1

Temat: SZLAK BIAŁYCH SERC

Szlak białych serduszek jest obecnie prawie nieczytelny, a to taka ważna tradycja - Jan Paweł II jest Świętym. Proszę o pomoc osoby kompetentne - o odnowienie szlaku i też nadanie mu szczególnej rangi-znaczenia w turystyce i uwzględnienia w informacji turystycznej regionu. Ja ze swojej strony mogę znaleźć wolontariuszy do pracy na szlaku i sama zakupię potrzebną farbę, bo Groń Jana Pawła II jest dla mnie drugim kochanym DOMEM!

„Groń Jana Pawła II Błogosławi swym Krzyżem wszystkim wędrowcom szukającym w górach ciszy serca i wewnętrznego ładu.” /Jan Paweł II/

2

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Witaj Ewo smile
Cieszę się, że znalazł się ktoś, kto myśli o ludziach starszych i tych mniej sprawnie poruszających się,
dla których zdobycie Gronia Jana Pawła II jest wielkim problemem.
Po to ten szlak powstał - jest łagodny w porównaniu z ostrym szlakiem czarnym.
Akurat troszeczkę się na tym znam, kapkę Beskidu Małego (Pięknego) oznaczyłem, więc Twoja prośba jest dla mnie wyzwaniem i takim pięknym zakończeniem mej społecznej pracy.
Nadmienię, że tym szlakiem co roku organizowany jest rajd:  "Z Tobą na Groń" , gdzie młodzież losowo pokrzywdzona,  wraz z młodzieżą szkolną właśnie, tą trasą zdobywają szczyt G.JP.II ( uczestniczy w nim od 500 do 700 dzieci).
   Masz Ewo "jak w banku" , jak tylko pogoda pozwoli, a muszą być specyficzne warunki (nie wystarczy dwa trzy dni słońca) - szlak ten zostanie odnowiony smile
Może to być nawet dopiero latem, ale "technologia" by było w miarę trwałe - tego wymaga.
O farby się nie martw, zawsze kupowałem za swoje, bo to daje dopiero satysfakcję smile
Coś komuś dać z serca, podarować  bez zobowiązań, jest czymś najwspanialszym w życiu smile

P.s.
   Z forum tym,  kiedyś łączyło mnie wiele, było wielu społeczników, co integrowało.
Niestety ... .
Sam fakt, że nikt nie odpowiedział na Twój Ewo temat, mówi sam za siebie sad
Pozdrawiam smile
Były MK

Ostatnio edytowany przez Gość (MK) (2015-03-02 17:26:43)

3

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Dziękuję serdecznie za odpowiedź smile
To dla mnie radość, że napisała osoba kompetentna, w której mocy jest wykonanie tego zadania (chodzi mi o prawne uwarunkowania).
Kocham góry i piesze wędrówki po szlakach, a Beskid Mały - piękna wyspa górska leży najbliżej mojego miejsca zamieszkania (około 40 minut jazdy samochodem). Gdy tylko mam czas, to często przemierzam trasę z Rzyk Jagódek samotnie lub w towarzystwie przyjaciół, rodziny, czy też różnych grup młodzieży -  czarnym szlakiem w całości lub od połowy szlakiem białych serduszek. Proszę o dalsze informacje, bo z radością chciałabym uczestniczyć z osobami chętnymi z mojego otoczenia w tych pracach.
Pozdrawiam gorąco  smile
Ewa W

„Groń Jana Pawła II Błogosławi swym Krzyżem wszystkim wędrowcom szukającym w górach ciszy serca i wewnętrznego ładu.” /Jan Paweł II/

4

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Pani Ewo
Mam dobra wiadomość smile
Możemy odnawiać (malować) istniejący szlak serduszkowy.
Oczywiście nie teraz, jak pogoda pozwoli.
Byłem na rozmowach w domu u twórcy, zarazem wykonawcy tego szlaku – czyli budowniczego sanktuarium na Groniu Jana Pawła II – u pana Jakubowskiego smile
Mamy zgodę (pozwolenie).
   Będę chciał załatwić w Nadleśnictwie Andrychów, a także u prywatnych właścicieli działek leśnych, by wyznaczyć szlak serduszkowy od dołu, czyli Kuźni w Rzykach Jagódkach.
Największą przeszkodą do wyznaczenia tego szlaku od dołu do tej pory było Koło Łowieckie.
Także do nich się wybiorę.
   
