1

Temat: Szlak czerwony główny MSB w odsłonie szlakowskazów część I

Szlak czerwony główny MSB w odsłonie szlakowskazów.
Część pierwsza B-B Straconka – Żarnówka Mała (zapora)

Nie wiem czy komuś to się przyda, ale postanowiłem opracować szlaki Beskidu Małego w odsłonie szlakowskazów, czyli kapkę inaczej jak robią to wszyscy. Głównie skupię się na szlakowskazach i tablicach wysokościowych.
Na początek szlak MSB czerwony główny Beskidu Małego część  pierwsza,
od Straconki – po Żarnówkę Małą. Teren ten jest pod opieką PTTK Bielsko-Biała.
W opracowaniu są:
- MSB część druga Żarnówka Mała – Krzeszów (szlak pod opieką PTTK Wadowice)
- MSB część trzecia Krzeszów – Chełm wschodni – Beskid Makowski (szlak pod opieką  PTTK Wadowice)
- MSB część czwarta Chełm Wschodni – Luboń Wielki –Beskid Makowski i Wyspowy (szlak pod opieką PTTK Myślenice)
Mile będą widziane zdjęcie zrobione przez Was dołączone za zgodą do albumów.
Zapraszam do pierwszej części z MSB oczywiście będzie jeszcze uzupełniany.
https://lh4.googleusercontent.com/_R1H5xJWmCPE/TUSUnDhrmkI/AAAAAAAAB9Q/R7M6yTLMwUM/s400/MSB%20Bielsko.jpg

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

Odp: Szlak czerwony główny MSB w odsłonie szlakowskazów część I

Popieram!!pomysł bardzo mi się podoba!Marku-przyda się!!!pozdrawiam,hej!!!

3

Odp: Szlak czerwony główny MSB w odsłonie szlakowskazów część I

MK napisał/a:

(...) Nie wiem czy komuś to się przyda, ale postanowiłem opracować szlaki Beskidu Małego w odsłonie szlakowskazów, czyli kapkę inaczej jak robią to wszyscy. Głównie skupię się na szlakowskazach i tablicach wysokościowych.
Na początek szlak MSB czerwony główny Beskidu Małego część  pierwsza,
od Straconki – po Żarnówkę Małą. Teren ten jest pod opieką PTTK Bielsko-Biała. (...)

Kiedy szykowałam się na Moje MSB to właśnie takich  informacji mi brakowało, nie wszystkie mapy podają dokładnie czaso-odległości, niektóre różniły się od siebie w istotny sposób, a kiedy się jest w dłuższej, wielodniowej trasie są to rzeczy istotne.
Np. do dzisiaj nie wiem ile tak naprawdę liczy trasa z Zembrzyc do Myślenic  hmm

Tym, którzy pójdą w tym roku (a zapowiedziało się na forum kilka osób) z pewnością łatwiej będzie zaplanować wędrówkę, tym bardziej, że przeca nie wszyscy są tutejsi big_smile ode gór - niektórzy przyjadą z Polski wink

Dodane fotki z widoczkami myślę, że są ciekawą zachętą, że warto smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

4

Odp: Szlak czerwony główny MSB w odsłonie szlakowskazów część I

Ekstra pomysł MK!!!  Na pewno fotki się za niedługo pojawią!

5

Odp: Szlak czerwony główny MSB w odsłonie szlakowskazów część I

Super inicjatywa, że są jeszcze tacy ludzie, jak MK big_smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

6

Odp: Szlak czerwony główny MSB w odsłonie szlakowskazów część I

pomysł fajny ale ja i tak na to nigdy nie patrzyłem Co miałem przejść to przeszedłem Czasówki przez PTTK są dobrym i złym sposobem Czesi Podają trasę w km a Słowacy chyba i tak i tak Ale jeszcze raz brawa dla MK

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

7

Odp: Szlak czerwony główny MSB w odsłonie szlakowskazów część I

MSB  Kolejny etap: Żarnówka Mała - )( Kocierska o długości 12,3km.
https://lh3.googleusercontent.com/_R1H5xJWmCPE/TUiTjU5ZTNI/AAAAAAAACRs/S0ek1dM1T2E/s400/GPS%20Wysoko%C5%9B%C4%87.jpg
Od tego miejsca MSB przejmuje PTTK Wadowice

Ostatnio edytowany przez MK (2011-02-02 13:51:41)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

8

Odp: Szlak czerwony główny MSB w odsłonie szlakowskazów część I

Po tej wysokościówce od razu widać jak trzeba z Hrobaczej nisko upaść wink a potem wysoko na Żar wygramolić lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile