1

Temat: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Witajcie!
Zapraszam do przeczytania krótkiej relacji i obejrzenia zdjęć z naszego powitania zimy w górach na Wielkim Choczu:
http://www.wierchy.org/Galerie/Slowacja … index.html
Na zakończenie dodam, że po noclegu spędzonym w Dolnym Kubinie (w turistickej ubytovni "Kupaczka", położonej na obrzeżu miasta - 10 Euro od osoby za pokój z łazienką) zrobiliśmy jeszcze trasę na Minczol, który jest najwyższym szczytem Orawskiej Magury. Pogoda była dość marna, na szczycie mieliśmy mgłę, a sporą część szlaku musieliśmy zwyczajnie przecierać w kopnym śniegu (tu okazały się bardzo pomocne rakiety śnieżne). Sam zastanawiam się czy pisać z tego relację, bo zdjęć nie jest zbyt dużo, ani nie są zbyt atrakcyjne wizualnie... Pozdrawiam wszystkich sylwestrowo Piotrek

Ostatnio edytowany przez piotr (2010-12-31 07:34:31)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

2

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Piotrze,Świetna relacja zdjęcia jeszcze leprze no i przede wszystkim kawał pięknych gór

Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem,że gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Piotrze świetna relacja. Na Wielki Choczu byłem kilka lat temu. Wtedy robiliśmy trasę od ruin zamku w Likavce na szczyt, a śnieg był tylko w rejonie szczytu. Wielki Chocz to taka charakterystyczna góra o ściętej grani którą widać z daleka.

4

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

No nieźle, nieźle Piotrze. Chocz chodzi za mną jakoś od czerwca 2009 i chyba go będzie trzeba poważniej potraktować w planach wypadowych na 2011. Gratuluję udanego wypadu a foty wręcz powalają - szczególnie Taterki i Rotsudec wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

5

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Myslę Darkheush, że można by to połączyć w jakiś letni weekend z wizytą na Koprowym. W końcu w lecie jeszcze nie byłem na Choczu wink

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

6

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

..WOW...:)

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

7

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Klasyka:) Gratulacje bardzo fajne zdjęcia i relacja. Pozdrawiam

"W niedomkniętym oknie noc
Podpatruje twoje sny,
W niedomkniętym oknie noc,
Siedzę, patrzę jak ty śpisz... "

8

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Piotrze, miałeś rację, wyprawa widać udana smile Zdjęcia (jak i zapewne widoki) powalają, nam nie dane było podziwiać Tatr ze szczytu, zawiało nas chmurą jakieś 5 min przed wejściem na szczyt hmm

9

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Piotr piękna przedświąteczna wycieczka i nieziemskie widoki zimowe smile . Super  fotka widma Brockenu !. I nawet coś o tej porze z roślinek znalazłeś big_smile.  Rewelacyjny album ! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

10

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

piotr napisał/a:

Myslę Darkheush, że można by to połączyć w jakiś letni weekend z wizytą na Koprowym. W końcu w lecie jeszcze nie byłem na Choczu wink

Ja nie byłem w ogóle wink A pomysł wart przemyślenia wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

11

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Piękne fotki Piotrze i fajna wyprawa na powitanie zimy smile

Jestem ciekawa jakie warunki wtedy były? (temp. rzeczywista i odczuwalna, wiatr...)

A te łańcuchy, które widać na fotkach, to chyba przy tej pokrywie śnieżnej nie były potrzebne? Chyba więcej ich nie widać niż widać big_smile

Jak będziesz robił spis-listę chętnych na ten połączony wypad - to nie zapomnij proszę o Forumowej Prababci wink big_smile

Ostatnio edytowany przez jolanta (2011-01-02 18:44:07)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

12

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Dobrze prababciu wink

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

13

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

O tych warunkach mi cos skrobnij, bo zrobiłam EDIT big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

14

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

O warunkach napisałem w zasadzie w relacji. Do czasu wejścia na wierzchołek były b. dobre - słonecznie, przejrzyste powietrze, przedeptany szlak, lekko zmrożony śnieżek. Na wierzchołku zaczęły się psuć, aż w końcu naszła chmura i zrobiła się kurniawa - mocny wiatr, mgła, dość zimno (choć nie były to oczywiście najgorsze warunki, jakie zaliczyłem zimą w górach, można nawet powiedzieć, że jeszcze sporo brakowało im do tego, co potrafią pokazać np. Tatry podczas zimowego halnego).

