1

(0 odpowiedzi, napisanych Wydarzenia w Beskidzie Małym)

09.02. (sobota) godz. 20.00 – 2.00
XIX BAL COUNTRY
Wystąpią:
Alicja Boncol & KoAlicja oraz zespół taneczno – kaskaderski SALOON
Uczestnicy proszeni są o przybycie w strojach w stylu country. Odbędą się konkursy oraz wybory „Szeryfowej” i „Szeryfa” balu.
Bilety: 70 zł od osoby
Rezerwacje: CKiW w Andrychowie ul. Starowiejska 22b, tel. 33 875 39 45

godz. 17.00 Recycling Band -koncert muzyki filmowej (sala widowiskowa MDK)
godz. 17.30 Krzysztof Zanussi – spotkanie prowadzi Łukasz Tura (sala widowiskowa MDK)
Maraton filmowy:
godz. 19.00 Tango Libre – film (sala studyjna I piętro)
godz. 21.00 Chińczyk na wynos – film (sala studyjna I piętro)
godz. 21.30 Barbara – film (sala studyjna I piętro)

Cena  karnetu 30 zł.
Karnet upoważnia do obejrzenia filmów w terminie od 01-03.02.2013r.
po wcześniejszej rejestracji w kasie kina

20.01 (niedziela) godz. 18.00
Burmistrz i Rada Miejska Andrychowa, Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, Austriacki Konsulat Generalny w Krakowie, Austriackie Forum Kultury w Krakowie
zapraszają na
XVIII WIECZÓR AUSTRIACKI
Patronat: mgr Christophe Ceska - Konsul Generalny Republiki Austrii
W programie:
Koncert „GALA STRAUSSOWSKA”
Wykonawcy:
Agnieszka Makówka – mezzosopran
Karina Skrzeszewska – sopran
Rafał Songan - baryton
Tomasz Urbaniak – tenor
orkiestra kameralna muzyków Filharmonii Łódzkiej
zespół baletowy Opery Śląskiej w Bytomiu
Prowadzenie - Regina Gowarzewska
Podczas koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć dzieła słynnych królów operetek, a należą do nich z całą pewnością Johann Strauss, Emerich Kalman, Franz Lehar. Gorące melodie węgierskie będą przeplatać się z nastrojowymi ariami i dueatami z „Zemsty nietoperza”, „Barona cygańskiego”, „Księżniczki czardasza”, „Hrabiny Maricy”, „Wesołej wdówki”. Artyści przeniosą nas do bajkowego świata, którego już nie ma, ale istnieje w naszych sercach i umysłach dzięki sztuce operetki i pieśni. Zabrzmią m.in. „Wielka sława to żart”, „Usta milczą, dusza śpiewa”, „Artystki z Varietes”, „Pieśń o Wilii”. Zapraszamy na wspaniały wieczór z wielką muzyką i znakomitymi artystami

Degustacje
Bilety: MDK, ul. Szewska 7, CKiW, ul. Starowiejska 22b
Cena: 60 zł - rząd 1-6; 55 zł - rząd 7-12; 45 zł - rząd 13-19

13.01 (niedziela)
Kościół pw św. Stanisława BiM po wieczornej Mszy Świętej
KONCERT KOLĘDOWY ŁUCJI CZARNECKIEJ
Koncert najpiękniejszych polskich kolęd w ciekawych aranżacjach w wykonaniu śpiewaczki Łucji Czarneckiej - pochodzącej z Bielska - Białej sopranistki, wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły w Krakowie. Pani Łucja koncertowała na wielu festiwalach muzycznych, tak w kraju, jak i za granicą. W 2008 roku była Gwiazdą Światowego Festiwalu Dziedzictwa Kultury Chrześcijańskiej dedykowanego Janowi Pawłowi II
Towarzyszyć jej będzie zespół w składzie:
Jacek Królik (gitara elektryczna)
Kamil Barański (piano)
Tomasz Kupiec (kontrabas)
Wstęp wolny

LABORATORIUM POLSKIEGO RAPU

godz.11.00 -12.30 I grupa warsztatowa Rapu, Hip - hopu
godz.13.00-14.30 II grupa  warsztatowa Rapu, Hip - hopu
warsztaty prowadzi beatboxer Minix
godz. 17.00 projekcja filmu Jesteś Bogiem w reżyserii Leszka Dawida, o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu
godz. 20.00 koncert zespołu Pokahontaz
godz.21.00 Spotkanie z Rahimem i Fokusem liderami zespołu Pokahontaz oraz współzałożycielami grupy Paktofonika

Cena warsztatów 15 zł od osoby
Cena biletu na film, koncert oraz spotkanie 30 zł
Zapisy MDK Andrychów do 10.01.2013 osobiście lub pod numerem telefonu (33) 875-31-05
Liczba miejsc ograniczona !!!

