26

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Pudelek napisał/a:

a tyle razy, Dareczku, mówiłem Ci, że Rogacz nie jest chatką studencką tylko syfem big_smile widać minęły ponad 2 lata i nic się tam nie zmienia...

Odnośnie chatki - po prostu osłabił mnie tekst chatkowego w niedzielę ok godziny 10 - "Zacznijcie sprzątać, bo chcę o 13 zamknąć chatkę". To po pierwsze. Po drugie pierwszy raz śpiąc w tego typu obiekcie autentycznie zmarzłem w nocy. Trzecia sprawa to absolutnie nieprawdziwa informacja na stronie chatki, jakoby udzielali najtańszych (20 PLN) noclegów. Dla porównania - SST "Pod Potrójną" 19 PLN, Chatka Ani i Rafała 15 PLN, Staszkowa chata na Gibasach 15 PLN. Ale to już czepialstwo z mojej strony.

Odnośnie wypadu to pozytywnie zapisały się w mojej pamięci jeszcze dwie rzeczy. Mianowicie: smażona kiełbasa na Przegibku do której były dołożone 2 zestawy surówek, a sama kiełbacha miała takie gabaryty, że ledwo ją dojadłem wink oraz niespodziewane darmowe ciasto w schronisku na Magurce Wilkowickiej smile

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

27

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

darkheush napisał/a:

(...) po prostu osłabił mnie tekst chatkowego w niedzielę ok godziny 10 - "Zacznijcie sprzątać, bo chcę o 13 zamknąć chatkę" (...)

to się Panie do gazet nadaje, właściwie należy to określić mianem chamstwa

darkheush napisał/a:

(...) pierwszy raz śpiąc w tego typu obiekcie autentycznie zmarzłem w nocy (...)

jak wychodziłem ok. 18:30 to właściwie wydawało się, że jest nawet zbyt ciepło, przestali nagle dokładać do pieca, czy jak?

28

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Akall napisał/a:

jak wychodziłem ok. 18:30 to właściwie wydawało się, że jest nawet zbyt ciepło, przestali nagle dokładać do pieca, czy jak?

Rano w kuchni było delikatnie rzecz nazywając "chłodno" hmm

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

29

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

kolejny miły weekend, tylko krótki jak zwykle...
Rogacz już kiedyś niezbyt miło przyjął beskidoczubów i nadal "klimatu" tam nie ma....
za to towarzystwo członków i sympatyków forum skutecznie wynagradzało w/w niedogodności smile dzięki smile

kilka moich fotek:
https://picasaweb.google.com/xaga00007/ … 1920II2011

w górach świat wygląda inaczej....

30

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

xaga napisał/a:

kolejny miły weekend, tylko krótki jak zwykle...
Rogacz już kiedyś niezbyt miło przyjął beskidoczubów i nadal "klimatu" tam nie ma....
za to towarzystwo członków i sympatyków forum skutecznie wynagradzało w/w niedogodności smile dzięki smile

kilka moich fotek:
https://picasaweb.google.com/xaga00007/ … 1920II2011


Krótki niestety...  Ale było na prawdę miło wink

31

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Dla grupy małych latarek przygotowałem profil terenu jaki zrobiliśmy idąc na Rogacz (klik daje większy rozmiar):

https://lh6.googleusercontent.com/_A1P4sIHvbR0/TWKy7Fz300I/AAAAAAAAHG8/okVZcs-KHXU/s800/rogacz.JPG

Fragment pomiędzy Kamieniołomem, a Hrobaczą "robi wrażenie" yikes

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

32

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Jeszcze nigdy nie podchodziłem z Kóz na Hrobaczą, bo jakoś nie po drodze, ale będzie trzeba ten fragment trasy zaliczyć.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

33

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

kris_61 napisał/a:

ale będzie trzeba ten fragment trasy zaliczyć.

To tzw. szlak papieski przez Kamieniołom. Nie pomyl Kris_61 z żółtym na Panienkę, bo ten akurat to bułka z masełkiem w porównaniu do tego na co nas Andrzej wyciągnął wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

34

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Nie wiem od czego zacząć bo wszystko co ważne zostało napisane? Napisze więc tak.
1. DZIEKI ekipie za fenomenalne towarzystwo na szlaku
2. DZIEKI  pani kucharce w knajpie na Przegibku za fenomenalną fasolkę (wybacz Chuck ze w nocy musiałeś uciekać na drugą polowe pokoju;) )
3. DZIEKI całej ekipie forum za fenomenalną imprezę zlotową
4. DZiEKI Marku ze przybyłeś razem z Zawiszą w niedzielny poranek , wasza odsiecz była wybawieniem wink
Nie podziękuje jedynie chatce na Rogaczu. Moja flaszka już tam nie postanie.