Pozdrawiam smile
  Marek Kaczmarczyk  (MK)

P.s.
  Pan Staszek wysłał mnie na formowy odpoczynek.
Dziękuje mu za tą podpowiedź, bo naprawdę wypoczywam smile

Ostatnio edytowany przez Gość (MK) (2015-03-23 23:05:50)

5

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Panie Marku smile
Cieszę się niezmiernie, z aktywnych Pana działań.
Wybieram się w niedzielę 3 maja na Groń Jana Pawła II, oczywiście z Rzyk Jagódek.
Zostawię swój numer telefonu w schronisku. Tak jak pisałam oferuję swoją pomoc i zaangażowanie w tej akcji.
Pozdrawiam serdecznie smile
Ewa W

„Groń Jana Pawła II Błogosławi swym Krzyżem wszystkim wędrowcom szukającym w górach ciszy serca i wewnętrznego ładu.” /Jan Paweł II/

6

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Ewa W napisał/a:

Wybieram się w niedzielę 3 maja na Groń Jana Pawła II, oczywiście z Rzyk Jagódek.
Zostawię swój numer telefonu w schronisku.
(...)

Dzisiaj rozpocząłem wstępne malowanie i ("rozeznanie terenu")
Niestety p. Ewo w schronisku nie pozostawiła pani numeru telefonu sad
Rozmawiałem z gospodynią p. Halinką a ona telefonicznie z synem.
Niestety brak wiadomości sad
Na razie malujemy od kapliczki w połowie szlaku czarnego do schroniska.
Jeżeli chodzi o szlak z Rzyk Jagódek to mam wstępną zgodę od leśniczego odpowiedzialnego za ten teren.
Jednak nie od niego to zależy, ale jest za smile
W tym tygodniu "uderzę" w władze wyższe nadleśnictwa.
Przoszę o kontakt na mego prywatnego maila :
mkemalkent@onet.pl
Pozdrawiam smile
Marek

7

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Ewa W napisał/a:

Szlak białych serduszek jest obecnie prawie nieczytelny, a to taka ważna tradycja - Jan Paweł II jest Świętym. Proszę o pomoc (...)

Pani Ewo smile
Szlak stał się już czytelnym, w obecnej formie (szlaku dotychczasowego).
Stare serduszka "koślawe" i mało czytelne zostały zamalowane zgodnie ze sztuką praw znakarskich w PTTK.
Powstały nowe. Pozostało parę serduszek do odnowy przy schronisku i kaplicy- sanktuarium.
Dalej czekam na pani kontakt ze mną, bo wierzę, że nadleśnictwo da zgodę na wymalowanie szlaku  Białych Serc od Kuźni w Rzykach Praciakach smile

I tu mam nadzieję, że parę serduszek od Pani i Pani znajomych zostanie wymalowanych i "uwiecznionych"  big_smile

Mam też dobrą  i złą wiadomość.
Na planowanym szlaku jeszcze bez zezwoleń  powstały wczoraj ławeczki.

https://lh3.googleusercontent.com/-O6Zf36UDwqo/VVuSiNXG67I/AAAAAAAAMXc/D587kRWBhPQ/s288/SAM_0895.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-nKxVWC_GPY8/VVuSueBkLzI/AAAAAAAAMXk/-bxAHNEqhoQ/s288/SAM_0898.JPG


https://lh3.googleusercontent.com/-hGp2G3cUXcc/VVuS8LrL9SI/AAAAAAAAMXs/Y4BlGtDR7DE/s288/SAM_0899.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-bTuFXOW-EJs/VVuSNGVEtVI/AAAAAAAAMXU/DnP6p_voMdM/s288/SAM_0893%252520Kapliczka.JPG


Nie znam inicjatora, nie znam wykonawcy. Są ładne i pasują w pejzaż górski i ja się cieszę big_smile

Jednak smuci mnie to, że powstały bez jakiegokolwiek pozwolenia (samowolka), czyli zgody właściciela ziemi !!!
Leśniczy jest niezadowolony, zły, że nikt się nie zgłosił z tą inicjatyuwą,  a ja się smucę, by ta samowolka nie zaszkodziła naszej akcji, czyli powstania szlaku Białych Serc od podnóża czyli Rzyk Jagódek.

