Temat: Czerwony kolor w postach na forum

Pojawiła się sugestia Maurycego, aby kolor czerwony w postach był zastrzeżony dla Administratorów i Moderatorów. Chciałbym dowiedzieć się od Was co o takiej propozycji myślicie?

2

Odp: Czerwony kolor w postach na forum

Hmmm... sama go czasami w swoich postach używałam (jak i innych kolorów) dla wyróżnienia czy podkreślenia znaczenia. Jako zwykły user chciałabym nadal mieć taką możliwość smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

3

Jak dla mnie ok big_smile

4

Nie używam czerwonego.Może być dla szefostwa.

Góroczub.

5

Ja również nie używam i raczej nie będę używał. Dla podkreślenia używam czcionki bold (pogrubionej).

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

6

lowell79 napisał/a:

Pojawiła się sugestia Maurycego, aby kolor czerwony w postach był zastrzeżony dla Administratorów i Moderatorów. Chciałbym dowiedzieć się od Was co o takiej propozycji myślicie?

Maurycy, dlaczego?

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

7

kisiel napisał/a:
lowell79 napisał/a:

Maurycy, dlaczego?

Dlatego, że taka jest generalna zasada na innych forach . Nie tylko górskich .
Czerwony kolor zastrzeżony jest wyłącznie dla administratorów.
Z kolei kolor zielony przewidziany jest dla moderatorów, ale u nas przynajmniej na razie taki przypadek nie zachodzi .
Przy ostatniej sprzeczce na forum zauważyłem, że w naszym regulaminie nie ma takiego zapisu, co jest regułą gdzie indziej . Dlatego też wystąpiłem z taką inicjatywą aby to sprecyzować i dopisać do regulaminu . Pozwoli to zapobiec w przyszłości umieszczania  postów naruszających dobre obyczaje . Ponadto jest to dobre ,skuteczne i rzucające się w oczy narzędzie dla admina, który w ten sposób może upominać osoby naruszające regulamin .
Nie mówię, żeby iść jeszcze dalej w tym kierunku bo bez przesady,  wink  ale akurat taka zmiana by się nam przypadała   smile  .

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

8

Jak w zeszycie ucznia ma się rzucać w oczęta, i bardzo dobrze tongue

9

darmando napisał/a:

Znaczy... jeśli dobrze zrozumiałam wink jak nas Admin upomni zaraz mama i tata ... no i oczywiście forumowicze tongue zobaczą "uwagę" -  lol

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

10

lol  lol  lol

11

jolanta napisał/a:
darmando napisał/a:

Znaczy... jeśli dobrze zrozumiałam wink jak nas Admin upomni zaraz mama i tata ... no i oczywiście forumowicze tongue zobaczą "uwagę" -  lol

No jak kto się boi uwag to może boleć. big_smile

Góroczub.

12

maurycy napisał/a:
kisiel napisał/a:
lowell79 napisał/a:

Maurycy, dlaczego?

Dlatego, że taka jest generalna zasada na innych forach . Nie tylko górskich .
Czerwony kolor zastrzeżony jest wyłącznie dla administratorów.
Z kolei kolor zielony przewidziany jest dla moderatorów, ale u nas przynajmniej na razie taki przypadek nie zachodzi .
Przy ostatniej sprzeczce na forum zauważyłem, że w naszym regulaminie nie ma takiego zapisu, co jest regułą gdzie indziej . Dlatego też wystąpiłem z taką inicjatywą aby to sprecyzować i dopisać do regulaminu . Pozwoli to zapobiec w przyszłości umieszczania  postów naruszających dobre obyczaje . Ponadto jest to dobre ,skuteczne i rzucające się w oczy narzędzie dla admina, który w ten sposób może upominać osoby naruszające regulamin .
Nie mówię, żeby iść jeszcze dalej w tym kierunku bo bez przesady,  wink  ale akurat taka zmiana by się nam przypadała   smile  .

myślę maurycy że przesadzasz,chyba za bardzo się podniecasz. Faktycznie wyróżnione słowa kolorem lub pogrubione nadają im wyraźniejszy akcent ale chcę Ci zwrócić uwagę, że i tak liczy się sens zadania i to co ktoś napisał.
Domyślam się, że chodzi o jedno zdanie neny z tego postu:

nena napisał/a:

big_smile o cholercia …, a miałam jeszcze taką chęć napisać coś o Jasnej Górce …  big_smile wink, ale nie omieszkam przy najbliższej okazji . big_smile wink

lowell79 napisał/a:

Temat Matyski przewinął się przez forum już co najmniej 3 razy. Nikogo wcześniej nie raził. Myślę, że na większości górskich forów ten temat się przewinął. Nie popadajmy w paranoje.

[…]To że pojawiają się wątki związane z religią nie czynią naszego forum kościelnym. Tak samo jak nie jest to forum kulinarne i miłośników piwa. Forum zrzesza różne osoby, regulamin nie zabrania im pisać o miejscach związanych z religią, tak samo można wyrażać opinie o tym, że religię ma się za nic.[…]

piotr napisał/a:

[…] Ja to widzę inaczej - pewne osoby chciały narzucić forum swoje zdanie i swój profil. Nie udało im się to, więc zaczęły pod nami kopać dołki, a religia jest wygodnym pretekstem. Mnie osobiście nie interesuje w co wierzycie lub nie. Mnie interesuje jakimi jesteście ludźmi.

Zgadzam się z tym co napisali Panowie i powtórzę jeszcze raz za Adminemnie popadajmy w paranoję.! big_smile Jest takie ładne i modne dziś słowo – TOLERANCJA. Może warto rozszerzyć jego znaczenie.

maurycy napisał/a:

Generalnie nie chodzi mi o ta nieszczęsną Matyskę, ale o ten wątek kościelny, który zniechęcił i odstraszył od nas większość byłych forumowiczów . Taka niestety jest prawda . Tym bardziej, że akurat dziś pisze się o tym. To uwala resztki zainteresowanych roll

Dlaczego wypowiadasz się w imieniu innych? Skąd Ty możesz wiedzieć jakie były prawdziwe powody odejścia z Forum tej, jak to nazwałeś „większości” i o jakich „resztkach” Ty piszesz ?

Jeśli temat jak Ty to nazwałeś „kościelny” big_smile (co mnie bardzo) rozbawiło) Ci nie odpowiada to nie wchodź i nie czytaj, tym bardziej, że miejsce jest/było Ci już znane i z tego co piszesz „wszystko tam było za przeproszeniem ' obsra...  i zapuszczone od dawna 'co nastawiło mnie do niego negatywnie”.  Ja nie napisałam nigdzie, że każdy ma obowiązek przeczytać tę relację. Uszanuj to, że mnie, a także niektórym z naszych Forumowiczów podoba się to miejsce i lubią np. w taki sposób spędzać wolny czas, tak jak my szanujemy Twoje relacje i Twoje poglądy. Chyba nikt nie nakazał Ci tu pisać jeszcze kazań …, ale też do nich nie zniechęcił. big_smile

w jakim by kolorze to nie napisała, ma to taki sam sens i znaczenie. Proszę, nie utrudniajmy sobie życia smile

Ostatnio edytowany przez kisiel (2014-05-30 15:23:39)

"...nigdy nie mówię nigdy..."
https://www.facebook.com/andrzejkisiel1974

13

przepraszam, ale od kilku godzin mam przed kompem ubaw po pachy ... big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

14

Dajcież spokój z tymi kolorami. Ups... big_smile

Z tego co kojarzę poziom ludzi wypowiadających się na tym forum jest na tyle wysoki, że Administrator nie musiał w przeszłości interweniować na czerwono. Trzymajmy się tego poziomu dalej i wszystko będzie dobrze.

Nie zauważyłem też, żeby atakowano religijnymi tematami. Owszem, była akcja odnawiania kapliczki, ale były też akcje odnawiania kamiennych szałasów, ruin schroniska, sprzątania BM, znakowania szlaków. Na Matysce sam byłem i pisałem o tym, bo stacje tamtejszej drogi krzyżowej robią wrażenie. Nie rozumiem, czemu nie można o tym napisać? Kogóż mogłoby to obrazić?

15

Drodzy Państwo, czytam to wszystko i uważam że temat jest dokładnie o niczym. Kolory to jest kwestia drugorzędna, może nawet trzeciorzędna. Ważna jest treść i nasze działania, również wspólne. Forum to jest miejsce spotkań. Jeżeli ktoś nie chce się spotykać, dzielić informacjami, przemyśleniami, to forum jest mu do niczego nie potrzebne.

"Because it's there" (G. Mallory)
Moje galerie: https://get.google.com/albumarchive/105 … source=pwa

16

Racja Piotrzesmile Zasugerowałem delikatnie adminowi na PW żeby rozważyć taką ewentualność . Chyba niepotrzebnie wniesiono to pod dyskusje, z reakcjami jakich z góry można było się spodziewać .
Tak na prawdę w tej sprawie decyzja należy tylko i wyłącznie do admina, a ja wcale specjalnie się tutaj nie spinam, jakby można sobie pomyśleć.
Kto będzie miał jednak rację, gdy jacyś nowi forumowicze zaczną pisać w całości na czerwono ?  tongue . Albo na różowo  big_smile .
Przecież regulamin tego nie zabrania . Jak będzie wyglądać wtedy nasze forum  wink  roll .
Licho nie śpi  big_smile , a przykładem jest jakaś chwastek 2,  czekająca w poczekalni do napisania pierwszych postów .
Wtedy to będzie musztarda po obiedzie. wink .
Adminie czyń swoje nie oglądając się na resztę  smile . Takie jest moje zdanie .

'' Tyle samo jest idiotów wśród księży, robotników i profesorów. Różnica polega na tym, że profesor ma większy zasób słów i w związku z tym trudniej wymacać jego głupotę.'' ( Bronisław Geremek )

17

Dziękuję za zaangażowanie w dyskusję. Maurycy ma racje co do określeń kolorów i nie chodzi tutaj wyłącznie o fora internetowe. Czerwony kolor używany jest jako ostrzeżenie i z tym też może się kojarzyć. Zielony jest typowo  informacyjnym kolorem. Ze względów estetycznych i informacyjnych taki podział ma sens. Jednak tak jak zostało napisane, najważniejsza jest treść tego co piszemy. To jest określone w regulaminie. Czy ktoś kogoś obrazi używając koloru czerwonego czy niebieskiego lub czarnego nie zmienia faktu, że obraża. Ze swojej strony prosiłbym o używanie kolorów z wyczuciem. Co do tej pory nie było kwestia kłótni. Pozdrawiam!