Ostatnio edytowany przez ufok83 (2011-02-22 00:33:12)

35

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Mnie tylko "rozwaliła" w tej chatce informacja wywieszona na oknie przy drzwiach - "Zakaz!!! spożywania alkoholu na terenie schroniska" (sic!)  lol  lol . Dokładnie "schroniska". I to chyba jednak jest schronisko. Tyle, że jak na schronisko to standard jest jednak dość niski, bo co to za schronisko bez prawdziwej gastronomii? Kaper nam z rechotem pokazywał ten napis mówiąc "Ciekaw jestem co na to powie Darkheush". Nie wiem czy pamiętacie, bo było to jeszcze na długo przed przyjściem głównej grupy zlotowiczów, ale chatar robił nam trochę kwasów o ten zakaz. Zwrócił nam uwagę, żeby pić na zewnątrz, a potem nagle zmiękł i odwołał ten zakaz. Ogólnie poczułem sie troszkę jak w dawnych szkolno-kolonijnych czasach...

Ostatnio edytowany przez piotr (2011-02-22 09:16:53)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

36

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Jeżeli chodzi o zlot w chatce na Rogaczu, to mogę powiedzieć tyle:
-ekipa forumowiczów „git” (jak zawsze) smile
-trafiłem na słowa chatkowego- macie tyle czasu i fora z dwora!!!
                                                     i nie zostawcie sy….. !!! (bez komentarza) sad
-tu popatrzcie na mnie z  wink  nie zabrałem papci i piekelnie dało mi to w du..  !  sad
         Nie jestem bywalcem chatek, ale u Ani i Rafała nie przemarzłem podłogi drewniane, a w chatce pod Potrójną dali mi żółtodziobowi papcie i miałem do wybory kilka par big_smile
  W chatce na Rogaczu pierwszy raz w środku byłem jakieś 10-12 lat temu. Zrobiła na mnie bardzo złe wrażenie, dlatego kilkakrotnie przechodziłem tamtędy i nigdy nie maiłem ochoty tam wstąpić. Zlot był wyjątkiem i tylko to potwierdził.
Dobrze, że w tym miejscu szlak czerwony omija chatkę, przez to jest mniej zdegustowanych turystów.
         Dziękuję całej ekipie Ufoka i z drugim na tej trasie ważnym człowiekiem-dziadkiem darkheush za wspaniałe chwile spędzone razem big_smile
  Jedynie na plus muszę przyznać,  widokom z tego miejsca. Jedne z piękniejszych w BM. Są rewelacyjne big_smile w dzień i w nocy, oczywiście jak nie ma mgły i to z polany nad chatką big_smile

Ostatnio edytowany przez MK (2011-02-22 10:00:34)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

37

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

piotr napisał/a:

Ogólnie poczułem sie troszkę jak w dawnych szkolno-kolonijnych czasach...

Piotr - nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło wink przeżyłeś swoja drugą młodość. smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

38

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

kris_61 napisał/a:

Piotr - nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło wink przeżyłeś swoja drugą młodość. smile

Ja zawsze przeżywam na zlotach młodość  wink. Od śmiechu to aż mnie przepona bolała. Ktoś się mnie potem pytał jak było, więc streściłem to jednym słowem: odstresowanie.

Ostatnio edytowany przez piotr (2011-02-22 10:56:37)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

39

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

MK napisał/a:


-trafiłem na słowa chatkowego- macie tyle czasu i fora z dwora!!!
                                                     i nie zostawcie sy….. !!! (bez komentarza) sad

Brak szacunku dla takiej ekipy jest niewybaczalne.  sad 
Może oni się nastawiają na turystykę masową, podobnie jak schronisko na Magórce. W takim razie funkcja tej chatki mija się z celem.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

40

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Nam krzywdy nikt nie zrobił,  bardziej sobie opinię pogarszają. A sam obiekt jest moim zdaniem rewelacyjny. Jednak nie sam obiekt decyduje o popularności, a klimat.

41

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Mnie osobiście na samy początku rozwaliła inna sytuacja. Dochodząc na miejsce , jeszcze dobrze nie przekroczywszy progu i ściągnięciu plecaka zostaje zaczepiony przez chatkowego i poproszony o zapłacenie za nocleg forum. Rozwalił mnie gość na łopatki.

