1

Temat: Diabelski Kamień, Grodzisko i Ciecień

Jako, że człowiek nie samym Beskidem Małym żyje wink, a w innych beskidzkich pasmach jest naprawdę wiele ciekawych miejsc do zobaczenia więc zapraszam do obejrzenia kolejnej galeryjki z Beskidu Wyspowego:
https://picasaweb.google.com/1055423125 … skoCiecien
Przy okazji chciałbym przestrzec przed mapami Compassa tego rejonu, które delikatnie mówiąc są dość mocno już nieaktualne. Na tej jednej wycieczce widziałem jeden przedłużony (czarny) i jeden całkiem nowy szlak (żółty), którego próżno szukać na mapach tego wydawnictwa (również z 2012 roku). A jest jeszcze nowy czarny szlak przebiegający przez Pieninki Skrzydlańskie (okolice Śnieżnicy) oraz nowy czarny szlak z Tymbarku na Łopień.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

2

Odp: Diabelski Kamień, Grodzisko i Ciecień

Diabelski kamień ma rzeczywiście diabelskie rozmiary  lol

Sympatyczna wycieczka, żal mi, że w ten Beskid Wyspowy mam jednak dość daleko... pewnie bym tam częściej bywała  wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

3

Jolu marudzisz. No ale jeśli ktoś ma beskid zaraz po wyjściu z domu...  cool Ja niestety nie mogę sobie pozwolić na taki luksus. Najbliżej mam w sumie w rejon Wyspowego (lub Makowskiego bo tu różnie to dzielą) w okolicach Myślenic - Chełm, Uklejna itp., czyli jakieś 30 i parę km jazdy. Na szczęście Kraków to nie Gdańsk  lol

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

4

bardzo fajna wycieczka Jeszcze udaje się wykorzystać jesienną pogodę wink

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

5

Piotrze diabelski kamien, grodzisko, wieża widokowa, ołtarz i fajne oznakowanie tego Beskidu robią wrażenie  smile  No i to nietypowe Szczyrzyckie piwo na koniec - rewelka  big_smile

6

piotr napisał/a:

Jolu marudzisz (...)

No marudzę...  tongue ale się poprawię... jeszcze w tym roku kalendarzowym  wink  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

7

Też tam byłem ale lata temu [ kiedy królowały aparaty z kliszą ] jest fajnie polecam.