Ostatnio edytowany przez piotr (2011-01-02 19:34:58)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

15

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Piotrze zwracam się do Ciebie z tyciuteńką prośbą wink

Zróbże mi tu w wolnej chwili listę słowckich szczytów wartych naszego zachodu big_smile 

Ja potem zajmę się resztą lol  znaczy będę kusi, kusić, kusić...

Ostatnio edytowany przez jolanta (2011-01-26 19:27:39)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

16

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

jolanta napisał/a:

Piotrze zwracam się do Ciebie z tyciuteńką prośbą wink

Zróbże mi tu w wolnej chwili listę słowckich szczytów wartych naszego zachodu big_smile 

Ja potem zajmę się resztą lol  znaczy będę kusi, kusić, kusić...

Obawiam się, że ta lista nie zmieści się na jednej stronie forum big_smile tongue

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

17

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Jolu to jest raczej mission impossible. Co najwyżej mogę zrobić subiektywną i stronniczą listę szczytów, na które wszedłem i które mógłbym polecić. Zastanawiam się tylko gdzie mógłbym umieścić ten temat, bo tutaj zrobił by się zupełny off topic wink

Ostatnio edytowany przez piotr (2011-01-27 13:34:48)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

18

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

piotr napisał/a:

Jolu (...) Co najwyżej mogę zrobić subiektywną i stronniczą listę szczytów, na które wszedłem i które mógłbym polecić (...)

Subiektywna i stronnicza interesuje mnie najbardziej big_smile

piotr napisał/a:

(...) Zastanawiam się tylko gdzie mógłbym umieścić ten temat, bo tutaj zrobił by się zupełny off topic wink

Hmm... może właśnie w Naszych pasjach albo w Innych pasmachwink

A może nam ktoś podpowie wink big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

19

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Subiektywna i stronnicza interesuje NAS najbardziej big_smile, bo przyłączam się też do prośby Joli wink

jolanta napisał/a:

Hmm... może właśnie w Naszych pasjach albo w Innych pasmachwink

Myślę, że w Innych pasmach jak najbardziej smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

20

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Witajcie!
Postanowiłem nieco uatrakcyjnić swoją relację dodając dwa pliki-mapki - pod opisem trasy znajdziecie po lewej stronie plik w formacie klm, który można otworzyć w darmowym programie Google Earth, zaś po prawej coś w rodzaju zrzutu ekranowego, który otwiera się przy pomocy kliknięcia miniaturki i nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania.
Przypominam, że moją relację można znaleźć tutaj:
http://www.wierchy.org/Galerie/Slowacja … index.html
A na koniec chciałbym przeprowadzić coś w rodzaju ankiety, czy takie rozwiązanie się wam podoba i chcielibyście, żeby dodać coś takiego do innych tras? I co ewentualnie można by zmienić? Proszę wybrać jedną z trzech możliwości i ew. dodać jeszcze jakiś komentarz:
a) tak, właśnie na to czekałem (-am), wizualizacja trasy na mapie to strzał w 10,
b) przeszkadzają mi takie "wodotryski",
c) mam to gdzieś - możesz się nie wysilać  wink
P.S. Na zakończenie dodam, że mapki należy oczywiście traktować jako poglądowe, a nie jako gotowy track do załadowania do GPS (nie biorę odpowiedzialności za tych, którzy polecą do przepaści, bo ślepo zawierzą maszynie wink).

Ostatnio edytowany przez piotr (2011-02-16 09:36:52)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

21

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Piotrze pomysł bardzo dobry wink "A" Możesz się pokusić nawet o wrzucenie mapy google wraz z trasą  na stronę, tak jak ja mam na Wycieczka na Pilsko. Jakby co o służę pomocą wink

A tak kontynuując temat Chocza, nasze zdjęcie z Babiej Góry z ostatniej niedzieli wink

22

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Ciekawy pomysł Lowell. Ja już to kiedyś proponowałem adminowi mojej strony, ale coś kręcił nosem na te zagnieżdżone mapy google'a. W sumie nie wiem dlaczego? Jak możesz przybliżyć zagadnienie to będę wdzięczny (w sumie może być też na zlocie  wink)
P.S. Zdjecie Chocza - bajka.

Ostatnio edytowany przez piotr (2011-02-16 10:00:56)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

23

Odp: Powitanie zimy na Wielkim Choczu

Oczywiście Piotrze, na zlocie pogadamy na ten temat wink