Temat: Poezja Okudżawy

Gdyby ktoś chciał się dzisiaj nostalgicznie nastroić przy poezji Bułata Okudżawy to zapraszam smile

Znakomici aktorzy - Sabina Głuch i Kuba Abrahamowicz będą śpiewali piosenki Bułata Okudżawy. Na rosyjski wieczór zaprasza Stowarzyszenie Centrum Sztuki KONTRAST.

Bułat Okudżawa, to rosyjski bard, poeta, prozaik, kompozytor ballad, pieśni lirycznych i satyrycznych, dramaturg. Żył w stalinowskiej Rosji, co miało ogromny wpływ na jego twórczość. Częstym motywem w poezji Okudżawy jest wojna, lecz bywa ona zazwyczaj jedynie tłem dla egzystencjalnych rozważań. Najważniejszym tematem jest bowiem dramat jednostki zmagającej się z życiem.

Dzisiejszy (21.05) spektakl ma być spotkaniem z przepięknymi piosenkami, które odkryją przed nami cudowną i wrażliwą duszę rosyjskiego barda. Koncert odbędzie się o godz.19.00 w Domu Kultury Wlókniarzy przy ul. 1 Maja 12 w BB. Bilety w cenie 15 zł będą do nabycia przed koncertem.

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile