26

Odp: Szlakowskazy i tablice

darkheush napisał/a:
jolanta napisał/a:

https://lh5.googleusercontent.com/__Nq_wtCxWWQ/Td1cj7lsnCI/AAAAAAAAAkM/OEoA7Jt6e4I/s640/1%20Las%20Czarnoci%20po%20regeneracji.JPG

Przepraszam ale nie wytrzymałem. Ta tabliczka z napisem "Rolniku daj krowie, krowa da tobie" mnie po prostu zabiła. Wiem kudłate myśli mam, ale to pierwsze co mi się rzuciło w oczy. No cóż taki ze mnie zły, niedobry Dareczek lol

Za totalny off-top jeszcze raz przepraszam. To się więcej nie powtórzy (w tym tygodniu) wink

wink Rzeczywiście w tle wyrosła "inna: historia wink Ale trzymając się tematu MK doskonała (jak już zdążyłeś nas do tego przyzwyczaić) robota!!!

27

Odp: Szlakowskazy i tablice

darkheush napisał/a:

(...)
Przepraszam ale nie wytrzymałem. Ta tabliczka z napisem "Rolniku daj krowie, krowa da tobie" mnie po prostu zabiła. Wiem kudłate myśli mam, ale to pierwsze co mi się rzuciło w oczy. No cóż taki ze mnie zły, niedobry Dareczek lol

Za totalny off-top jeszcze raz przepraszam. To się więcej nie powtórzy (w tym tygodniu) wink

Wracam dziś z delegacji (ze Śląska), wchodzę na forum,  a tu widzę „Mój Pierwszy Cenzor i Jedyny” zdjęcie przepuścił! smile
Celem moim było dodać troszeczkę humoru  do tego co robimy wink
Dzięki Ci Cenzorze smile
A swoją drogą, ludzie takie i inne śmieszne tablice zamawiają big_smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

28

Odp: Szlakowskazy i tablice

No to powiem tak - Beskid Mały jaki jest, każdy widzi. A że jest piękny, to chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Tak więc parafrazując tekst MK z sygnaturki - "Zróbmy razem, by Beskid Mały, był najśmieszniejszym pasmem górskim." big_smile

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

29

Odp: Szlakowskazy i tablice

darkheush napisał/a:

  (...) tekst MK (..) "Zróbmy razem, by Beskid Mały, był najśmieszniejszym pasmem górskim." big_smile


Skąd pochodzę godało sie:
Mosz Pieronie szczęście że Cie lubiom bo bym Ci do ż…(niecenzuralne słowo) nakopoł! wink smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

30

Odp: Szlakowskazy i tablice

MK napisał/a:

Skąd pochodzę godało sie:
Mosz Pieronie szczęście że Cie lubiom bo bym Ci do ż…(niecenzuralne słowo) nakopoł! wink smile

a u nos sie godało:

rzykej żebych Ci nie nie nakopoł do rzyci tak fest jak Cie lubia... wink

31

Odp: Szlakowskazy i tablice

Akall napisał/a:

  a u nos sie godało:

rzykej żebych Ci nie nie nakopoł do rzyci tak fest jak Cie lubia... wink


Myśla, że chciołem godać jak Ty!
Zapomniałem. Czterdzieści roków mieszkom kaj indziej sad

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

32

Odp: Szlakowskazy i tablice

słuchej, to jest jak jazda na kole, tego sie niy zapomino big_smile

33

Odp: Szlakowskazy i tablice

Dobrze Ci się godo bo mieszkosz w Hanysowie a jo smile ?
Ciekawe czy byś mądrowoł jakby Cie 40 lot nie było w chałupie.
P.s.
Na kole nie zapomniołech jeździć wink

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

34

Odp: Szlakowskazy i tablice

Jutro mnie czeka b.ciężki dzień, a Forumowiczom życzę dobrej wyspanej nocy smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

35

Odp: Szlakowskazy i tablice

Akall napisał/a:
MK napisał/a:

Skąd pochodzę godało sie:
Mosz Pieronie szczęście że Cie lubiom bo bym Ci do ż…(niecenzuralne słowo) nakopoł! wink smile

a u nos sie godało:

rzykej żebych Ci nie nie nakopoł do rzyci tak fest jak Cie lubia... wink

no tekst bombowy Akall Respekt

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

36

Odp: Szlakowskazy i tablice

haha big_smile no fajnie ... lol

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

37

Odp: Szlakowskazy i tablice

MK napisał/a:

(...) Pan Tadek (...) który idzie mi w sukurs i wytrwale pomaga!!! ( karczowanie pod Kozimi Skałkami,  sam odnowił zielony szlak Sucha Beskidzka - )( Cerchel, wspólne malowanie szlaku żółtego Potrójna – Rzyki Praciaki, Zielony Międzybrodzie- )( Isepnicka – Żar, i wiele, wiele, wiele,….. innych, za co mu w tym miejscu głośno DZIĘKUJĘ wink.
Trzymaj się Tadku!