Już w tą niedzielę tj. 6 stycznia zapraszamy gorąco na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów!

Cena biletu: 10 zł od osoby do nabycia w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7
Po koncercie będzie można zakupić płytę zespołu KOLEDY w cenie 20 zł


W poniedziałek 7 stycznia o godz. 11.30 (część I) i godz. 17.00 (część II) w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL „ŚWIAT BAJKOWYCH CUDÓW” !!!

Serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe, bajecznie kolorowe wydarzenie, które co roku zachwyca zarówno dorosłych jak i dzieci!

Wystąpią zespoły z wielu regionów Federacji Rosyjskiej, Kazachstanu, Ukrainy i Polski.
W okresie prawosławnego Bożego Narodzenia (7-8 stycznia) dzieci i młodzież z Federacji Rosyjskiej przyjeżdżające na odpoczynek do Polski uczestniczą w festiwalu „Świat bajkowych cudów” organizowanym przez Biuro Podróży POLAN TRAVEL z Bielska-Białej we współpracy z biurem PIRAMIDA TOUR z Moskwy. Głównym miejscem festiwalu jest Zakopane ale już po raz czwarty koncerty odbędą się także w Andrychowie. W tym roku w festiwalu wezmą udział również zespoły z Kazachstanu, Ukrainy i Polski. Wykonawcy (łącznie około 350 osób) zaprezentują utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej, tańce narodowe i nowoczesne. Serdecznie zapraszamy do Andrychowa na występy zespołów z miejsc odległych często tysiące kilometrów od Polski, od Morza Karskiego na północy (Jamało-Nieniecki Okręg Autonomiczny, którego ponad połowa terytorium leży za kręgiem polarnym) do Morza Azowskiego i Kaspijskiego na południu

Bilety: 10 zł normalne, 6 zł ulgowe (uczniowie, emeryci)

Gwiazdy wystąpią w ramach XXXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej
i Poetyckiej PIOSTUR GOROL SONG
, który odbędzie się w Andrychowie w dniach
16-18 listopada br. Będzie to jubileuszowa 20-ta edycja tego festiwalu w Andrychowie, jako że impreza została wymyślona i wcześniej odbywała się w Bielsku-Białej.
Celem festiwalu jest prezentacja i konfrontacja dorobku utalentowanych muzycznie i wokalnie twórców amatorów oraz kwalifikacja do udziału w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie i w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej
w Rybniku. Corocznie w konkursie bierze udział ponad 20 solistów i zespołów z całego kraju Koncerty obejrzy ok. 1000 widzów.
Honorowy patronat nad tegorocznym PIOSTUREM objął Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego. Impreza znajduje się wśród wydarzeń szczególnie promowanych przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Zyskała także uznanie i poparcie Posłanek do Parlamentu Europejskiego Małgorzaty Handzlik i Róży Thun, fundujących wyjazdy studyjne do Brukseli dla laureatów konkursu.
W opinii Rady Dyrektorów Festiwali Piosenki Artystycznej PIOSTUR należy do najciekawszych przeglądów tego typu w Polsce. W konkursie pojawia się wielu utalentowanych wykonawców. W gronie laureatów imprezy znajdują się m.in. Renata Przemyk, Piotr Rogucki, Iwona Loranc, Jarosław Chojnacki, Dominika Barabas.

Piostur to także koncert gwiazd. W tym roku wystąpią:
- Ania Dąbrowska w koncercie promującym najnowszą płytę - 16 listopad
- Grzegorz Turnau w programie „Wieczór sowich piosenek” - 17 listopad
- Halina Mlynkova promująca solową płytę „Etnoteka” - 18 listopad

Szczegółowe relacje z poprzednich edycji imprezy zamieszczono na stronie www.kultura.andrychow.eu/piostur

Młodzi artyści o czarujących głosach, piękne piosenki, blask świec, przysmaki z oferty Karczmy Kocierz...Zapraszamy w niedzielę 21 października na godzinę 17 zakochane pary, miłośników sentymentalnych piosenek, smakoszów góralskiego jadła i wszystkich tych, którzy ten jesienny wieczór pragną spędzić nastrojowo i nietuzinkowo!

7 października w Miejskim Domu Kultury - Komedia Dieta cud – satyra na telewizyjne czasy, gdzie człowiek – najmniej ważny element wszechobecnego show staje się narzędziem świętej "oglądalności" produktem wypełniającym czas między blokami reklamowymi. I historia trzech pułapek, w które dały się złapać uczestniczki. I trzech decyzji, dzięki którym możemy liczyć na szczęśliwy finał.

Bilety: 70 zł (1-6), 60 (7-18), 50 (balkon)
do kupienia w CKiW, ul. Krakowska 35, tel. 33 875 39 45 lub w MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel. 33 875 31 05

Więcej informacji na oficjalnej stronie CKiW: www.kultura.andrychow.eu

17.09.2012 (poniedziałek) godz. 20.00
SPEKTAKL GOŚCINNY „SZTUKA PŁYWANIA” JUSTYNY JASŁOWSKIEJ
Miejski Dom Kultury w Andrychowie
W sztuce "Sztuka pływania” Justyna Jasłowska wykorzystała gesty i ruchy charakterystyczne dla pływaków. Większość z nich mocno przetworzyła lub przynajmniej przerysowała, sprowadzając do karykatury, i dodała sporo elementów kojarzących się z zachowaniem sławnych artystów, szczególnie wtedy, kiedy goszczą oni w rozmaitych widowiskach telewizyjnych. Stworzyła ciekawą satyrę na medialno-celebrycką nierzeczywistość.
JUSTYNA JASŁOWSKA
Performerka, tancerka, choreograf. Z wykształcenia socjolog,obecnie studiuje fizjoterapię. W latach 2004-2011 związana z Teatrem Maat Projekt, współpracowała także z Teatrem Ciała Limen (2006-2009) oraz z Campagne La Sablier (2005-2010). Tworzy własne choreografie (Spirale -2008, Kill Bill vol.0 -2010, Sztuka Pływania -2010, November -2011).
Stypendystka programu tanecznego dla młodych choreografów Art Foundation, Stary Browar - Alternatywna Akademia Tańca pracowała w systemie coaching project z wybitnymi osobowościami : Arkadi Zaides, Hooman Sharifi, Ria Hagler, Joseph Frucek, Stephanie Cumming, Chris Harring, Peter Player, Simone Aughterlony, Isabelle Schad, Johnattan Burrows, Bruno Pocherone, Phillipe Blanchard().
Laureatka konkursu Rezydencja/Premiera 2011, organizowanego przez Gdański Klub Żak, w ramach którego powstał spektakl November.
Tańca (różne techniki: butoh, współczesny, BMC, autentic movement) uczyła się jako uczestniczka wielu warsztatów i programów tanecznych w Polsce i za granicą. Tańca butoh uczyła się u Sylwii Hanff ,Atsushiego Takenouchi, Daisuke Yoshimoto i Katsura Kan.
Od 2008 roku prowadzi warsztaty taneczno-choreograficzne w oparciu o własne doświadczenia performarskie, taneczne oraz treningu kung-fu łacząc zdobyte umiejętności. Prowadzi także zajęcia skierowane głównie do tancerzy oraz osób z dysfunkcjami układu ruchu wykorzystując wiedzę fizjoterapeutyczną.

Koszt: 10 zł/ os.

g]

Spektakle prezentowane w ramach Projektu TEATR POLSKA organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie ze środków MKiDN

25.09 (wtorek) godz. 18.00, Miejski Dom Kultury w Andrychowie
Teatr Klinika Lalek, Wrocławski Teatr dla Dzieci „Piotruś Pan i piraci”


2.10 (wtorek) godz. 12.00 i 18.00
Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego

Opisy bajek poniżej:

"Piotruś Pan i piraci" - Artyści zabierają widzów w niezwykłą krainę marzeń, snu i teatru... Przez scenę i nad nią przemieszczają się olbrzymie, ruchome obiekty – wielki statek piracki, Krokodyl, który ryczeć i straszyć potrafi, przezabawny rock’n’rollowy Niby-Ptak, kolorowe lale, niezwykłe maski i niesamowite marionety. Iluminacje świetlne i efekty dźwiękowe sprawiają, że widzowie czują się współuczestnikami wyprawy do Nibylandii. Przedstawienie trzyma młodych widzów w napięciu dzięki mobilnym dekoracjom, wartkiej, pełnej zaskakujących zwrotów akcji, a także dzięki galerii niesamowitych postaci, których dialogi uzupełniają melodyjne piosenki i pirackie szanty.

