1

Temat: Zlikwidowane szlaki w Beskidzie Małym

Witam!
Może warto byłoby utworzyć zbiór zlikwidowanych szlaków w Beskidzie Małym.

Zacznę listę szlaków:
1. Zielony szlak na Potrójnej - zlikwidowany w listopadzie 2020
2. Szlak Skałek
3. Szlak Kapliczek
4. Niebieski szlak Kozubnik - Żar
5. Czarny szlak im. Eugeniusza Janoty Porąbka - Kęty
6. Czarny szlak Inwałd - Rzyki
7. Szlak Najazdu Szwedzkiego Bielsko-Biała Mikuszowice - Żywiec
8. Czarna nartostrada Leskowiec - Rzyki
9. Niebieska nartostrada Leskowiec - Ponikiew

To wszystko co przychodzi mi do głowy. Jeśli ktoś zna inne zlikwidowane szlaki w Beskidzie Małym niech do listy dopisze swoje.
Pozdrawiam,
Tomasz

JIFFNET - górskie ciekawostki

2

Odp: Zlikwidowane szlaki w Beskidzie Małym

A co to znaczy zlikwidowany? Nie jest odnawiany? Nie spełnia jakichś wymogów? O co chodzi? hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

3

PTTK czasami likwiduje szlaki, które są mało uczęszczane, zbędne albo których przejście z jakichś powodów staje się niemożliwe. Tak został zlikwidowany szlak czarny z Hali Kamińskiego do Korbielowa który na sporym odcinku stał się nie możliwy do przejścia z powodu prac leśnych. Został zlikwidowany, czyli zamalowany (w teorii), wykreślony z rejestru szlaków i usunięty z map turystycznych. Czasami dwa szlaki idą razem i nie ma sensu odmalowywania obydwu - przykładem jest szlak skałek idący równolegle ze szlakiem zielonym i czerwonym.

JIFFNET - górskie ciekawostki

4

Czy ktoś kojarzy jaki szlak kiedyś biegł przez bliźniaki innego koloru niż obecnie żółty i nieco inną trasą z tego co kiedyś widziałem na drzewach .Był on chyba koloru zielonego albo niebieskiego ale mogę się mylić... Ma ktoś informację co to za szlak był ???

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760