42

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Rogacz był jedną z pierwszych chatek w których zagościłem mając 16 czy 17 lat, na przebieżce ze szkolnym kołem PPTK Papucie big_smile
Musiało już wtedy być kiepsko, bo nie pamiętam żebyśmy tam jeździli wiele razy, powiem szczerze raczej z musu niż z wyboru.

Mogę powiedzieć, że na pewno przenieśliśmy się na Lasek do chatki elektryków, klimat był dużo lepszy, a chatkowym był wtedy niejaki Czorny (bodajże Jasiek jeżeli dobrze pamiętam wink), przyznam szczerze nie wiem jak jest teraz bo nie byłem tam całe wieki, coś Kaper wspominał na zlocie że jest dobrze big_smile

generalnie wygląda na to, że na Rogaczu brakuje gospodarza z prawdziwego zdarzenia, bo ta parka, która kręciła się po chatce nie wyglądała mi na takich, którzy siedzą z zamiłowania a raczej z prikazu...
Miałem nadzieję, że przez tyle lat coś się zmieniło, w znaczeniu na lepsze, ale niestety jest jak jest...

Darkheush, celowałeś swego czasu w Luboń ale coś tam nie wyszło, a może przycelujesz w Rogacz?

43

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Jak najbardziej się zgadzam Akall, ze to raczej z prikazu było. Zresztą na stronie chatki pisze jak byk:

"Poszukujemy osób do obsługi schroniska, zależy nam na osobach uczciwych, zaradnych, najchętniej mających doświadczenie w branży turystycznej".

44

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Kris_61 napisał/a:

Może oni się nastawiają na turystykę masową, podobnie jak schronisko na Magórce.

Może i Magurka celuje w turystykę masową, ale nie gdzie indziej jak na Magurce właśnie, zostaliśmy w drodze na zlot uraczeni darmowym(!!!) ciastem przez pracownika bufetu, Jarka. Może się i powtarzam więc dodam jeszcze, że pomimo posprzątanej już na wysoki połysk jadalni Jarek nie kręcił nosem gdy wpakowaliśmy się mu na nią w naszych niespecjalnie czystych buciorach, i było to bardzo miłe podejście do nas jako turystów, którzy marznęli kilka godzin.

Akall napisał/a:

Darkheush, celowałeś swego czasu w Luboń ale coś tam nie wyszło, a może przycelujesz w Rogacz?

Żebyście mi chatę z dymem puścili??? Dziękuję tongue A tak na poważnie. Luboń był w innej sytuacji, w jakiej się wtedy znajdowałem. I generalnie nie zostałbym tam gospodarzem, tylko byłbym zwykłym pracownikiem schroniska, jeśli by to wtedy wyszło. A tak na marginesie, to wiem, że prowadzenie chatki nie jest specjalnie dochodowym interesem i co się z tym wiąże, w takie miejsca potrzeba ludzi z pasją.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

45

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

szeroka panorama spod samej chatki na Rogaczu big_smile
reszta zdjęć na mojej Picasie

Ostatnio edytowany przez Akall (2011-02-22 20:52:12)

46

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

piotr napisał/a:

Kaper nam z rechotem pokazywał ten napis mówiąc "Ciekaw jestem co na to powie Darkheush".

A ja na to jak na lato... big_smile Klikacie na własną odpowiedzialność wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

47

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Heloł Wszystkim,

siem zalogowałam i chciałam Wszystkim podziękować za fantastyczny łikend ( poza oczywiście mankamentami chatkowymi ale to sie wytnie he he he ) w sumie to podziękowania dla Brombusi Kofanej że mnie namówiła  smile . mam nadzieję że jeszcze nie raz i nie dwa się wpotkamy w takim fajowym gronie  big_smile

...od szaleństwa do szaleństwa - takie jest życie..

48

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

My również dziękujemy za miły łikend wink

49

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Franka ;-D napisał/a:

mam nadzieję że jeszcze nie raz i nie dwa się wpotkamy w takim fajowym gronie  big_smile

Czuj się zaproszona. W końcu ktoś musi nam pilnować rano kolejki tongue

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

50

Odp: II zimowy Zlot Forum BM przeszedł do historii

Franka ;-D napisał/a:

(...)mam nadzieję że jeszcze nie raz i nie dwa się wpotkamy w takim fajowym gronie  big_smile

żałuję że spotkaliśmy się ledwie w drzwiach, ale za to psina urocza big_smile

BTW, Dziadzia zmienił avatar'a :d