76

(19 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Wieża została zbudowana w 1899 roku. Załączone zdjęcie pochodzi z książki "Bielsko-Biała i okolice na dawnej pocztówce w czasach monarchii austro-węgierskiej" i zostało zrobione ok. 1910 roku.
Pod gaikami znajdują się jeszcze dwa miejsca biwakowo-ogniskowe. Oby dwa na południowym stoku. Do jednego można się dostać niebieskim szlakiem od Przegibka, pod szczytem, na początku ostatniego podejścia jest wyraźna ścieżka w lewo, która prowadzi w dół na polankę z ławeczkami kamiennym grillem i strumykiem.
Drugie miejsce jest na południowy-wschód od szczytu. Od zielonego szlaku pierwsza ścieżka w prawo doprowadzi nas do polanki z ławkami, miejscem na ognisko i z amboną.

77

(19 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Na Gaikach kiedyś stała wieża obserwacyjna:
http://fotopolska.eu/foto/10/10643.jpg
Niestety nie ma już po niej śladu.

78

(14 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Djinn napisał/a:

To, o czym mówi Jiff, to ogólnoświatowa zabawa

Dokładnie tak. Przeczytałem temat o skrzynce obok Groty Komonieckiego i zdradzę Wam, że od 2006 roku jest tam schowana skrzynka geocache. Zabawa w szukanie skrzynek, czyli geocaching, jest bardzo podobna do Waszej zabawy na forum, tyle że oprócz dzieniczka wpisów i ołówka, w skrzynce znajdują się jeszcze różne fanty dla wymianę.
Wszystkich zainteresowanych zabawą odsyłam do strony http://opencaching.pl
Pozdrawiam

79

(14 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Czy kolega Baca jest poszukiwaczem skrzynek?

80

(14 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Skrzynka geocache wink

81

(14 odpowiedzi, napisanych Szczyty Beskidu Małego)

Na Sokołówce jest stara ambona z której można podziwiać pasmo Chrobaczej Łąki. Wtajemniczeni wiedzą też, że na Sokołówce można znaleźć skarb! wink

82

(898 odpowiedzi, napisanych Przedstaw się!)

Witam wszystkich! Mam na imię Tomek, pochodzę z Bielska-Białej. Odkryłem tę stronę podczas szukania informacji na temat Skały Czarownic. Mam nadzieje, że trochę czasu tutaj pobędę smile