1

Temat: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

Szlak zielony Sucha Beskidzka- Gaiki jest drugim co do długości szlakiem w Beskidzie Małym (po czerwonym MSB).
W tym temacie chciałbym by FORUMOWICZE wędrujący w/w szlakiem nanosili swoje uwagi - krytyki sad  i pochwały smile

A teraz dzisiejszy dzień:

„Chaszczingując” dzisiaj z piłą motorową , sekatorem, siekierką, (mam nadzieję że Darek nie ma mi za złe) wyciąłem trochę drzewostanu powalonego, wygiętego i zwisającego nad i pod głowami turystów. Szlak zielony na odcinku Kozie Skały – polana za Żurawnicą (koło krzyża) dał w kość.  Nie był konserwowany prawdopodobnie kilkanaście lat.
Został udrożniony (powstała autostrada) a nagrodą było widok na Królową Beskidów! big_smile

Darku! W relacji z MSB zachwycałeś się widokami z )( Carchel, ale widok na Babią Górę z Polany pod Żurawicą jest inny i chyba ładniejszy. big_smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

2

Odp: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

MK napisał/a:

Szlak zielony Sucha Beskidzka- Gaiki jest drugim co do długości szlakiem w Beskidzie Małym (po czerwonym MSB).

Oj, coś mi się wydaje Marku, że podsunąłeś mi pewien pomysł wink Siadam do mapy big_smile

P.S. Acha, jakby co, to cicho!!! Bo jeszcze się Jola dowie i przejdzie to wcześniej lol

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

3

Odp: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

hehe żebym ja tam cię nie wyprzedził
Trasa bardzo fajna Ja jakieś 7-8 lat temu w całości przelazłem z jednej i z drugiej strony i faktycznie Fajne panoramki wtedy były ze Smolikowskiej, pod Żurawnicą, z Baryłówki, oczywiście Gibasy i Ścieszków i stoki Małej Bukowej Ale to były czasy, namiot i wio przed siebie

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

4

Odp: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

Pytanie techniczne - jak Ci to czasowo wyszło???

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

5

Odp: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

Darku, dzisiaj namówiłem PTTK-owca z Wadowic by pomógł mi dokończyć zielony szlak.
Pozostało wymalować od Kapliczki Górniczej w Targoszowie pod Czarną górę, jakieś 2km
Może w dwójkę uda nam się to wymalować. Wyruszamy o drugiej Wadowic więc z Targoszowa o 14,30. Jak ukończymy to zapraszam na szlak.
Pod Czarną Górą na szlaku powstała nowa kapliczka ze świętym nie czczonym w Polsce
lecz we Włoszech !!!
Oczywiście prośba o wszelakie uwagi nawet te najbardziej krytyczne!

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

6

Odp: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

MK napisał/a:

A teraz dzisiejszy dzień:

(...)„Chaszczingując” dzisiaj z piłą motorową , sekatorem, siekierką, (mam nadzieję że Darek nie ma mi za złe) wyciąłem trochę drzewostanu powalonego, wygiętego i zwisającego nad i pod głowami turystów. Szlak zielony na odcinku Kozie Skały – polana za Żurawnicą (koło krzyża) dał w kość.  Nie był konserwowany prawdopodobnie kilkanaście lat.
Został udrożniony (powstała autostrada) a nagrodą było widok na Królową Beskidów! big_smile

Darku! W relacji z MSB zachwycałeś się widokami z )( Carchel, ale widok na Babią Górę z Polany pod Żurawicą jest inny i chyba ładniejszy. big_smile

To miałeś Marku bardzo pracowity dzień smile ale zapewne i satysfakcja ogromna big_smile

darkheush napisał/a:

P.S. Acha, jakby co, to cicho!!! Bo jeszcze się Jola dowie i przejdzie to wcześniej lol

Oczywiście, że polezę, oczywiście smile ale obiecuję, że dopiero po Tobie wink dlatego ruszaj jak tylko będziesz mógł bo mnie już korci lol

Sprawdziłam wystarczą mi trzy dni big_smile spokojnej, widokowej wędrówki wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

