1

Temat: Zmodernizowano drogę nr 957 - alternatywę dla "Zakopianki"

jak w temacie

http://www.wnp.pl/wiadomosci/128121.html

2

Odp: Zmodernizowano drogę nr 957 - alternatywę dla "Zakopianki"

Widziałem w Zawoji, że coś robią - jak przejeżdżałem tam ostatnio to była nowa nawierzchnia, krawężniki itp.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

Odp: Zmodernizowano drogę nr 957 - alternatywę dla "Zakopianki"

Jak dla mnie i pewnie dla wszystkich którzy trenują kolarstwo  to super wiadomosć- nowiutki asfalcik na Krowiarkach!na wiosnę będzie można tam potrenować wspinaczki i przy okazji podziwiać piękny krajobraz (dlatego tak kocham kolarstwo szosowe i górskie bo można połączyć pasje sportową z górami), aczkolwiek sam podjazd na )( Lipnicką jest dość łatwy- długość ok.5km.,średnie nachylenie ok.5-6%(dużo trudniejsze są podjazdy u nas w Małym:Hrobak ,Magórka ,Żar ,Kocierz , jedynie Przegibek jest porównywalnie łatwy z Krowiarkami)to jes to tzw.Dach Polski -  najwyżej połozona w Polsce przełęcz asfaltowa ( 1000 m.n.p.m.).Pozdrawiam wszystkich miłośników dwóch kółek bez motoru, a może ktoś się już pisze na super wiosenny etapik na Krowiareczki? hej!

4

Odp: Zmodernizowano drogę nr 957 - alternatywę dla "Zakopianki"

Bosko... ale ja do Zako i tak dymam przez Pepikolandię smile

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

5

Odp: Zmodernizowano drogę nr 957 - alternatywę dla "Zakopianki"

Z Krowierek jest piekny długi, prosty zjazd chyba co najmniej ze 3 km smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

6

Odp: Zmodernizowano drogę nr 957 - alternatywę dla "Zakopianki"

w tym roku jak jechałem w lipcu to straciłem masę czasu na przejechanie właśnie przez Zawoję, nie dość że światła wahadłowe, to jeszcze ludzie łazili po drodze bo chodnika przy okazji remontu też nie było...

Odp: Zmodernizowano drogę nr 957 - alternatywę dla "Zakopianki"

Z Krowiarek jest zjazd(lub podjazd)w kierunku Zubrzycy, ale jest on jeszcze łagodniejszy od podjazdu z Zawoji. Dobry na początek sezonu, na przetarcie,najbardziej stromy kilometr wynosi tylko 6,2%, a maksymalne nachylenie szosy osiąga tylko 10%.Więc lepiej atakować Lipnicką z Zawoji, wspinać się serpentynkami, a potem fantastyczny zjazd do samej Jabłonki, po drodze po prawej stronie bardzo ciekawy pomnik-rzeźba Papieża ,drewniana-wysoka na ok.2metry upamiętniająca budowę tej drogi przez Papieża w młodosci(jest tu tablica która opisuje to wydarzenie z archiwalnymi zdjeciami), obok orginalna bscówka z przepysznymi oscypami, niżej w Zubrzycy bardzo ciekawe muzeum etnograficzne górali orawskich, warto pofatygować sie do Orawki-jest tam fenomenalny zabytkowy kościółek zarejestrowany jako unesco.i to wszystko można zobaczyć podczas jednego pięknego etapiku, a w tle cały czas majestatyczna królowa-Babia!!!!!!!!!!!!!!hej!

8

Odp: Zmodernizowano drogę nr 957 - alternatywę dla "Zakopianki"

Harnasiu ja bym chętnie się wybrał w takie tour de Babia Góra, ale cholera nie wiem czy podołam (tzn. dopedałuję)...

Odp: Zmodernizowano drogę nr 957 - alternatywę dla "Zakopianki"

Bardzo zapraszam!podołasz na pewno!ja ważę 100kg,a to w kolarstwie bardzo dużo, zwłaszcza w górach(do podjazdów oczywiście im mniej ważysz tym lapiej)a w tym roku ukończyłem już m.in Tour de Pologne dla amatorów w Bukowinie Tatrzańskiej zdobywając tam nawet medal. Zresztą można zrobić tempo typowo turystyczne z odpoczynkami po drodze na zwiedzanie ciekawych osobliwosci, zresztą taką jazdę na rowerze preferuję-wysiłek,góry, zwiedzanie,spędzanie wolnego czasu zdrowo na świerzym powietrzu.pozdrawiam.hej!

10

Odp: Zmodernizowano drogę nr 957 - alternatywę dla "Zakopianki"

To myślę, ze początkiem roku możemy przejść do szczegółów wink Bo diabeł w nich tkwi. Może jeszcze znajdą się chętni?

Odp: Zmodernizowano drogę nr 957 - alternatywę dla "Zakopianki"

To super! Babia na początek a potem proponuję forumową wycieczkę na Słowację i zaatakować szczyt- Kralova Hola (prawie 2000m n.p.m)najwyzszy szczyt w Tatrach Niżnych-podjazd z miejscowosci Sumiac ok 12km.średnie nachylenie ok.9%!!!, droga szuter-asfalt(więc tu lepszy góral, lub treking niż szosa)ale widoki boskie!!!wspinasz się serpentynami a do okoła wspaniała górska sceneria, a potem można wstąpić na słowacki raj tam też jest bajkowo!!pracuj nad forma i na wiosnę ATAK!!!hej!

12

Odp: Zmodernizowano drogę nr 957 - alternatywę dla "Zakopianki"

No ja mam tylko górala, więc raczej profil wycieczki bardziej turystyczny wink Ale myślę, że byłaby to ciekawa alternatywa.

Odp: Zmodernizowano drogę nr 957 - alternatywę dla "Zakopianki"

Oczywiście ,najwazniejsze by czerpać przyjemność i pełną radość z jazdy i z aktywnego wypoczynku !!!!