1

Temat: Góry w technice time-lapse

Bieszczady w technice poklatkowej smile.

To gwiaździste niebo mnie po prostu urzekło  cool

Film "Bieszczady lato 2012" został stworzony z 20.139 zdjęć.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

2

Odp: Góry w technice time-lapse

Romantyczne Bieszczady. Piękny film - rozmarzyłem się. Dziękuję.

3

Odp: Góry w technice time-lapse

Bo Bieszczady są najpiękniejsze. Choć pierwszy filmik widziałem już jakiś czas temu, to i tak narobiłaś mi smaka. Jeszcze tylko miesiąc wink

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

4

Odp: Góry w technice time-lapse

Przez to rozumie, że za miesiąc darkheush-sie będziesz w Bieszczadach smile
Nic, tylko pozazdrościć big_smile
Życzę pogody smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

5

Odp: Góry w technice time-lapse

Tak cosik właśnie ptoszki świrgoliły wink

Oj będę wyglądać relacji, będę...  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

6

Odp: Góry w technice time-lapse

W pierwszym filmie od 3:05 fajnie widać jak chmury powstają z "niczego" wink

7

Odp: Góry w technice time-lapse

pierwszy raz widzę te filmiki i kawal dobrej roboty, jednak podkład muzyczny odgrywa tu istotną rolę podczas oglądania wink Życzę autorom dalszego rozwoju i sukcesów

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

8

Odp: Góry w technice time-lapse

sprocket73 napisał/a:

W pierwszym filmie od 3:05 fajnie widać jak chmury powstają z "niczego" wink

W 4:23 - 4:27 nawet jakieś "perseidy"  big_smile  wink  przelatują.

A tak nawiasem, warto oba obejrzeć w HD, robią wrażenie !!!

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

Odp: Góry w technice time-lapse

W Bieszczadach byłem tylko raz i wiem jak tam jest pięknie i znacząco różnią się od reszty Beskidów. Fajne filmiki smile

10

Odp: Góry w technice time-lapse

darkheush napisał/a:

Bo Bieszczady są najpiękniejsze. Choć pierwszy filmik widziałem już jakiś czas temu, to i tak narobiłaś mi smaka. Jeszcze tylko miesiąc wink

Było już lato i zima , pora na jesień smile. darkheush ze specjalną dedykacją dla Ciebie wink

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

11

Odp: Góry w technice time-lapse

Tym razem małe poklatkowe co nieco z Sudetów smile

Karkonosze

Góry Izerskie

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

12

Odp: Góry w technice time-lapse

W pierwszym moim poście był tylko zwiastun zimowych Bieszczadów. Teraz piękny ponad 8 minutowy film.  cool

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

13

Odp: Góry w technice time-lapse

Bajka i jak się tu uchronić przed nerwicą.

14

Odp: Góry w technice time-lapse

oj, Nena, cudeńko nam zapodałaś wink

"Góry upajają. Człowiek uzależniony od nich jest nie do wyleczenia. Można pokonać alkoholizm, narkomanię, słabość do leków. Fascynacji górami nie można" Edmund Hillary

15

Odp: Góry w technice time-lapse

nena napisał/a:

Teraz piękny ponad 8 minutowy film.  cool

Bracia Kłysewiczowie dobrą robotę robią.
Wieczorkiem, i w HD - CUUUUUDNIE to wygląda  cool  cool  cool

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

16

Odp: Góry w technice time-lapse

Troszkę poklatkowych Taterek w różnych porach roku smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

17

Odp: Góry w technice time-lapse

nena rewelka  smile

18

Odp: Góry w technice time-lapse

Na innym, tym mniej znanym forum zobaczyłem filmik, jak bracia Kłysewiczowie robią film poklatkowy czyli - że tak powiem - robota "od kuchni"  big_smile 
Uwaga! Film trwa 1h17min25sek.  tongue
Oto link (film):

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

19

Odp: Góry w technice time-lapse

Bieszczady w technice time-laps wyglądają cudownie.Kawał dobrej roboty dla autorów.
Ja mogę pokazać "anty film górski" w tej technice z Tatr http://vimeo.com/14366768

tylko mnie nie zbanować)))za to

Ostatnio edytowany przez tomkos (2013-12-21 20:56:44)

20

Odp: Góry w technice time-lapse

No i dzis nadszedł ten dzień że po raz pierwszy spróbowałem się pobawić w timelaps. Miejsce oczywiście dostępne spacerkiem 10 min od domu w Rzykach.
Wiem że krótkie bo kilkanaście sekund ale zdjęć zrobiłem ponad 300 przez godzinę)
enjoy)))

Ostatnio edytowany przez tomkos (2014-05-04 22:25:36)

21

Odp: Góry w technice time-lapse

Eeeee... fajnie wyszło  cool

Jakieś szczegóły techniczne? Jakiś tutoring w sieci? wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

22

Odp: Góry w technice time-lapse

szczegóły techniczne w opisie pod filmem)

23

Odp: Góry w technice time-lapse

Bardzo fajna sprawa smile . Ostatnio będąc w schronisku  na Chopoku skumplowaliśmy się z ekipą reporterów słowackich . Zabrałem się z nimi na nocne fotki gór przy pomocy tej samej techniki . Wyszła rewelka smile . Koledzy mieli aparat Nikon 6000D jak pamiętam , do tego mega statyw i coś tam jeszcze .

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

24

Odp: Góry w technice time-lapse

tomkos napisał/a:

No i dzis nadszedł ten dzień że po raz pierwszy spróbowałem się pobawić w timelaps. Miejsce oczywiście dostępne spacerkiem 10 min od domu w Rzykach.
Wiem że krótkie bo kilkanaście sekund ale zdjęć zrobiłem ponad 300 przez godzinę)
enjoy)))

Jak na pierwszy raz to wyszło świetnie ! big_smile Podoba mi się, szczególnie te pędzące chmurki no i Gancarz w tle wink .

A ja wstawiam coś z zimowych Taterek smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

25

Odp: Góry w technice time-lapse

Nie może przecież tu zabraknąć pełnej wersji filmu braci Kłysewiczów  „Bieszczady - Cztery Pory Roku” , którą nam udostępnił na fb marekk500. smile

Aż się chce od razu spakować plecak i jechać w te dzikie góry smile
Niesamowicie pięknie zrobiony film z cudownie relaksującym podkładem muzycznym smile.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/