MK  przekaż proszę Panu Tadkowi, że ja bardzo proszę nowy szlakowskaz w Makowie Podhalańskim, przy stacji kolejowej. W ten weekend zauważyłam, że go tam nie ma sad a był od zawsze.
Ja sobie radzę bo dość dobrze znam te tereny, ale jak ktoś przyjezdny, ze świata - wysiądzie na stacji to wiele się nie dowie. hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

38

Odp: Szlakowskazy i tablice

jolanta napisał/a:

MK  przekaż proszę Panu Tadkowi, że ja bardzo proszę nowy szlakowskaz w Makowie Podhalańskim, przy stacji kolejowej. W ten weekend zauważyłam, że go tam nie ma sad a był od zawsze.

A ja się zastamnawiałam gdzie nam w ten weekend naszą Jolantę wywiało wink big_smile. A ona nam szukała jesieni w Makowskim smile. Jolu czekam na relację i fotki. smile

A do prośby Joli się dołączam, bo jak sie kiedyś znajdę w tych stronach i wysiądę na dworcu w Makowie bez Joli to bez szklakowskazu się pogubię. big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

39

Odp: Szlakowskazy i tablice

nena napisał/a:
jolanta napisał/a:

MK  przekaż proszę Panu Tadkowi, że ja bardzo proszę nowy szlakowskaz w Makowie Podhalańskim, przy stacji kolejowej. W ten weekend zauważyłam, że go tam nie ma sad a był od zawsze.

A do prośby Joli się dołączam,  (...) to bez szklakowskazu się pogubię. big_smile


Jolu smile p.Tadziu szlakowskazów nie wykonuje, ale często wybiera się ze mną by je zawiesić.
Informację przyjąłem, szlakowskaz w Makowie Podhalańskim powstanie.
Z ceremonii zawieszenia przekażę mojemu rzecznikowi - zdjęcia wink.
Jolu czy pamiętasz czasy przejść na zaginionym szlakowskazie (może masz stare zdjęcie)?
Jak nie to p. Tadziu znajdzie w archiwach. Ważne dla mnie jest czy jest to szlakowskaz „lewy” czy „prawy” i na czym był umocowany?

Jolu, za informacje o braku szlakowskazu  złocisty napój czeka wink

Neno nie mogę dopuścić by tak wartościowe dziewczyny mi się pogubiły smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

40

Odp: Szlakowskazy i tablice

MK napisał/a:

Jolu smile p.Tadziu szlakowskazów nie wykonuje, ale często wybiera się ze mną by je zawiesić(...)

Wiem, wiem, że to nie jego dzieła wink big_smile

Reszta informacji będzie na PV bo robimy strasznego off-topa  wink wątek był Darkowy a my tu w Makowskim hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

41

Odp: Szlakowskazy i tablice

Do końca tygodnia zakapuję co trzeba wink big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

42

Odp: Szlakowskazy i tablice

darkheush napisał/a:

Marku, nawiązując do naszej rozmowy na przeł. Carchel, gdzie narzekałeś na "łowców pamiątek" i o tym, że swego czasu dodawałeś na tabliczkach pewien dość oryginalny podpis mi udało się w kwietniu "ustrzelić" jeszcze taką tabliczkę na Gancarzu.

http://lh6.ggpht.com/_z3LwyfAOS40/S69_dMVOmHI/AAAAAAAAQWY/CxsWEqgDS5E/s800/DSCN3123.JPG

Na pamiątkę "wziąłem" sobie tylko zdjęcie wink


http://lh3.ggpht.com/_R1H5xJWmCPE/TKspGmdpVGI/AAAAAAAAABk/PA-YJ6DITy0/s640/IMG_4741.JPG

Darku, przy pomocy Joli no i jeszcze kogoś pierwsza moja próba wstawienia zdjęć. wink
Wykonałem nową tablicę na krzyż na Gancarz a przy okazji na krzyż na Jawornicę smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

43

Odp: Szlakowskazy i tablice

OK wink Gancarz pasuje, ale znając bacę, to zaraz się pewnie przyczepi, że Jawornica ma "tylko" 830 m (zostałem upomniany przy pisaniu arta na główną) big_smile

P.S. Tym razem ładne tło. Nie to, co ostatnio "rolniku..." big_smile Dobra dość off-topa. Obiecywałem, że to się więcej nie powtórzy w tym tygodniu wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

44

Odp: Szlakowskazy i tablice

darkheush napisał/a:

OK wink Gancarz pasuje, ale znając bacę, to zaraz się pewnie przyczepi, że Jawornica ma "tylko" 830 m (zostałem upomniany przy pisaniu arta na główną) big_smile

Jawornica ma wysokość 830m i 80 cm (czyli 831) smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

45

Odp: Szlakowskazy i tablice

MK napisał/a:

Jolu czy pamiętasz czasy przejść na zaginionym szlakowskazie (może masz stare zdjęcie)?
Jak nie to p. Tadziu znajdzie w archiwach. Ważne dla mnie jest czy jest to szlakowskaz „lewy” czy „prawy” i na czym był umocowany?