Spektakl dla dzieci od 6 lat
Bilety: CKiW, ul. Krakowska 35, tel. 33 8753945, MDK, ul. Szewska 7, tel. 33 8753105
Ceny: 20 zł - rząd 1-3 (miejsca numerowane) oraz 16 zł dorośli, 12 zł dzieci - od rzędu 4

„Mikrokosmos” to niepokorna i odważna interpretacja baśni H. Ch. Andersena „Calineczka”. Tytułowa bohaterka nie jest jednak bezbronna, czy zlękniona, ale zbuntowana, zadziorna i pewna siebie. Podróż po świecie zwierząt jest dla dziewczynki okazją do odnalezienia własnej tożsamości. Oryginalne kostiumy, muzyka, światła oraz zaskakujące wykorzystanie rekwizytów, tworzą niezwykle plastyczną wizję świata w skali mikro.
Spektakl dla dzieci od 5 lat, czas trwania: 65 min.

W godz. 13.30-15.00 warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 6-12 lat pt. „Czy małe może stać się wielkie?”
Bilety: CKiW, ul. Krakowska 35, tel. 33 8753945, MDK, ul. Szewska 7, tel. 33 8753105
Ceny biletów: 12 zł na spektakl szkolny o godz. 12.00
20 zł - rząd 1-3 (miejsca numerowane) oraz 16 zł dorośli, 12 zł dzieci - od rzędu 4 na spektakl o godz. 18.00

o godzinie 11.30 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się spektakl "Śnieżny Skrzacik" w wykonaniu Teatru Banasiów z Warszawy a po spektaklu dzieci spotkają się ze św. Mikołajem, który rozda im przekazane przez rodziców prezenty!

Cena biletu: 12 zł

Zapraszamy serdecznie na wyjątkową IMPREZĘ SYLWESTROWĄ  organizowaną przez CKiW w Andrychowie. Gwarantujemy witanie Nowego Roku w pięknie udekorowanej sali, przy smacznych potrawach i doskonałej muzyce! smile

Centrum Kultury i Wypoczynku z przyjemnością informuje, że sprzedaż biletów na wszystkie koncerty przewidziane w ramach XXXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej PIOSTUR GOROL SONG 2011 są już w sprzedaży!!!

Cena biletów:

25 listopad- Projekt Grechuta- Plateau- 35 zł
26 listopad- Gienek Loska Band- 35 zł
27 listopad- Czesław Śpiewa- 40 zł

Karnet na 3 dni- 90 zł

Bilety można zakupić w Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, na ul. Krakowskiej 35
lub w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie na ul. Szewskiej 7

Zapraszamy!

Tym razem Salon Poezji ukaże widzom swe mniej znane, buntownicze oblicze.
W programie zatytułowanym „Poezja Dzieci Kwiatów” usłyszymy wiersze takich poetów, jak Allen Grinsberg, Charles Bukowski czy Jim Morrison oraz utwory polskich przedstawicieli pokolenia przeplatane największymi przebojami z musicalu „Hair” w interpretacji odtwórców głównych ról w tym musicalu wystawianym obecnie w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Utwory październikowego Salonu czytać będzie Karolina Adamska, Andrzej Skorupa oraz Adrian Wiśniewski

Salon Poezji zaprezentuje literaturę buntu, który od beatników przejęło pokolenie dzieci kwiatów, zaludniając najpierw Amerykę, a potem inne kraje długowłosymi dziwakami, głoszącymi hasło „Make love, not war” i dokonującymi pokojowej rewolucji , mającej już na zawsze odmienić zachodnie społeczeństwo. Jednym z ich manifestów był właśnie musical „Hair”, który podbił najpierw sceny, a potem ekrany całego świata i sprawił, że filozofia hippisów dotarła
do najdalszych zakamarków naszego globu.

