1

Temat: Kiczora

Kiczora, lesisty szczyt pomiędzy przeł. Kocierską, a Potrójną.

Czy oprócz szlaku na Potrójną Kiczora może się czymś pochwalić?

Jaką wysokość ma Kiczora? Mapa Compassu i wykaz szczytów na stronie podaje 746 m n.p.m., a na szlaku w pobliżu szczytu umieszczono tabliczkę "Kiczora 758 m n.p.m. szczyt obok" (PTTK Wadowice, Emalkent 2006)

Czy z Kocierza Basie jest jakaś łatwa orientacyjnie ścieżka/dróżka, którą mógłby wykorzystać początkujący miłośnik BM, żeby dostać się na Kiczorę, lub przeł. Skaliste?

Odp: Kiczora

Rafał napisał/a:

Czy oprócz szlaku na Potrójną Kiczora może się czymś pochwalić?

Tak może się pochwalić, piękną formacją skalną z dziurą znajdującą się na jego północnym stoku wink

Rafał napisał/a:

Czy z Kocierza Basie jest jakaś łatwa orientacyjnie ścieżka/dróżka, którą mógłby wykorzystać początkujący miłośnik BM, żeby dostać się na Kiczorę, lub przeł. Skaliste?

Z Kocierza Basie prowadzi niedługa łatwa ścieżka, począwszy od zabudowań asfaltówką, a następnie górską ścieżką do Przełęczy Skaliste, chop i już jesteśmy na Kiczorze wink

Odp: Kiczora

Czy oprócz szlaku na Potrójną Kiczora może się czymś pochwalić?

Z Kiczorą zwiazana jest pewna legenda-historia,  związana z szałaśnictwem i zbójnoctwem w Beskidzie Małym:
Historia ta związana jest z ostatnią bandą zbójników w tych górach, pochodzacych z pobliskich Bulowic: zbóje ci mieli napaść na jawornickich(Jawornica nad Targanicami) pasterzy, bacę usmarzyć w żętycy, a juhasa chcieli upiec na ogniu, lecz wcześniej kazał mu jeden zbój zagrać na długiej trombicie. Ten zagrał w stronę pobliskiej KICZORY te słowa : Spólnicy, spólnicy, bo tu są zbójnicy...Rozgniewani zbóje upiekli juhasa, lecz na jego wołanie przybyli górale z Targanic, rozbijając tę ostatnią bandę.

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2011-10-08 11:27:17)

4

Odp: Kiczora

^^^
Dobre smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

5

Odp: Kiczora

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. Mam prośbe czy mógłby ktoś pomóc mi zlokalizować skałki pod Kiczorą ? czy znajdują się one podobnie jak te pod szczytem Skalany niemalże w dolinie (między Skalanami a Roczenką)? Czy też podobnie jak Warownia na Trakcie na opadającym grzbiecie? A moze na zboczu po stronie wschodniej. Z góry dziękuje za pomoc:)

6

Odp: Kiczora

Witaj Leśny smile

musimy zaczekać na Darka - on będzie najbardziej kompetentny w tym temacie  cool

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

7

Odp: Kiczora

smile ok

8

Odp: Kiczora

Halo, halo Darku - jest tutaj do Ciebie pytanko od Leśnegosmile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

Odp: Kiczora

Leśny napisał/a:

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. Mam prośbe czy mógłby ktoś pomóc mi zlokalizować skałki pod Kiczorą ? czy znajdują się one podobnie jak te pod szczytem Skalany niemalże w dolinie (między Skalanami a Roczenką)? Czy też podobnie jak Warownia na Trakcie na opadającym grzbiecie? A moze na zboczu po stronie wschodniej. Z góry dziękuje za pomoc:)

Do skałek pod Kiczorą można dotrzeć idąc od szczytu czerwonym szlakiem 400 m w kierunku Potrójnej, a następie trzeba odbić w ścieszkę prowadzącą grzbietem na północ. Po pokonaniu odległości 600 m nagle ukażą się te skałki.

10

Odp: Kiczora

Dzięki serdeczne smile jak tylko znajde wolny dzień to pójde je pozwiedzać:)

11

Odp: Kiczora

Dariusz Tlałka napisał/a:
Leśny napisał/a:

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum. Mam prośbe czy mógłby ktoś pomóc mi zlokalizować skałki pod Kiczorą ? czy znajdują się one podobnie jak te pod szczytem Skalany niemalże w dolinie (między Skalanami a Roczenką)? Czy też podobnie jak Warownia na Trakcie na opadającym grzbiecie? A moze na zboczu po stronie wschodniej. Z góry dziękuje za pomoc:)

Do skałek pod Kiczorą można dotrzeć idąc od szczytu czerwonym szlakiem 400 m w kierunku Potrójnej, a następie trzeba odbić w ścieszkę prowadzącą grzbietem na północ. Po pokonaniu odległości 600 m nagle ukażą się te skałki.

  To ja tam nie byłem sad

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .