Temat: Problem w Beskidzie Małym...

Szczerze mówiąc nie wiem czy w odpowiednim miejscu to piszę, ale gdzieś trzeba... Otóż, ostatnio spacerując po szlakach, zauważyłam bardzo niepokojącą rzecz, czyli wycinka drzew. Podejrzewam, że nie tylko na tym terenie są wycinane drzewa, ale to co zobaczyłam przeraziło mnie. Tam gdzie wcześniej nie było żadnej polany, teraz jest dosłownie punkt widokowy, w innym miejscu było oznaczonych 5 drzew, zostało wyciętych ok. 20... Teraz przygotowują się do kolejnej wycinki... i zostały oznaczone drzewa z gniazdami.... Czy to tak można?? Osobiście jestem za wycinką drzew, ale tych które są chore i stare, zagrażające zdrowiu czy życiu turystów, ale to co się dzieje na terenach lasu to jest lekka przesada. Wspominam o tym, bo ja jedna nic nie zaradzę, ale większą grupą... Może coś da się wykombinować.

2

Odp: Problem w Beskidzie Małym...

Witam  mogła by ruda sab sprecyzować gdzie konkretnie tną.

3

To się dzieje na żółtym szlaku prowadzącym na Złotą Górę

4

Wczoraj bylem na Zlotej Gorce, od Targanic ale nic nie zauwazylem  hmm

Ostatnio edytowany przez kisiel (2013-05-15 16:17:34)

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://picasaweb.google.com/kisiel1974

5

Lasy gospodarcze, więc tną.

6

kisiel to jest nieco z boku. Staszek, rozumiem, że to są lasy gospodarcze, ale bez przesady. Później będzie taki problem, że nagle ziemia zacznie się osuwać...

Ostatnio edytowany przez ruda sab (2013-05-16 19:35:36)

7

często także dziwię się szczególnie w okresie lęgowym ptaków, że jest wycinka. Na wiosnę takie rzeczy są i pisałem tutaj z 2 lata temu na temat wycinki w rejonie Czupla, Gaików po Chrobaczą. Wg. mnie jak wiele spraw związanych z nadleśnictwem jest nielegalnych ale nikt tego nie sprawdzi, udowodni bo zawsze można zwalić na to, że drzewo jest chore itp. Jeśli jest jakaś opcja aby z tym walczyć czy zgłaszać dowody lub zapytania do odpowiednich organów to chętnie bym także chciał się dowiedzieć.