Salon odbędzie się 23 października (niedziela) o godzinie 11.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie na ul. Szewskiej 7

16 listopada 2011 roku o godzinie 17.00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie odbędzie się HerbatkaDens- spotkanie dla seniorów. W trakcie imprezy wystąpią: Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów z programem "Na Andrychowskim rynku" oraz Kapela "Andrusiki". Zabawę uczestnikom osłodzi  poczęstunek przygotowany przez organizatorów.

Cena biletu: 5 zł od osoby
Przedsprzedaż biletów do 8.11.2011 roku w MDK, ul. Szewska 7, tel. 33 875 31 05

Zapraszamy serdecznie na Andrzejkową Dyskotekę Czterdziestolatków, która odbędzie się już 19 listopada 2011 roku w godzinach od 20.00 do 2.00.
Dyskotekę poprowadzi Pani Mira Olearczyk z Bielskiej Szkoły Tańca Towarzyskiego QUICK DANCE
Obsługa gastronomiczna, którą realizuje BAR CORNER oferuje bony konsumpcyjne w cenie 29 złotych.

Bilety: 30 zł od osoby

Więcej informacji oraz zapisy w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie na ul. Szewskiej 7, tel. 33 875 31 05

Tegoroczny, już XXXIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej PIOSTUR GOROL SONG odbędzie się w dniach 25- 27 listopada w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie a jego Gośćmi Specjalnymi będzie Czesław Śpiewa oraz Gienek Loska Band.
    Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej PIOSTUR GOROL SONG został przeniesiony w 1993 roku z Bielska- Białej do Andrychowa. Od tamtej pory ta cykliczna impreza organizowana przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie cieszy się niesłabnącą popularnością, głównie za sprawą koncertów największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Gośćmi Specjalnymi Przeglądu byli już m.in.: Grzegorz Turanu, Magda Umer, Stanisław Sojka. Martyna Jakbubowicz, Anna Maria Jopek, Urszula Dudziak, Janusz Radek, Waglewski- Pospieszalski- Mamadou, Anita Lipnicka i John Porter, Katarzyna Groniec i Maria Peszek, a także liczne zespoły: Dżem, VooVoo, Stare Dobre Małżeństwo, Raz Dwa Trzy. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wyjątkowość Przeglądu jest wysoki poziom artystyczny reprezentowany przez wszystkich uczestników, wybieranych drogą eliminacji. Jego potwierdzeniem było przyznanie w 1999 roku oficjalnej nominacji jako imprezy kwalifikującej do udziału w Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Warto tutaj wspomnieć, że Laureatem I nagrody w 2000 roku, który skorzystał z tej nominacji był sam Piotr Rogucki- wokalista i frontman łódzkiego zespołu rockowego Coma.
    W Przeglądzie uczestniczyć mogą soliści i zespoły (w maksymalnie 6- osobowym składzie). Wymagany wiek uczestników: powyżej 16 lat. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie w terminie do 7 listopada 2011 roku karty zgłoszenia wraz z tekstami zgłoszonych utworów i nagraniami konkursowych piosenek. Kartę zgłoszeń wraz z regulaminem Przeglądu można znaleźć na tronie CKiW: http://www.kultura.andrychow.eu/piostur/
    Bilety na koncerty Czesława i Gienka Loski będą wkrótce w sprzedaży, a póki co można dokonywać rezerwacji osobiście w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie na ul. Szewskiej 7 lub pod numerem telefonu: 33 875 31 05, 33 875 39 45.
We wtorek 4 października Teatr Wierszalin z Supraśla pokazał „Traktat o manekinach” w reżyserii Piotra Tomaszuka. Spektakl, będący osobliwą adaptacją prozy Brunona Schulza, wzbudził spore zainteresowanie. Tematem głównym „Traktatu…” są obrazy narodzin ideologii zła, wypaczenie idei jednostki i podporządkowanie społeczeństwa radykalnym doktrynom. Manekin, dziś powiedzielibyśmy – swoisty awatar człowieka, staje się symbolem ludzkości podatnej na manipulacje; gdzieś w tym wszystkim pojawia się pytanie o wartość naszego człowieczeństwa. Piotr Tomaszuk podejmuje ryzykowną grę. Na magiczny świat Drohobycza znany z lektury „Sklepów cynamonowych” narzuca kontekst historyczny. Uzupełnienie tekstu Schulza o nowy motyw (zbiór opowiadań został wydany przed wybuchem II Wojny Światowej) nadaje mu uniwersalny charakter, a jednocześnie predysponuje go rangi wielowymiarowego traktatu, w którym historia miesza się z metafizyką, legenda z rzeczywistością, absurd z brutalnością.