MK

P.s.
Pozdrawiam i czekam na kontakt smile

8

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Marku, po raz kolejny dziękujemy za wspaniałą robotę!

9

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

lowell79 napisał/a:

Marku, po raz kolejny dziękujemy za wspaniałą robotę!

Adminie smile Świętować  będziemy jak szlak powstanie w całości big_smile

   Mam dobrą wiadomość dla p. Ewy.
Mam wstępną pozytywną ocenę z  Nadleśnictwa Andrychów (byłem dzisiaj osobiście).
Muszę wystąpić na piśmie i prawdopodobnie do dwóch tygodni będzie wszystko
zatwierdzone "OK." Można będzie umieścić szlak na mapach jako legalny
od Rzyk Jagódek - ----- myślę, że poprowadzimy go od pętli autobusowej big_smile

Trzymam w zanadrzu ciekawą jak mi się wydaje propozycję dla AKTYWNYCH forumowiczów.
Ale ogłoszę, jak będę miał na piśmie wszystkie pozwolenia smile

Pani Ewo, zostawiła pani swój telefon nie w schronisku, ale u córki p. Jakubowskieg - budowniczego sanktuarium smile
Mam go dzisiaj otrzymać smile
Odezwę się.
MK

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

10

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Super robota Marku smile Dziękujemy ! smile

MK napisał/a:

Są ładne i pasują w pejzaż górski i ja się cieszę  big_smile

Nie sądzę, żeby tak pięknie wkomponowane w górski pejzaż ławeczki, mogłyby się stać jakimś problemem ... Na tym szlaku, przeznaczonym od początku przede wszystkim dla pielgrzymów, na pewno się przydadzą smile.

MK napisał/a:

Leśniczy jest niezadowolony, zły, że nikt się nie zgłosił z tą inicjatywą,

Myślę, że nowo powstałe ławeczki niewiele szkodzą przyrodzie, przy prawidłowym ich użytkowaniu, właściwie nic. Leśniczy powinien się raczej zająć innymi problemami, dużo ważniejszymi i pewnie też niewygodnymi np. quadami, crossowcami, nielegalną ścinką drzew. To jednak wymaga pracy i zaangażowania.

Ostatnio edytowany przez nena (2015-05-23 19:09:17)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

11

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Dziękuję serdecznie w imieniu wszystkich pielgrzymów i miłośników wypraw górskich smile
Przepraszam, że tak krótko - ale długi tekst, który pisałam przez kilka godzin przepadł !?
Przy wysyłaniu pokazał się monit - brak uprawnień! Może przekroczyłam czas?
Proszę o kontakt, tak jak rozmawialiśmy telefoniczne.
Pozdrawiam  smile
Ewa W

„Groń Jana Pawła II Błogosławi swym Krzyżem wszystkim wędrowcom szukającym w górach ciszy serca i wewnętrznego ładu.” /Jan Paweł II/

12

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Przed nieudanym wysłaniem udało mi się przeczytać mój tekst synowi.
Ważne, że przesłanie Jana Pawła II  "Pilnujcie mi tych szlaków, ja tu jeszcze przyjadę w spokojniejszym czasie"
jest w mocy.
Dziękuję Panie Marku za czynne wykonywanie tego przesłania smile 
Pozdrawiam
Ewa W

„Groń Jana Pawła II Błogosławi swym Krzyżem wszystkim wędrowcom szukającym w górach ciszy serca i wewnętrznego ładu.” /Jan Paweł II/

13

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Ewa W napisał/a:

  (...) "Pilnujcie mi tych szlaków, ja tu jeszcze przyjadę w spokojniejszym czasie"(...)

  smile  big_smile  smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

14

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Wczoraj otrzymałem dobrą wiadomość od prezesa  PTTK Wadowice big_smile
Nadleśnictwo Andrychów wyraziło zgodę na  wymalowanie szlaku Białych Serc
przez teren podlegający ich zarządzaniu.
Teraz czekać tylko na pogodę big_smile

