile
Gratuluję!!!

No jeszcze dodam.
W piłce Lewandowski, w paprociach ja, a chodzący z psem po górach to Ty smile
Tak jak w twoim przypadku czeka mnie wywiad medialny smile

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Swój wielki sukces naukowy uczciłem trochę w górach korzystając z łagodnej zimy. Wprawdzie nie znalazłem tego co szukałem ale za to udało się mi odkryć nowe stanowisko zanokcicy północnej i nerecznicy pośredniej w Karpatach.
Wkrótce będę też miał audycje (na przyszły tydzień) z moich wywiadów dla telewizji TVS, radia Bielsko i telewizji Bielsko - Oświęcim. Jak będę wiedział więcej szczegółów to coś napiszę smile

7

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Gratulacje Darku  smile

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Podam kiedy mam audycje z moich wywiadów.
Dzisiaj w środę - Radio Bielsko - 6 styczeń, godz. 18:00
W piątek - Telewizja TVS - 8 styczeń, godz. 8.55
Życzę miłego słuchania i oglądania smile

9

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Darku, jeśli będzie taka możliwość podlinkuj wywiady - chętnie odsłucham w późniejszym terminie smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

10

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Przesyłam linka z mojego wywiadu dla telewizji TVS w programie ekomisja w którym przed chwilą miałem emisje.
https://tvs.pl/tv/ekomisja-do-kogo-traf … sia-wyspa/

11

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Darku - fajnie było Cię nie tylko posłuchać, ale i zobaczyć!  big_smile

Jeszcze raz gratuluję cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

12

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Darku obejrzałam i wysłuchałam, super debiut w telewizji ! smile
Bardzo się cieszę, że w końcu ktoś docenił Twoje, jak dla mnie, niesamowite zdolności ! smile. Raz jeszcze gratuluję i życzę kolejnych niezwykłych pterydologicznych odkryć ! big_smile

PS. Wywiad z Darkiem jest od 8.45 min.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

13

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Teraz przesyłam drugiego linka z mojego wywiadu tym razem dla telewizji Bielsko.
https://bielsko.biala.pl/tv/mistrz_paproci__9390.html

nena napisał/a:

Darku obejrzałam i wysłuchałam, super debiut w telewizji ! smile

Nena to nie jest mój debiut w telewizji. Wcześniej już miałem okazje być w szklanym ekranie tylko nie aż z takim rozmachem big_smile

14

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Dariusz Tlałka napisał/a:

Nena to nie jest mój debiut w telewizji. Wcześniej już miałem okazje być w szklanym ekranie tylko nie aż z takim rozmachem big_smile

To super, ja myślałam, że to był debiut big_smile. Jak dla mnie ten dla TV Bielsko obszerniejszy i fajnie zmontowany no i tytuł "Mistrz paproci" rozumie się samo przez się ! big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

15

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Zdecydowanie TV Bielsko bardziej się postarała! big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

16

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Obejrzeliśmy z Ukochaną oba materiały. Poważna sprawa.
Jeszcze raz gratuluję sukcesów. Należą Ci się Darku! smile

17

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Na przyszły tydzień w telewizji Katowice - w programach magazyn rolniczy i bliżej natury będę miał kolejne audycje. Jak dokładnie będę wiedział o których to będą godzinach to dam znać na forum.

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2021-01-23 10:07:53)

18

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Kariera się rozwija smile
TVN już się odzywało? wink

19

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

sprocket73 napisał/a:

Kariera się rozwija smile
TVN już się odzywało? wink

TVN to raczej sobie daruje co innego Discovery wink
A tak na poważnie to podam kiedy mam audycje.
Jutro we wtorek 26 styczeń TVP3 Katowice - Wiadomości rolnicze godz. 11:35
W piątek na przyszły tydzień 5 luty TVP3 Katowice - Bliżej natury godz. 17:30

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2021-01-25 20:22:00)

20

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Podaje linka do mojej dzisiejszej audycji w TVP3 Katowice - Wiadomości rolnicze
Moja audycja jest od 21:50 do 25:07 czasu linkowego
https://katowice.tvp.pl/44749011/wiadomosci-rolnicze
Jeśli chodzi o sam wywiad to był on przeprowadzony w Chorzowie, w zielniku naukowym Herbarium KTU razem z profesorem Adamem Rostańskim z którym współpracuje od wielu lat smile

21

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Darku i ten występ podobał mi się, jak dotąd, najbardziej big_smile ! Do twarzy Ci w tym kitlu ! big_smile Super ! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

22

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

nena napisał/a:

Darku i ten występ podobał mi się, jak dotąd, najbardziej big_smile ! Do twarzy Ci w tym kitlu ! big_smile Super ! smile

Zgadzam się, bardzo rzetelnie podeszli do tematu i Darek interesująco przedstawiony - jak na naukowca przystało smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

23

Odp: Dariusz Tlałka - ekologiczną osobowością roku

Podaje linka do mojego kolejnego wywiadu w Ekonaturze który dzisiaj był wyemitowany.
Moja audycja jest od minut 2:20 do 8:35.
https://katowice.tvp.pl/51609943/ekonatura
Według mnie jest to najlepsze nagranie jakie do tej pory miałem w mediach smile