Ojciec, główny bohater narracji, który w spektaklu przybiera postać szalonego filozofa, a potem Hitlera i Stalina, jest kluczem do odczytania tej opowieści. To on próbuje tchnąć życie w tytułowe manekiny, które przygotowują służąca, dwie szwaczki i, chwilami, syn. Towarzyszy temu szczytna próba stworzenia systemu mechanicznie doskonałego. Zarówno u Schulza, jak i w interpretacji Tomaszuka, pada określenie demiurga – czyli wielkiego kreatora jakiejś nowej rzeczywistości. To funkcja przypisana ojcu. Z upływem czasu dostajemy jednak coraz więcej sugestii, dowiadujemy się, że chęć tworzenia „w procesie manekinyzacji” jest objawem podporządkowania jednostek, formowania modelu totalitarnego państwa, w  którym wkrótce zaczyna dominować strach.

Wszystko to układa się w spójną całość. Spektakl odziany w zgrabną formę (intrygująca scenografia Julii Skuratowej), wykorzystujący różne środki przekazu (Tomaszuk w „Traktacie…”  wykorzystuje np. kinematograf – w latach 30. i 40. główne narzędzie propagandy w systemach totalitarnych), bardzo dobrze zagrany okazał się jedną z najlepszych propozycji zafundowanych w tym sezonie przez Centrum Kultury i Wypoczynku.

Witam,
bardzo cieszy nas Państwa zainteresowanie.
Tegoroczny PIOSTUR zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Na deskach sceny w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie wystąpi Czesław Śpiewa i Gienek Loska!
Już niebawem zamieścimy bliższe informacje.
Ale UWAGA! już teraz można zamawiać bilety w MDK na ul. Szewskiej 7. W ten sposób uzyskają Państwo pewność, że bilety nie "uciekną sprzed nosa" smile

Pozdrawiamy serdecznie
Załoga CKiW


Trwają zapisy na:

XXXIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej i Poetyckiej PIOSTUR GOROL SONG,
który odbędzie się w dniach 25-27 listopada 2011 roku w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. W przeglądzie uczestniczyć mogą soliści i zespoły (w maksymalnie 6- osobowym skłądzie). Wymagany wiek uczestników: powyżej 16 lat. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie w terminie do 7 listopada 2011 r. karty zgłoszenia wraz z tekstami zgłaszanych utworów i nagraniami konkursowych piosenek.


Więcej informacji na stronie CKiW: http://www.kultura.andrychow.eu
bądź pod nr telefonu: (33) 875 39 45

http://www.kultura.andrychow.eu/imprezy/2011/koryfeusz/koryfeusz.jpgKonkurs odbędzie się 2 grudnia w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie. Kierowany jest do wszystkich recytatorów, twórców zrzeszonych i niezrzeszonych powyżej 16 roku życia. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie karty zgłoszenia do dn. 20 listopada 2011 r.

Więcej informacji na stronie CKiW: http://www.kultura.andrychow.eu
bądź pod nr telefonu: (33) 875 39 45

Już po meczu!
W Andrychowie występowało już wiele znanych teatrów: m. in. Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza z Zakopanego, Teatr STU z Krakowa, Teatr Polski z Bielska Białej, Teatr Rozrywki z Chorzowa... Wszystko, aby publiczność miała szerokie spojrzenie na to, co dzieje się na polskich scenach.

Tym razem w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie gościli aktorzy z Teatru TM z Warszawy ze sztuką Elina Rachnewa pt. „Kibice” w reżyserii Tomasza Mędrzaka.  Pisząc tę sztukę, autor udowodnił, że o sporcie i związanych z nim silnych emocjach można napisać w sposób interesujący i odzwierciedlający miłość kibiców do futbolu. Tomasz Mędrzak, Cezary Morawski i Agnieszka Sitek- doskonale wszystkim znani z telewizji, zagrali swoje role znakomicie. Sztuka dostarczyła nie tylko przedniej rozrywki, ale również zmusiła widza do refleksji nad własnym miejscem w świecie.

