1

(25 odpowiedzi, napisanych Bieganie w Beskidzie Małym)

Ja też amatorsko! Tyle jest teraz imprez biegowych, że być może się zdecyduję na jakiś bieg.

2

(2 odpowiedzi, napisanych Opinie o sprzęcie)

lowell79 napisał/a:

Ostatnio widziałem kurtki 5w1 smile Bodajże polar miał odpinane rękawy i mógł robić za kamizelkę smile

Myślę, że to już kolejne przegięcie smile

3

(60 odpowiedzi, napisanych Miejscowości w Beskidzie Małym)

http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci … -przeprosi

Kolejne informacje odnośnie leśniczówki

4

(2 odpowiedzi, napisanych Opinie o sprzęcie)

http://abckurtki.moje-tatry.com.pl/i/bieg/1456231156.jpg

Są coraz popularniejsze i jest ich coraz więcej. Coraz lepiej się sprzedają. Czym w zasadzie są kurtki 3w1? Nazwa 3w1 świadczy o tym, że kurtki te powinny być uniwersalne. Można je porównać do narzędzia wielofunkcyjnego zamkniętego pod kształtem scyzoryka. Kurtki 3w1 to na przekór pozorom proste rozwiązanie! Zastosowano dwie warstwy: pierwsza warstwa wewnętrzna - ocieplająca. Druga, zewnętrzna warstwa - odporna na wiatr i deszcz. W ten oto sposób dostajemy trzy kombinacje. Po odpięciu warstwy wewnętrznej, ocieplającej, kurtka może służyć jako przeciwdeszczowa. Wewnętrzna warstwa kurtki, może służyć jako polar, który zagwarantuje nam uczucie ciepła w chłodniejsze wieczory. Połączenie warstwy wewnętrznej i zewnętrznej formuje nam bardzo ciepłą kurtkę, z jakiej jesteśmy w stanie korzystać nawet podczas zimy. I tu w mojej głowie rodzi się pytanie... Co to za nowość? Już od dosyć dawna można było podpinać polary pod kurtki. A nawet jeżeli, ktoś nie miał takiej możliwości to nabył kurtkę, kupił polar i najzwyczajniej w nich chodził. Gdy zrobiło się zimno to zakładał polar jako warstwę wewnętrzną i kurtkę jako warstwę zewnętrzną. Sam, nie zdając sobie sprawy komponował osobiste modele kurtek 3w1. Ktoś genialny wykorzystał ten fakt, dopasował polar do kurtki i pojawiły się kurtki 3w1.

Mówi się, że kurtki 3w1 to rozwiązanie dla ludzi aktywnych , którzy pod pewnym względem ułatwiają sobie życie. Robisz jeden zakup i masz kurtkę na każdą okazję. Do tego pochodzisz w fajnym polarze. Bardzo dobrze sprawdzi się w górach jak również w mieście. Mówi się, że kurtki 3w1 są oznaką nowoczesności. Po co sobie komplikować życie skoro można je uprościć.  Moją intencją nie jest pisanie, że kurtki 3w1 są złe. Że to tylko moda lub jakaś pomyłka. Bynajmniej tak nie jest. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, wykorzystywane od lat przez turystów.

Wszystko zależy od samej kurtki. Uwagę bym zwrócił na kurtki z kapturem odpinanym mającym system ściągaczy 3d. Każdy z nas chciałby mieć jak najlepiej dopasowany kaptur do głowy. System ten zapewnia maksymalną swobodę w czasie poruszania głową. Zerknij na zamki. Kurtka może mieć najlepszą membranę na świecie, a najsłabszym punktem mogą okazać się zamki. Zamek powinien być odporny na wodę, standardem są zamki laminowane. Ważna jest odporność na wodę i oddychalność kurtki. W zależności od planowanej aktywności fizycznej warto zwrócić uwagę na te parametry. Przyjmując, że będziesz chodzić w niej wyłącznie po mieście to nie warto inwestować w bardzo dobre parametry, prościej kupić solidny parasol. Damskie kurtki 3w1 są taliowane.

Kurtki 3w1 polecane są w czasie uprawiania sportów zimowych. Jeździć w nich można na snowbordzie, na nartach, podobno nawet na łyżwach. Moim zdaniem można w nich robić wszystko. Wszystko jednak zależy od dopasowania i na to zwróć wyjątkową uwagę. Wygoda i swoboda ruchów to podstawa, to co zdaje egzamin na górskich spacerach niekoniecznie sprawdzi się w czasie wspinaczki czy jazdy na nartach. Kurtki 3w1 z reguły rewelacyjnie wyglądają i nie ma w tym nic złego. Każdy z nas chce przecież porządnie wyglądać. Każdy w tej kwestii znajdzie coś dla siebie. Tylko pamiętaj by fantastyczny wygląd szedł w parze z komfortem. Samo rozwiązanie które polega na wykorzystaniu dwóch warstw posiada same korzyści. Warto rozważyć zakup kurtki 3w1. Na rynku na dzień dzisiejszy jest dużo dobrych kurtek tego typu, na który można polegać w ciężkich momentach. Tylko kupuj z rozwagą!

Co myślicie o kurtkach 3w1?

5

(25 odpowiedzi, napisanych Bieganie w Beskidzie Małym)

Jak tam obecny sezon biegowy? Macie jakieś plany startowe?

6

(1 odpowiedzi, napisanych Off-Topic)

Ostatnio w internecie pojawił się film 7 letniego chłopca i jego ojca zdobywającego Rysy. Pojawiły się różne opinie na ten temat. Co tym myślicie?

"Członkowie Międzynarodowy Kongres ICAR (International Commission for Alpine Rescue) z uznaniem obejrzeli film, który powstał podczas akcji na Babiej Górze.

- Na Kongresie ICAR, z bardzo dużym uznaniem, został odebrany referat delegata GOPR. Nasz Kolega przedstawił unikatowy system działania służb ratunkowych w przypadku hipotermii głębokiej – relacjonują ratownicy z Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. - To nowatorskie rozwiązanie powstało dzięki współpracy Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II oraz służb ratunkowych działających w Polsce. Specjalnie zaprojektowany system powiadamiania identyfikuje pacjentów w zaawansowanych stadiach hipotermii. Na wczesnym etapie postępowania ratowniczego, wspomaga i koordynuje leczenie, uwzględniając ustalenia priorytetów i zastosowania nowoczesnych metod ogrzewania."

8

(9 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Cyberniok napisał/a:

Ooo gdzieś tu....

http://i59.tinypic.com/2hzpyxs.jpg


Dziękuję za poświęcony czas i szczegółową odpowiedź! Pozdrawiam!

9

(9 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Dzięki za informacje!

10

(9 odpowiedzi, napisanych Beskidy (polskie, czeskie i słowackie))

Piękne zdjęcia, nawet nie wiedziałem, że w tym miejscu jest łańcuch? W którym to jest dokładnie miejscu?