Szlakowskaz koło dworca w Makowie Podhalańskim

Niestety żadnego zdjęcie szlakowskazu nie znalazłam.

Sięgając do pamięci, myślę, że było to tak:znak umieszczony na słupie od elektryki czy jakimś takim podobnym, zaginął zapewne w czasie prac kanalizacyjnych, które miały miejsce od zeszłego roku.

Szlaki były w trzech kolorach: zielony, niebieski, żółty,

- zielony startował przez Makowską Górę do Budzowa (2h), dalej wiadomo do Lanckorony,

- niebieski miał przebieg: Sucha Beskidzka (2h z Makowskiej G. przez Mioduszynę) - MioduszynaMakowska Góra (z Makowa1h) - Maków Podhalański dowrzec PKP -  Carchla (z Makowa 2h), (tam łączy się z czerwonym),

- żółty startował od dworca przez Ostrysz(1h 30 min) na Koskową Górę (3h),

Co do stronności to myślę, że z uwagi na kierunek przebiegu musiały być lewe. 
Czasy przebiegu ustaliłam na podstawie map online.
Jeżeli to za bardzo zawile opisałam, musicie sięgnąć do archiwów. smile  zakapowane wink

Ostatnio edytowany przez jolanta (2010-10-07 21:30:39)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

46

Odp: Szlakowskazy i tablice

jolanta napisał/a:

(...)
Szlakowskaz koło dworca w Makowie Podhalańskim(...)

Jolu dziękuję. smile
Jeżeli chodzi o Maków Podhalański to zajmę się tylko szlakiem zielonym.
Szlak niebieski i żółty jest w gestii PTTK Sucha Beskidzka,
i nie chcę im „wchodzić w paradę”. Przy tak dużej aktywności i pomysłów Forumowiczów
mam co robić. Czasy przejść szlaku zielonego za chwilę poda mi mój „były prześladowca” Tadeusz z PTTK Wadowice, zresztą poznasz go, gdyż zaprosiłem go do akcji malowania krzyża na Jawornicy – będzie.

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

47

Odp: Szlakowskazy i tablice

Jolu pamietam też, że na pewno ten szlakowskaz był na słupie nieopodal dworca.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

48

Odp: Szlakowskazy i tablice

kris_61 napisał/a:

Jolu pamietam też, że na pewno ten szlakowskaz był na słupie nieopodal dworca.


Tak, zgadza się, wychodziło się z dworca prosto na szlakowskaz. Zielonym do Budzowa nie będzie więc problemu, ale nie będą ludzie wiedzieć jak na Koskową Górę zajść hmm

MK Kto tym żłótym zawiaduje, do kogo on należy? Do PTTk w Suchej? Hmmm...nie podaruję mojej Koskowej mad

Ostatnio edytowany przez jolanta (2010-10-08 20:14:28)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

49

Odp: Szlakowskazy i tablice

darkheush napisał/a:

I tu pozwolę się nie zgodzić w jednym miejscu. Mianowicie. Z własnego zimowego doświadczenia wiem, że znakowanie szlaku po tych pieńkach na wiatrołomach pod Gibasowym Groniem chyba nie ma najmniejszego sensu.

http://lh5.ggpht.com/_z3LwyfAOS40/SnW0daDGxPI/AAAAAAAAGik/wVsu--5gUZk/s800/DSCN1006.JPG

Tu egzamin zdałyby chyba tylko porządne tyczki kierunkowe (patrz grań Babiej od Brony). Naprawdę w tym miejscu w zimie, przy metrowym śniegu i zerowej widoczności można dobrze pobłądzić. Wiem coś o tym. Na prawdę.

Rzecznik do spraw kontaktu z mediami został upoważniony do przekazania następującej informacji smile

Na Gibasach jest zamontowanych siedem tyczek ( nie mylić z siedmioma dziewczętami z Albatrosa przyp. rzecznika tongue)

więc zimą już się chyba Darek nam nie zgubi.

http://lh4.ggpht.com/_AUiIwSjvNoQ/TK9pJ1aBXGI/AAAAAAAAGu8/NhDMlgEF0Dc/s640/IMG_4746.JPG

Oto  dwie z nich ( tyczki, nie dziewczęta tongue)

Ostatnio edytowany przez jolanta (2010-10-08 20:48:35)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

50

Odp: Szlakowskazy i tablice

Piękne tyczki rzeczniku!!! wink