Temat: Kozy Hrobacza Łąka Kamieniołom Wilczy Staw Bujakowski Groń Wołek

W tym tygodniu wypadło na Kozy PKS do centrum i  na Hrobaczą Łąke przez Przełęcz u Panienki z Hrobaczej  zejscie szlakiem Papieskim do Kamieniołomu tu sesja foto  leśną ścieżką do Wilczego Stawu i to co lubie chaszczing w kierunku Bujakowskiego Gronia .Po jakimś czasie  dobijam  do niebieskiego szlaku z niego celuje na Wołek ruiny Zamku kilka fotek tu spotkałem miescowego górołaza po rozmowie dowiaduje się ze na wschodnich stokach Bujakowskiego Gronia gniazduje Czarny Bocian i ze jes jeszcze drugie gniazdo w okolicy zbiornika w Czańcu to ptak chroniony podobno zabroniono jakichkolwiek prac leśnych w odległości kilkuset metrów od gniazda. Z Wołka schodze na przystanek w Kobiernicach i to czego nie lubie spory odcinek marszu po asfalcie łapie busa i do domu pogoda dopisała udany wypad.                                                            https://picasaweb.google.com/1122344850 … directlink

Ostatnio edytowany przez ferdynans (2012-05-21 21:01:34)

Bez wycieczek,podróży,życie ludzkie upływa beztreściwie,nudno i szaro ,toteż one nie tylko urozmajcają,ale rzec można przedłużają nasze życie                             K.SOSNOWSKI

2

Odp: Kozy Hrobacza Łąka Kamieniołom Wilczy Staw Bujakowski Groń Wołek

Bardzo udany wypad ferdynansie smile. Coraz bardziej chcę odwiedzić to miejsce i nawet mnie te wrzucone do stawu opony do niego nie zraziły  … big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

Te miejsca są najczęściej odwiedzane przeze mnie w Beskidzie Małym. Bociana czarnego to kiedyś widziałem nad kobiernickimi stawami, a to jest niedaleko smile

4

Czy ktoś z forumowiczów był ostatnio nad Wilczym Stawem? Bylem dzisiaj tam pierwszy raz i albo to co znalazłem to nie jest Wilczy Staw, albo ktoś zrobił tam coś niedobrego. Niestety nie miałem czym zrobić fotki, ale wygląda to okropnie! Prawie nie ma wody, a co gorsza wszystko jest rozkopane i rozjechane kołami spychaczy i podobnego sprzętu. Co tam się odprawia? Po raz kolejny człowiek poprawia naturę?

5

kanton napisał/a:

Czy ktoś z forumowiczów był ostatnio nad Wilczym Stawem? Bylem dzisiaj tam pierwszy raz i albo to co znalazłem to nie jest Wilczy Staw, albo ktoś zrobił tam coś niedobrego. Niestety nie miałem czym zrobić fotki, ale wygląda to okropnie! Prawie nie ma wody, a co gorsza wszystko jest rozkopane i rozjechane kołami spychaczy i podobnego sprzętu. Co tam się odprawia? Po raz kolejny człowiek poprawia naturę?

To niedobrze, bo czekam na wiosnę, aby zrobić podobną wycieczka jak opisana powyżej  sad

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

6

Bylem tam jeszcze dzisiaj z aparatem i zrobilem kilka fotek. Jak tylko je przerzuce dodam do posta. Nie wyglada to dobrze. Staw zrobiony na nowo, ale na razie pusty - nie ma wody. Wysypany zwirek. Wszystko sztuczne.Nie wiem jak to moglo sie stac!

7

Tak to mniej więcej wygląda...

8

neutral  masakra ... najgorzej, jak człowiek wepchnie w naturę swoje łapska ...  sad

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

9

Fajne bajorko. To teraz jeszcze karpie japońskie wpuścić i będzie parkowa sadzawka hehe

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

10

piotr napisał/a:

Fajne bajorko. To teraz jeszcze karpie japońskie wpuścić i będzie parkowa sadzawka hehe

no i pewnie o tym już myślą ... hmm

11

Mi to się z jakimś Disneylendem skojarzyło. Prawdopodobnie zgodnie z prawem został zniszczony kawałek natury.

12

Już trochę czasu minęło, gdy byłem nad Wilczym Stawem, ale to co zaprezentował kanton nie jest tym miejscem.