7

Odp: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

jolanta napisał/a:

dlatego ruszaj jak tylko będziesz mógł bo mnie już korci big_smile

A może by tak jakieś małe połączenie sił beskidzkiej husarii??? Nic nie sugeruję, ale... trzeba by zdążyć przed Bacą wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

8

Odp: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

darkheush napisał/a:
jolanta napisał/a:

dlatego ruszaj jak tylko będziesz mógł bo mnie już korci big_smile

A może by tak jakieś małe połączenie sił beskidzkiej husarii??? Nic nie sugeruję, ale... trzeba by zdążyć przed Bacą wink

Ale wiesz, ja z pewnoscią nie dotrzymam Ci kroku w PPP lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

9

Odp: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

jolanta napisał/a:

(...)PPP lol

No masz darkheush co chciałeś. Aleś sobie wyrobił opinię sad Dla niewtajemniczonych - PPP to skrót od stylu w jakim przechodzi się szlaki - Piesza Perygrynacja Piwna big_smile

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

10

Odp: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

Skoro mowa o zielonym szlaku, to wczoraj nim podążałem smile
Bedąc na Gaikach "rogacz" z tabliczkami czasów przejść leżał przewrócony na skrzyżowaniu szlaków ze Straconki w kierunku Hrobaczej i Nowego Swiata. Jutro wkleje fotkę.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

11

Odp: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

Ogłaszam „otwarcie szlaku zielonego” Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała (Porąbka zapora) smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

12

Odp: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

Wczoraj udało mi się ukończyć ostatni odcinek  z odnawiania tego szlaku. Rozpocząłem jesienią ubiegłego roku no i skończyłem jesienią tego roku.
Zapraszam do wędrówki.

Odcinek Żarnówka – Gaiki nie podlegają „mi” tylko PTTK Bielsko, które bardzo niechętnie patrzy na moje poczynania wręcz odmówili ( - nie podjęli tematu), dlatego wycofałem się z tego terenu, zresztą i tak się nie wyrabiam.  PTTK Bielsko działa na innych zasadach, prawdopodobnie prowadzi działalność gospodarczą co jej ułatwia. Poza tym mają lepszych włodarzy w mieście, którzy czasami rzucą „im” jakiś grosz . Jedynie sekcja zimowa zwróciła się do mnie, dlatego szlaki narciarskie w BM częściowo są oznaczone (gratis) przez moje tablice.
5 lat temu oznaczyłem Gaiki, umieściłem wysoko na listwie, lecz PTTK B-B wymieniło na swoje. Rzeka Soła jest granicą działalności PTTK Bielsko a z drugiej strony PTTK Wadowice czyli „mój rewir”.

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

13

Odp: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

MK napisał/a:

Zróbmy razem, by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Najczystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię. smile

MK - piękna sygnaturka smile , oby każdy z nas tak myślał i tego chciał  smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

14

Odp: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

darkheush napisał/a:

Pytanie techniczne - jak Ci to czasowo wyszło???

1 dzięń to Porąbka - Trzonka - Kocierska, Gibasy
2 dzień to Gibasy - Łamana Skała- Krzeszów - Żurawnica
3 dzień to Żurawnica - Sucha Beskidzka

Ale da się go w dwa dni przejść tongue

MK napisał/a:

Ogłaszam „otwarcie szlaku zielonego” Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała (Porąbka zapora) smile

zachęcasz mni do przetestowania tego pięknego szlaku , tylko chyba go na dwie raty będę musiał załatwiać

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

15

Odp: Szlak zielony Sucha Beskidzka - Żarnówka Mała - Gaiki

To ja pójdę tak smile

1. BB Lipnik - Gaiki, nocleg na Trzonce.
2. Dalej, dalej Kocierska, Gibasy aż do Staszka.
3. Łamana Skała- Krzeszów - Żurawnica i zejście do Suchej.

No oczywiście cały czas zielonym. big_smile

Ostatnio edytowany przez jolanta (2010-09-23 19:59:56)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile