326

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Nie śmiać się z czapeczek;)

327

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

ufok83 napisał/a:
szymskim napisał/a:

zielone czapeczki Marcina i Bacy  miażdżą wszystko:)

Nasuwa mi sie jedno pytanie. Ile piwa trzeba było wypić by mieć takie czapeczki? wink

Piwa trzeba wypić niewiele.
Nie będę mówił ile, ale czapeczki pod krzyżem dla ochronmy się przydały. smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

328

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

MK napisał/a:

Takie wspaniałe kucharki i kobiety mógłbym wozić codziennie smile ale nie po BM.

a MK jak to MK gentleman w każdym calu wink

A te wspaniałe kobiety i kucharki, ehm ...  big_smile , z satysfakcją mogłyby jeździć łunochodem z takimi gentlemanami jak MK po BM – ie wink , ale , jak je znam , to pewnie chciałyby po nim wspólnie powędrować wink , co mam nadzieję, uda się nam kiedyś zrealizować smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

329

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

ufok83 napisał/a:
szymskim napisał/a:

zielone czapeczki Marcina i Bacy  miażdżą wszystko:)

Nasuwa mi sie jedno pytanie. Ile piwa trzeba było wypić by mieć takie czapeczki? wink

no ba

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

330

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

I znów krótka notatka o akcji z 9 października na andrychow.pl wink

Tylko na Boga dlaczego ktoś (admin strony) wybrał moje najgorsze zdjęcie??? lol

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

331

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

no to musisz napisać Darku do Jarka Skupnia, który tą stronę pilotuje

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

332

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Takie tam moje próby smile
http://jalbum.net/browse/user/album/778561/

"W niedomkniętym oknie noc
Podpatruje twoje sny,
W niedomkniętym oknie noc,
Siedzę, patrzę jak ty śpisz... "

333

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

no no Angi

Nena odezwij się bo poprawiam tekst co mi Daro podesłał Jest tam kilka poprawek

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

334

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

No...... Fotki przecudnej urody wink

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

335

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

angi napisał/a:

Takie tam moje próby smile


Angi smile
Muszę przejść u Ciebie przeszkolenie. Zdjęcia piękne, nie rozmyte tematycznie, piękno BM! big_smile
W temacie Jawornica - ująłeś  Jawornicę, Trójkątną i Gibasy. Super!
Ja nie umię jeszcze wstawiać zdjęć (brak czasu na naukę) a co dopiero publiczny katalog!.
P.s.
Marku wysyłka do Ciebie wychodzi z Kęt w poniedziałek. Będziesz ją miał we wtorek
(nie odbierasz telefonu więc tą drogą).

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

336

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

angi prześliczny jesienny album smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

337

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Bardzo udany album smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

338

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

albumik klasyka, a ten krzyż wymalowany przez nas robi wrażenie co nie

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

339

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

ufok83 napisał/a:

A może w Gościu Niedzielnym?;)

no i wygadałeś, dzisiaj dostałem ksero z gazetki kościelnej św. Macieja z Andrychowa "Źródło spod Pańskiej Góry" gdzie na str 4 piszą o naszej akcji. I co ty na to

Ostatnio edytowany przez baca (2010-10-18 20:26:49)

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

340

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Na dowód tego, co mówi baca, proszę wink

http://lh6.ggpht.com/_AK0lvltOPAo/TLyn34JKzrI/AAAAAAAANFs/y_cy6bCXoto/s576/DSCN5073.JPG

Nie bić za jakość wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

341

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Super że o waszych dokonaniach pisze w prasie smile bo o moich to już jest w nadmiarze wink

342

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Prawdziwi obrońcy wink

343

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Darkheush - czy to zdjęcie wykonano przed I Wojną Światową? wink

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

344

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Zdaje się, ze to tylko wybrańcy są na tej fotce wink

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

345

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Na prośbę MK rzecznik zamieszcza następującą informację.  smile

"W Andrychowie, w kościele w rynku 15 lutego 2010r. odbyła się msza święta poświęcona zmarłym pod Babią Górą . PTTK-owcy z Wadowic i PTTK Chałupy z Andrychowa udali się
po mszy na szczyt Jawornicy pod krzyż, by przy udziale wnuczki z rodziny Frysiów nadać imię szlaku żółtego biegnącego z przełęczy Bukowskiej przez Jawornicę do Rzyk Praciaków.
Szlak został nazwany imieniem rodziny Frysiów.

http://lh6.ggpht.com/_AUiIwSjvNoQ/TMAGwy7y_3I/AAAAAAAAG8g/p5weLlPFUkM/s640/DSCF8257.JPG

Na zdjęciu wnuczka po zamocowaniu tablicy pamiątkowej.

http://lh6.ggpht.com/_AUiIwSjvNoQ/TMAGwOtVbwI/AAAAAAAAG8c/HHJ47IbUlik/s640/Jawornica%2015.II.2010r..JPG

Na zdjęciu grupowym, wnuczka czwarta z prawej strony, a w środku pod krzyżem prezes PTTK Wadowice p. Dionizy Szczygielski."

Ostatnio edytowany przez jolanta (2010-10-21 12:35:35)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

346

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Zimą, a dokładnie w lutym tego roku rozpoczęła się moja przygoda z Jawornicą i krzyżem tam umieszczonym. Po raz pierwszy wyszedłem 14 lutego by przewiercić otwory pod tablicę upamiętniającą i nadającą nazwę szlaku im. Rodziny Frysiów. Tego właśnie dnia poznałem naszego wspaniałego Marcina Musiała (właśnie pod krzyżem), gdzie wymieniliśmy poglądy i tu podkreślam uzyskałem jedno z większych wsparć tego co robię! Następnego dnia w mrozie i śnieżycy, przy gościach i zniczach zawiesiliśmy tablicę. Prezes PTTK opowiedział całą historię zdarzenia po którym na pamiątkę został wzniesiony krzyż.
Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że Jawornica z krzyżem i schronem PTT przyniesie mi tyle satysfakcji gdzie poznałem tylu wartościowych ludzi i że będą to jedne z najpiękniejszych dni spędzonych w BM. smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

347

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

baca napisał/a:
ufok83 napisał/a:

A może w Gościu Niedzielnym?;)

no i wygadałeś, dzisiaj dostałem ksero z gazetki kościelnej św. Macieja z Andrychowa "Źródło spod Pańskiej Góry" gdzie na str 4 piszą o naszej akcji. I co ty na to

Co jak co ale w życiu nie myślałem ze bede w gazecie kościelnej. tongue

348

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

Wysłałem tekst do czasopisma górskiego Na Szlaku
Taką dostałem odpowiedź
Dziękuję za tekst, nadaje się jak najbardziej. Powinien pójść w
grudniu, bo nr 11 już zamknięty. Będę tylko musiał skrócić o wykazy na końcu.

nieźle no nie

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

349

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

aleście nabroili tongue

teraz wszyscy będą się pchac na Jawornicę coby aby żeby byc na 1 stronie w jakiejś gazecie tongue

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

350

Odp: Oczyszczanie ruin i akcja malowania krzyża na Jawornicy

baca napisał/a:

Wysłałem tekst do czasopisma górskiego Na Szlaku

Baca może byś ten sam artykuł spróbował zamieścić w innej górskiej gazecie np.:
npm  Magazyn turystyki Górskiej czasami są tam relacje z BM wink

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.