Zdjęcia Wilczego Stawu

13

Pewnosci nie mam, bo nad Wilczy Staw wybralem sie pierwszy raz. Chcialbym, zeby to nie byl Wilczy Staw, bo to piekne miejsce, ale z mapy wynikalo mi, ze to jest to. Chyba musi ktos inny to zweryfikowac w terenie. Obym sie omylil.

14

kanton napisał/a:

ale z mapy wynikalo mi, ze to jest to ...

Czy na to miejsce natknąłeś się idąc niebieskim szlakiem z Kóz w kierunku Żarnówki Małej? Jeśli tak, to nie mógł to być Wilczy Staw, który jest poza szlakiem. W czasie mojego ostatniego pobytu nad Stawem, w niewielkiej od niego odległości natknąłem się na jakieś prace ziemne ...

15

Jednego dnia szedlem szllakiem papieskim od kamienolomu. W miejscu, gdzie szlak skreca pod gore w las bukowy ja poszedlem prost. Siezka trawersowala zbocze okolo300 - 400 m. w dole zobaczylem cos jasniejacego - to bylo wlasnie to miejsce. Zszedlem na dol. Potem wracalem w kierunku kamienilomow. Drga byla rozjezdzona wozami do wycinki. W koncu po 500 m ok. natknalem sie na szlak niebieski (pod koniec lasu) drugiego dnia szedlem szlakiem niebieskim od Koz. Potem zboczylem w prawo jakies 300 m metrow i doszedlem do tego miejsca. Ale ger=neralnie jest to poza szlakiem - pomiedzym papieskim a niebieskim.

16

No, ciekawe kto lub co za tym stoi? roll

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

17

Drugie podobne wykopy, mniejsze napotkałem jeszcze poniżej, w kierunku szlaku niebieskiego

18

Po prostu nie wierzę, by miejsce które pamiętam, ktoś doprowadził do tak opłakanego stanu jak na zdjęciach kantona ...

19

Pamiętam, że powyżej tego sztucznego zbiornika zbudowany jest zbudowany z kamieni jak gdyby strumień prowadzący do miejsca mokradła (jakies50 - 70 m powyżej. Ale ten strumień jest suchy. Ja tam nie szedłem, bo byłem zaszokowany tym co zobaczyłem poniżej.
Myślę, że będziemy mieć pewność z czym mamy do czynienie gdy ktoś kto zna (znał) Wilczy Staw zobaczy jak on teraz wygląda. Pewnym jest, że leśni ludzie prowadzą w tym rejonie jakieś spore inwestycje hydrologiczne.

20

Wydaje mi się, że te wszystkie prace mają związek z programem "Małej retencji w górach" hmm , więcej na:

http://www.super-nowa.pl/art.php?i=24066

21

kanton napisał/a:

Pamiętam, że powyżej tego sztucznego zbiornika zbudowany jest zbudowany z kamieni jak gdyby strumień prowadzący do miejsca mokradła (jakies50 - 70 m powyżej. Ale ten strumień jest suchy. Ja tam nie szedłem, bo byłem zaszokowany tym co zobaczyłem poniżej.
Myślę, że będziemy mieć pewność z czym mamy do czynienie gdy ktoś kto zna (znał) Wilczy Staw zobaczy jak on teraz wygląda.

Szkoda, że nie poszedłeś dalej. "Kamienny strumień" prowadzi wprost do Wilczego Stawu.

Zainteresowany (bardzo) tematem wybrałem się tam dzisiaj. Wilczy Staw nie zniknął.

22

Uffff.... a czy masz jakieś spostrzeżenia, domysły z tym co pokazał kantonhmm

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

23

MF jesteś wielki! Dzięki, ze poszedłeś i sprawdziłeś. Musze zatem jeszcze raz tam iść. Ale przyznasz, ze te wykopy w pobliżu Wilczego Stawu w pewnym sensie odzieraja go z szat. "Kamienny potok" -  nieźle brzmi. Może to zgłosić do "Compasu":-)

24

Macieks napisał/a:

Wydaje mi się, że te wszystkie prace mają związek z programem "Małej retencji w górach"

Rzeczywiście budowa tego zbiornika to część "Programu małej retencji dla województwa śląskiego".

Dla zainteresowanych: mapa, dokumenty 1, 2.