Temat: Szachy

A teraz takie nietypowe pytanie: Czy ktoś z forumowiczów grywa w szachy?

2

Odp: Szachy

ja kiedyś grywałam big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Odp: Szachy

Nawet swego czasu sędziowałem zawody szachowe, ale to już historia smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

Odp: Szachy

Ja też grywałem kiedyś w szachy. Szachy to chyba najbardziej bezpieczny sport. Jedyne co może się zdarzyć, to złamać się noga w stołku siedzącego podczas gry lol

5

Odp: Szachy

Dariusz Tlałka napisał/a:

  (...)Szachy to chyba najbardziej bezpieczny sport. Jedyne co może się zdarzyć, to złamać się noga w stołku siedzącego podczas gry lol

Biorą c udział w zawodach szachowych w Tychach, lata temu.
Jeden z zawodników zmarł nad szachownicą. Zawał. Do przyjazdu pogotowia, było po 3 minutach) reanimowaliśmy, sztuczne oddychanie, sam brałem w tym udział, potem przez ½ godziny pogotowie, jednak bezskutecznie.
Także Darku nie do końca najbezpieczniejszy sport sad

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

6

Odp: Szachy

Za dobry nigdy nie byłem, ale grywałem, teraz nie ma czasu wink

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

7

Odp: Szachy

Czuję, że lowell szuka partnera do gry heh. Ja niestety odpadam - znam ruchy figur i pionków, a kiedyś też grałem, ale to chyba jednak za mało, żeby być dobrym partnerem do gry  wink

Ostatnio edytowany przez piotr (2011-03-11 22:15:10)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

8

Odp: Szachy

Blisko Piotrze, ale gdym chciał z kimś zagrać to bym odpalił jakiegoś kurnika i tam sobie znalazł przeciwnika wink Myślę o małym turnieju na naszym forum i forum kukow.pl smile Tylko do tego będą potrzebni chętni smile

Odp: Szachy

panowie szachy to absolutnie nie jest sport!!!!nie ma z nim nic wspólnego!to że kiedyś banda lobbystów(by nie rzec "matołów")przeforsowała pomysł by tę wspaniałą szlachetną grę zarejestrować jako dyscypline sportową i to przeszło i nawet utrzymuje się po dzień obcny to zupełnie inna historia. Kiedyś grałem i czasami też jeszcze gram i bardzo regularnie uprawiam sport ale przy zdecydowanie innych okazjach( kolarstwo, ciężary i najpiekniejszy sport na świecie -peregrynacje po Karpatach!!!)pozdrawiam, hej!!!

10

Odp: Szachy

Grywałam  wink  ale dzisiaj to juz tylko pamiętam ruchy pionków jak Piotr  lol

Ostatnio edytowany przez jolanta (2011-03-11 22:51:26)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

11

Odp: Szachy

harnaś - jesteśmy w sumie blisko, bo też uważam peregrynacje po Karpatach, czy może szerzej po górach z najwspanialszy ze sportów (najbardziej królewskim sportem jest dla mnie himalaizm - super elitarny, ciężki, śmiertelnie niebezpieczny i bardzo drogi, a do tego jeszcze dość mało medialny, bo jakoś Małysza znają wszyscy, ale kto w Polsce potrafi wymienić naszych zdobywców korony himalajów?). Lubie też kolarstwo, a ze sportów wyczynowych lekką atletykę, w szczególności bieganie.

Ostatnio edytowany przez piotr (2011-03-11 22:59:03)

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

12

Odp: Szachy

Ok, bez pitu-pitu smile Kto byłby chętny na zabawę w turniej szachowy? Wiąże się to z poświęceniem czasu, ale co ciekawe partie szachowe mogą trwać nawet 2 tygodnie i nie muszą być rozgrywane w jednym czasie smile Czyli można zacząć dzisiaj a skończyć za tydzień wink

Kto jeszcze jest chętny?

13

Odp: Szachy

ja od czasu do czasu partyjkę strzelę z siostrzeńcem bo nie ma z kim wink

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz