1

Temat: Camino Portugués

"W podróży do wybranego celu szczególnie ważne jest baczne obserwowanie drogi. Bo właśnie droga najlepiej nam podpowiada jak osiągnąć ten cel, każdego dnia podróży wzbogaca nas i uczy".                                                     /Paulo Coelho – „Pielgrzym”/

http://www.ziuaveche.ro/wp-content/gallery/taraba_51/el-camino-de-santiago2.jpg

W piątek ruszam z kilkunastoma moimi znajomymi do Santiago de Compostala.Wybraliśmy drogę portugalską. Nigdy nie wędrowałam bez przerwy dłużej niż dwa dni big_smile, dlatego tego typu wędrówka jest dla mnie jedną wielką niewiadomą. Nie wiem czy podołam, czy dotrwam do końca. Mamy do przejścia ok. 230 km w ciągu 11 dni. Ruszamy z Porto w Portugalii. Mniej więcej połowa drogi będzie przebiegać przez Portugalię, a druga przez Hiszpanię. W planach jest jeszcze odwiedzenie Fisterry, miejscowości oddalonej o ok. 80 km od Santiago, położonej niedaleko przylądka o tej samej nazwie.  W średniowieczu uznawana była przez Europejczyków za koniec świata. Przylądek jest ostatnim punktem na Szlaku św. Jakuba.

Poniżej orientacyjne mapki Camino Portugués - naszej trasy.     
                 
                                                    http://www.asturmano.com/Auxiliares/Caminos%20Santiago/Portugues/Mapas%20Portugues/Oporto%20-%20Santiago%20de%20Compostela.JPG

                                                    https://lh4.googleusercontent.com/-CwK3fDlsRiE/U9fiHC3QUzI/AAAAAAAASwE/VHB4B-ajKrs/s720/bez%25C2%25A0tytu%25C5%2582u1.JPG?gl=PL

Najgorsze to spakować plecak tak, żeby mało ważył, a wszystko co niezbędne w nim było ! big_smile Strasznie skomplikowana sprawa ... . big_smile

Trzymajcie proszę za nas kciuki ! smile

Ostatnio edytowany przez nena (2014-08-09 19:25:16)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

2

Odp: Camino Portugués

Łał,nena a możesz mnie zabrać do plecaka?,malutki jestem big_smile Ściskam kciuki,Santiago to też i moje marzenie,kiedyś może...dużo sił i wytrwałości Ci życzę!

Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy,patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy. <KSU "Za mgłą">

3

Odp: Camino Portugués

pięknie się zapowiada smile
jestem pewny, że będzie to sama przyjemność smile

4

Odp: Camino Portugués

Za jakież to ciężkie grzechy taką straszną pokutę trzeba odprawiać?   yikes   lol 

Powodzenia!  smile

Ostatnio edytowany przez Staszek (2014-07-30 23:20:16)

5

Odp: Camino Portugués

Ja również trzymam mocno kciuki! smile

Moje foto-wspomnienia: https://picasaweb.google.com/109211129593888338479

"Jakże ja mam o tym opowiadać, skoro to jest moje? Jest to moje bogactwo, to, czego mi nikt nie odbierze." Jerzy Kukuczka

6

Odp: Camino Portugués

Dziękuję bardzo ! big_smile

maly pikuś napisał/a:

Łał, nena a możesz mnie zabrać do plecaka?, malutki jestem big_smile

Maly pikusiu pod warunkiem, że ważysz mniej niż 10 g. Mam jeszcze wolne miejsce w kieszonce plecaka. big_smile wink

sprocket napisał/a:

jestem pewny, że będzie to sama przyjemność smile

Oby to były prorocze słowa sprocket73 … ! big_smile

Staszek napisał/a:

Za jakież to ciężkie grzechy taką straszną pokutę trzeba odprawiać?   yikes  lol


Nie powiem … ! tongue big_smile wink

Anusia napisał/a:

Ja również trzymam mocno kciuki! smile

Dziękuję Aniu smile

Ostatnio edytowany przez nena (2015-03-15 17:32:46)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

7

Odp: Camino Portugués

Staszek napisał/a:

Za jakież to ciężkie grzechy taką straszną pokutę trzeba odprawiać?   yikes   lol 

Powodzenia!  smile

Słyszałam kiedyś takie powiedzenie, że gdy Allach chce kogoś wynagrodzić - wysyła go w podróż cool

Czymś se dziełcha zasłużyła big_smile

Wędruj nenuś, wędruj i niechaj ta droga da Ci to czego najbardziej potrzebujesz :*

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

8

Odp: Camino Portugués

Piękna wyrypa. Powodzenia smile

9

Odp: Camino Portugués

Donoszę uprzejmie... wink że nasz Dziołszka :* będzie przekraczać granicę portugalsko-hiszpańską big_smile

W mmskach puszcza "oczka", śmieję się pełna gębusią to chyba dobrze jest!  cool

https://lh3.googleusercontent.com/-Zlm_6fXeWQI/U-MsgZQWETI/AAAAAAAAN1Y/pQI2abFXYSY/s500/Oporto%2520-%2520Santiago%2520de%2520Compostela.JPG

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

10

Odp: Camino Portugués

Podobno, jeżeli ktoś raz spróbował pielgrzymować do Santiago de Compostala,
to ponownie zapragnie wrócić na ścieszki pielgrzymowania.
Można to zrobić , za każdym razem inną trasą smile 
Neno trzymam kciuki za szczęśliwe dojście i by marzenia,
intencje jakie niesiesz, zostały wysłuchane smile  big_smile  smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

11

Odp: Camino Portugués

MK napisał/a:


Neno trzymam kciuki za szczęśliwe dojście i by marzenia,
intencje jakie niesiesz, zostały wysłuchane smile  big_smile  smile

czyli, to jednak nie w ramach pokuty big_smile

12

Odp: Camino Portugués

Kochani, dziękuję za wszystkie ciepłe słowa. smile  Jesteśmy już w Hiszpanii w Pontevedra . big_smile , pozostało nam do celu tylko 70 km.  wink  Trzymajcie mocno kciuki !  smile Pozdrawiamy z trasy. :*

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

13

Odp: Camino Portugués

Im bliżej celu, po takim maratonie, to każdy kilometr pokonuje się z większym wink trudem.
Oczywiście, trzymamy mocno kciuki  smile  big_smile  smile
Nie tylko za dojście do celu, ale i szczęśliwy powrót do BM-u big_smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

14

Odp: Camino Portugués

Przed chwilka dotarła do mnie wiadomość, że nenuś szczęśliwie jest u do celu big_smile  Gratuluję samozaparcia na tak dłuuuuuugim dystansie wink

Naciesz się tym niezwykłym miejscem, "załatw" sprawy z którymi tam wędrowałaś i wracaj do nas szczęśliwie... coby nam się tu szczegółowo z drogi wyspowiadać! tongue

Już przebieram nogami z ciekawości lol

Ostatnio edytowany przez jolanta (2014-08-12 16:29:16)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

15

Odp: Camino Portugués

Wróciłam big_smile !. Ogromnie się cieszę, że się udało big_smile !!!  - jak tylko ogarnę to wszystko co przeżyłam, to coś skrobnę. Najbardziej brakuje mi teraz snu … big_smile  wink !


                                            https://lh6.googleusercontent.com/-Osn4FJ-5edg/U_EEHEPwkDI/AAAAAAAASxI/xselgPnu5nI/s640/100_7848.JPG?gl=PL
                                            fot. nena

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

16

Odp: Camino Portugués

Chętnie zaczytam się w relacji smile

Moje foto-wspomnienia: https://picasaweb.google.com/109211129593888338479

"Jakże ja mam o tym opowiadać, skoro to jest moje? Jest to moje bogactwo, to, czego mi nikt nie odbierze." Jerzy Kukuczka