Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Opcje wyszukiwania
Forum Beskidu Małego » Posty przez Belmondo
Radary Meteorologiczne
Słowacja: http://www.shmu.sk/sk/?page=65
Czechy: http://radar.bourky.cz/
http://www.in-pocasi.cz/radarove-snimky … 0908211830
Polski radar dostępny jest na stronie pogodynka.pl , niestety IMGiW prezentuje go z bardzo dużym opóźnieniem...
Detektory wyładowań:
Warto polecic jeszcze oprócz blids'a
http://burze.dzis.net/?page=mapa
Aktualne zdjęcia satelitarne dla Polski: www.sat24.com/pl
Niestety modele prognostyczne od dłuższego czasu prognozują atak zimy. Jak wiadomo proces wegetacji jest już w pełni zaawansowany, wiele roślin właśnie teraz kwitnie i taki atak zimy jest naprawdę niepokojący. Do tego dojdą wysokie sumy opadów deszczu a w nocy i w górach także śniegu. Modele mają tylko problem z ulokowaniem najniższych temperatur i największych sum opadów śniegu. W górach we wtorek i w nocy z wtorku na środę (także w Beskidach) mogą wystąpic snieżyce a temperatura w nocy z wtorku na środę może spaśc nawet do minus kilkunastu stopni. Miejmy nadzieję, że coś zmieni się na lepsze.
Oryginał książki jest w języku czeskim (tyt. Co v prirode (ne)vidime, autorzy:M. Bouchner i P. Prochazka), przełożył na język polski Andrzej Czcibor-Piotrowski. Redakcja - Krystyna Śliwa. Oficyna Wydawnicza "Kalliope", Warszawa, rok 1996. Książka nosi tytuł "Zostań tropicielem Zwierząt".
Ja dostałem ją od rodziców w dzieciństwie, bo już wtedy interesował mnie świat zwierząt i chciałem się o nich dowiedziec jak najwięcej, czasem z kolegą z podstawówki udawaliśmy się też na "tropienie" zwierząt... zazwyczaj z miernym skutkiem
.
A moim marzeniem jest zobaczyc wilka na żywo (byle nie w zoo), może kiedyś się uda. Następny wyjazd w BM planuję w ferie, o ile sesja pójdzie bez problemów. No a na wakacje MSB! 
Wesołych Świąt i oczywiście jak najwięcej chwil spędzonych na szlaku
.
http://www.polskiwilk.org.pl/download/W … duNew1.pdf
Tropy wilka i rysia, wszystko ładnie zilustrowane. 
EDIT: Znalazłem moją książkę z tropami zwierząt.
"Kiedy połączymy linią prostą dolne krawędzie opuszek palców środkowych psa myśliwskiego (1), będzie ona przecinac opuszki palców bocznych. U lisa (2) i wilka (3) górne krawędzie opuszek bocznych palców odbite są pod tą prostą."
Zdjęcie do opisu:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/71e … bb01c.html
Porównanie tropów psa i lisa:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/18a … 8182a.html
Tropy lisa:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d2b … e28b3.html
I na życzenie trop głuszca:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/70c … 786af.html
Informacje o wypadku i skoku na bungee znajdują się w przewodniku Radosława Trusia (str. 129). Cytuję: "Tu także 14 kwietnia 1989 r. instruktor skoków na spadochronie i lotów na paralotni Mieczysław Lęczewski z Bielska-Białej wykonał pierwszy w Polsce skok na bungee. Obecnie skoki z tego miejsca są zakazane."
Wczoraj zakupiłem ten właśnie przewodnik. Teraz czeka mnie miła i fascynująca lektura przy muzyce Michała Lorenca (jakoś po "Winie truskawkowym" się wkręciła). Na tą chwilę przeczytałem dopiero 90 stron i zwiedzałem myślami i... palcem po mapie ;p Świetny przewodnik.
Gdyby ktoś chciał zobaczyć film online, jest on dostępny na tej oto stronie:
Część 1
http://zalukaj.pl/zalukaj-film/7021/win … 8_1_2.html
Część 2
http://zalukaj.pl/zalukaj-film/7022/win … 8_2_2.html
Film naprawdę godny polecenia.
Ponieważ jestem też aktywny na forum Polskich Łowców Burz/ Skywarn Polska nie pozostaje mi nic innego jak polecić naszą stronę internetową: www.lowcyburz.pl
Strona naprawdę godna polecenia, wiele informacji na temat zjawisk burzowych i nie tylko. Baza danych o groźnych zjawiskach atmosferycznych m.in. o trąbach powietrznych i gwałtownych burzach. Przydatne informacje o bezpieczeństwie podczas groźnych sytuacji meteorologicznych. Forum zrzesza pasjonatów z całej Polski, niejednokrotnie nasze ostrzeżenia docierały do mediów czy też Centr Zarządzania Kryzysowego o wiele wcześniej niż oficjalne prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, tak było też w przypadku majowej powodzi. Ja sam i wielu moich kolegów z PŁB brało udział w cyklu szkoleń na temat groźnych zjawisk atmosferycznych organizowanym specjalnie dla nas przez IMGW w dniach od 8 listopada do 13 grudnia 2008 roku. Jeszcze raz polecam naszą stronę.
Jeśli by Jaroszowicką Górę i Wierzchowinę zaliczyć do BM (niektórzy tak robią, inni już nie), to też myślę, że miałbym jakieś zdjęcie do konkursu. 
Mam nadzieję, że zarażę kilkoro moich znajomych fascynacją Beskidem Małym i kiedyś oni dołączą do forum. Na tą chwilę planuję zakup przewodnika Radosława Trusia, do którego części link znalazłem na tym forum (http://books.google.pl/books?id=_RDvOuQ … amp;f=true) i oczywiście mapy Beskidu Małego. Mam nadzieję, że zawarte w przewodniku i na forum informacje, a także mapa pomogą mi w prowadzeniu moich znajomych po Beskidzie Małym. Już nie mogę się doczekać. Pozdrawiam, do zobaczenia na szlaku! 
Witam wszystkich, mam na imię Romek (lat 20) i pochodzę z Wielkopolski a dokładnie z Konina. Moja przygoda z Beskidem Małym zaczęła się rok temu we wrześniu kiedy pierwszy raz spędziłem tam weekend. Muszę przyznać, że Beskid Mały jest miejscem magicznym, którym ja zafascynowałem się przy pierwszym pobycie i choć byłem tam tylko 3 razy (2 weekendy we wrześniu i listopadzie 2009 i tydzień w sierpniu 2010), to stał się dla mnie miejscem, do którego mogę wracać bez końca. Na tą chwilę nie pochodziłem dużo po szlakach i niestety mogę "pochwalić się zdobyciem" tylko Jaroszowickiej Góry i Żaru. Można powiedzieć, że w te wakacje przeważał typowo bierny wypoczynek. Przy kolejnym wypadzie do Jaroszowic (tam zawsze mieszkam w agroturystyce Przy Skawie) zamierzam więcej powędrować i mam nadzieję, że pomogą mi informacje zawarte na forum, które przeczytałem już chyba całe
.
Znalezione posty [ 13 ]
Forum Beskidu Małego » Posty przez Belmondo
Forum oparte o: PunBB
Currently installed 7 official extensions. Copyright © 2003–2009 PunBB.
[ Wygenerowano w 0.022 sekund, wykonano 5 zapytań ]