26

Odp: Nagły atak zimy!

jolanta napisał/a:

(...)
  Też nie miałam o nich pojęcia. Wie ktoś gdzie się dokładnie znajdują? hmm  Często przez Gilowice jeżdżę, a skoczni nie widziałam.

Jolu smile
Skocznie są przy samej drodze jadąc od Żywca w kierunku Ślemienia. Dojeżdżamy do tablicy zielonej z nazwą GILOWICE i ok. 800-1000m po prawej stronie są skocznie a bezpośrednio za nimi stadion piłkarski (przy drodze). Skocznie można przeoczyć (za drzewami, jadąc wolno widać), ale stadionu nie. Też o nich nie wiedziałem dopiero jadąc dzisiaj służbowo do Urzędu Miasta w Gilowicach dostrzegłem.

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

27

Odp: Nagły atak zimy!

Stadion pamiętam smile skocznie w takim razie poszukam wink dzięki smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

28

Odp: Nagły atak zimy!

Pada śnieg na Potrójnej:(

29

Odp: Nagły atak zimy!

Czy to dobrze? Czy źle? I dla kogo? hmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

30

Odp: Nagły atak zimy!

Ja już tęsknię za zimą wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

31

Odp: Nagły atak zimy!

Nie Ty jeden !! Mieliśmy namiastkę na Rycerzowej w ten weekend ..... przyznam się szczerze, że już planujemy zimowe spacery po Małym:D Tym razem na "dupoloty" wpadniemy na Potrójną !!

32

Odp: Nagły atak zimy!

Djinn napisał/a:

Tym razem na "dupoloty" wpadniemy na Potrójną !!

Ło Matko Boska z Którejkolwiektyżeśparafii!!!!

Posylwestrowy, tradycyjny weekend u Lucjana??? Ja już się zapowiedziałem tongue

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

33

Odp: Nagły atak zimy!

jolanta napisał/a:

Czy to dobrze? Czy źle? I dla kogo? hmm

Dla mnie zima jest zła, idę szukać Gawry.
Aniu wolę słoneczną prognozę pogody z Potrójnej smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

34

Odp: Nagły atak zimy!

MK napisał/a:

Dla mnie zima jest zła, idę szukać Gawry.


Moje biegóweczki już się cieszą big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

35

Odp: Nagły atak zimy!

Zima jest cudowna. Raki już nie mogą się doczekać, aż je założę wink

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

36

Odp: Nagły atak zimy!

jolanta napisał/a:

Moje biegóweczki już się cieszą big_smile

piotr napisał:
(...) Raki już nie mogą się doczekać, aż je założę

Rakiety są u mnie zawsze w plecaku jak idę, ale za zimą one nie tęsknią.
Wiem że są niezbędne – w nich odkryłem po raz pierwszy w samotności przy 2-3 metrowym śniegu grotę Komonieckiego smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

37

Odp: Nagły atak zimy!

Zima ma swoje uroki, ja bardzo lubię Beskid Mały w śnieżnych szatach!

38

Odp: Nagły atak zimy!

Ja tam za zimą nie tęsknie, bo wtedy przeskakuje na mniej przejemne czynności - snowboardowe szaleństwo wink

39

Odp: Nagły atak zimy!

ania847 napisał/a:

Pada śnieg na Potrójnej:(

Podobno rewelka widok z rana był Znajomi hasali Ale wam zazdroszczę

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

40

Odp: Nagły atak zimy!

No widoki fajne:)

41

Odp: Nagły atak zimy!

Dzisiaj po południu: )( Skalite śnieg,  ^Kiczora śnieg
Więc Potrójna musi być biała smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

42

Odp: Nagły atak zimy!

Na Przełęczy Kocierskiej w kierunku Beskidu (MSB) tyż śnieg wink

https://lh3.googleusercontent.com/-8Dx2bDPhWeA/Tvd5cOvvidI/AAAAAAAAAAs/t6rr_vt28-U/s720/SDC10976.JPG

Ostatnio edytowany przez jolanta (2011-12-27 22:15:04)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

43

Odp: Nagły atak zimy!

MK napisał/a:

Rakiety są u mnie zawsze w plecaku jak idę, ale za zimą one nie tęsknią.
Wiem że są niezbędne – w nich odkryłem po raz pierwszy w samotności przy 2-3 metrowym śniegu grotę Komonieckiego smile

Przypomniałeś mi, że powinienem sobie takie coś sprawić. Możesz napisać jaki masz model i ile dałeś za niego?

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

44

Odp: Nagły atak zimy!

piotr napisał/a:
MK napisał/a:

Rakiety są u mnie zawsze w plecaku jak idę, ale za zimą one nie tęsknią.
Wiem że są niezbędne – w nich odkryłem po raz pierwszy w samotności przy 2-3 metrowym śniegu grotę Komonieckiego smile

Przypomniałeś mi, że powinienem sobie takie coś sprawić. Możesz napisać jaki masz model i ile dałeś za niego?


Ja też ciekawa, też wink smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

45

Odp: Nagły atak zimy!

piotr napisał/a:
MK napisał/a:

Rakiety są u mnie zawsze w plecaku jak idę, ale za zimą one nie tęsknią.
Wiem że są niezbędne (...)

Przypomniałeś mi, że powinienem sobie takie coś sprawić. Możesz napisać jaki masz model i ile dałeś za niego?

jola napisał/a:

Ja też ciekawa, też  big_smile  smile

Mam przy okazji pytanie.
Czy w BM można pokonywać "nasze szlaki" nartami tourowymi, na moje odczucie tylko na niektórych szlakach a potem narty i buty na plecy!(???) Zastanawiałem się czy tourowe, czy rakiety i przy analizie wybrałem rakiety czego nie żałuję. smile Buty cały czas mam swoje – czyli górskie. Dla nart tourowych widzę Beskid Śląski i Żywiecki dla BM rakiety, mamy  b.wiele ostrych podejść. Może się mylę?
Ja mam typ TSL 325 na wagę 60-110kg człeka i buty od nr 35 do 46.
Cena dwa lata temu ta sama 629zł
Tu kupowałem:    http://www.rakiety.pl/go/_category/index.php?idc=id_1

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

46

Odp: Nagły atak zimy!

Oto oznaka zbliżającej zimy w Beskidzie Małym. Te piękne sople powstałe na zamarzieniętym potoku smile

47

Odp: Nagły atak zimy!

Dariusz Tlałka napisał/a:

Oto oznaka zbliżającej zimy w Beskidzie Małym. Te piękne sople powstałe na zamarzieniętym potoku smile

Nie strasz, bo ja chcę jeszcze przed zima trochę pochodzić wink

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

48

Odp: Nagły atak zimy!

A ja zimy już wyglądam wink big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

49

Odp: Nagły atak zimy!

W Tatrach wysoko pada śnieg smile Zima i do nas zawita a ja już chyba tęsknię za nią smile

"Nie uda się odnieść w życiu sukces, jeśli człowiek nie zaangażuje się w to całym sercem.To samo dotyczy sztuki przetrwania- ci którym udaje się wyjść z opresji, zawsze dają z siebie wszystko.Zarówno w życiu jak i w survivalu, jeżeli się łamiesz przegrywasz."Bear Grylls

Zapraszam do galerii : http://picasaweb.google.com/109029069602413014760

50

Odp: Nagły atak zimy!

teksanski napisał/a:

W Tatrach wysoko pada śnieg smile Zima i do nas zawita a ja już chyba tęsknię za nią smile

A ja raczej nie.

Góroczub.