Centrum Kultury w Andrychowie po raz kolejny świetnie wywiązało się ze swojej misji zbliżania ludzi do Sztuki przez duże S.Spragnionych estetycznych wrażeń miłośników teatru zapraszamy do przejrzenia oferty CKiW przewidzianej na miesiąc październik. Tym razem Andrychów gościć będzie Teatr Polska z jego trzema doskonałymi spektaklami.
Więcej: http://www.beskidmaly.pl/pun/topic993.html

oraz na oficjalnej stronie CKiW: http://www.kultura.andrychow.eu/imprezy/2011/tp/tp.htm

Sukcesem zakończyły się starania Centrum Kultury i Wypoczynku o możliwość prezentacji w Andrychowie spektakli w ramach projektu „Teatr Polska” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Andrychów znalazł się w gronie czterech miejscowości (oprócz nas jeszcze Jarocin, Suwałki i Zamość), w których będzie można obejrzeć aż trzy nominowane przedstawienia. Spektakle będą prezentowane na scenie Miejskiego Domu Kultury w październiku i listopadzie.

We  wtorek 4 października o godz. 18.00 Teatr Wierszalin z Supraśla przedstawi oparty na  fragmentach „Sklepów Cynamonowych” Brunona Schulza „Traktat o manekinach” w reżyserii Piotra Tomaszuka. Bohaterowie spektaklu - Ojciec (w tej roli Rafał Gąsowski) oraz jego audytorium - Syn (Miłosz Pietruski) oraz służąca Adela (Dariusz Matys) wciągają widza w świat mistycyzmu i tajemnicy ożywionej materii. Scenografia Julii Skuratowej - najpierw pracownia krawiecka jakich wiele - zamienia się raz w kino, raz w fabrykę, raz w wielki plac demonstracyjny dając nam szansę na uczestnictwo w wydarzeniach, które zmieniały świat w pierwszej połowie XX wieku, zaś projekcje multimedialne, które ogarniają całą dekorację, wprowadzają historyczny kontekst opowieści i dają namacalny dowód na istnienie materii ożywionej. Polecamy ten spektakl uwadze teatromanów Andrychowa i okolic. Schulzowsko- Tomaszukowe panoptikum intryguje i nie pozostawia obojętnym.
Bilety: 25,- zł (rząd 1-6), 15,- zł (rząd 7-14)

Kolejne propozycje skierowane są do widzów od lat 5 do 99.
W piątek 7 października Teatr „Maska” z Rzeszowa pokaże dwukrotnie (godz. 12.00 i 18.00) spektakl „Tymoteusz wśród ptaków” w reżyserii Andrasa Veresa. Jest to historia małego niedźwiadka Tymoteusza, który znajduje w swojej czapce podrzucone kukułcze jajo. Postanawia sam wysiedzieć jajko i robi to wbrew mieszkańcom lasu, którzy próbują go zniechęcić za wszelką cenę. Humorystyczna, ciekawa opowieść uczy tolerancji i otwarcia na innych. Z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom, ale także i starszym widzom, którzy w postaciach lisa i ptaków dostrzec mogą złożone ludzkie charaktery. Na wieczorny spektakl zapraszamy rodziców z dziećmi. Cena biletów: 8 zł.
W środę 23 listopada o godz. 18.00 Studio Teatralne KOŁO z Warszawy przedstawi rewelacyjną „Dolinę Muminków w listopadzie”- spektakl oparty na powieści Tove Jansson, zrealizowany wg scenariusza i w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Aktorzy grają w żywym planie, a zbudowana z prostych elementów funkcjonalna scenografia tworząca Dom Muminków przypomina plac zabaw. Znajdzie się w tu miejsce na kuchnię Filifionki, która w trakcie spektaklu zademonstruje, jak należy przyrządzać rybę. Zmieści się tu stary fotel Wuja Truja i szafa, na której Homek będzie wywoływał burzę.
Bilety: 12,- zł (rząd 1-6), 10,- zł (rząd 7-14)
Dodajmy jeszcze, że po każdym spektaklu zaplanowano dyskusję twórców spektaklu z widzami, a teatry goszczące w Andrychowie przeprowadzą warsztaty z dziećmi i młodzieżą.

Rezerwacje biletów:
e-mailem pod adresem: zbigniew.przybylowicz@kultura.andrychow.eu
telefonicznie: CKiW, tel. 33 8753945 lub 602 287 238 (Zbigniew Przybyłowicz)

Szczegółowe informacje o programie Teatr Polska: http://www.polska.e-teatr.pl/