Ostatnio edytowany przez MK (2015-06-23 05:37:25)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

15

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Dzięki za wszystko!!! Za wielki ogrom pracy!!!
Ewa W

„Groń Jana Pawła II Błogosławi swym Krzyżem wszystkim wędrowcom szukającym w górach ciszy serca i wewnętrznego ładu.” /Jan Paweł II/

16

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Szlakiem Białych Serc  można już wędrować.
Rozpoczyna się od pętli "BUS-a" przy starej kuźni.

https://lh3.googleusercontent.com/-r49bt0uYWJk/VYvpEHA5qsI/AAAAAAAAMbQ/mXcmveoWTag/s640/SAM_1644.JPG


Jest wymalowany, lecz muszę jeszcze nanieść drugą warstwę, by był należycie wykończony
i zawiesić tablice przy schronisku.

https://lh3.googleusercontent.com/-Z_s6x5UnWqg/VY51djCoCVI/AAAAAAAAMcE/kiR7cwNBHm4/s640/SAM_1685.JPG


Jeżeli jest ktoś chętny, to jutro jest msza na Groniu J.P.II o godz. 12**

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

17

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Piękna tabliczka ! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

18

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

nena napisał/a:

Piękna tabliczka ! smile

neno
Tabliczka ta, to uzupełnienie szlaku, tak potrzebnego wędrowcom mniej sprawnym smile

Ostatnio edytowany przez MK (2015-07-05 09:09:37)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

19

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Marku piękną robotę wykonałeś wink
Nie wiem czy byłeś dzisiaj na Groniu JPII na mszy...jeżeli nie to przekazuję żeś piękne podziękowania dostał od p.Jakubowskiego.
Starszych osób też było sporo,może choć jedna(choć myślę że więcej)dzięki Tobie.
Jesteś WIELKI smile

Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy,patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy. <KSU "Za mgłą">

20

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Witam serdecznie WSZYSTKICH NA TEJ ŚCIEŻCE! Niestety nie było mnie w kraju w najważniejszym Dniu 12 lipca 2015 r.
Napisałam wcześniej 5 emalii,  gdzie tylko pomyślałam - niestety nikt do tej pory mi nie odpisał. Wszystkie miały jeden główny cel! docenienie zasługi Pana Marka Kaczmarczyka dla SZLAKU BIAŁYCH SERC!

Ostatnio edytowany przez Ewa W (2015-07-17 00:00:42)

„Groń Jana Pawła II Błogosławi swym Krzyżem wszystkim wędrowcom szukającym w górach ciszy serca i wewnętrznego ładu.” /Jan Paweł II/

21

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Pan Marek Kaczmarczyk jest aranżerem  przesłania  Jana Pawła II "Pilnujcie mi tych szlaków, ja tu jeszcze przyjadę w spokojniejszym czasie" Ja cieszę się bardzo, że Pan Jakubowski docenił zasługi Pana Marka na MSZY LUDZI GÓR w dniu 12 lipca 2015 r. Trzeba walczyć o stronę Gronia Jana Pawła II!

„Groń Jana Pawła II Błogosławi swym Krzyżem wszystkim wędrowcom szukającym w górach ciszy serca i wewnętrznego ładu.” /Jan Paweł II/

22

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

Marku dobra robota, naprawdę warta docenienia smile

23

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

W tą sobotę  (tj. 15.VIII), o godz. 12-tej będzie, niespodziewanie odprawiona  msza św. na Groniu Jana Pawła II. Odprawi ją ksiądz Tadeusz Nosal, obecnie przebywający w Jerozolimie, a wcześniej pracujący w archiwum Watykańskim. Będzie to jego pierwsza wizyta na Groniu J.P.II.
  Przypuszczam ze względu na brak informacji o tej mszy w kalendzrzu Sanktuarium JPII, zapewne msza odbędzie się bez tłumów, w zupełnym spokoju i ciszy  smile .
Chętnych zapraszam.
Msza kolejna, odbędzie się także w dniu następnym, też o godz.12 -tej  na Groniu J.P.II.
zgodnie z harmonogramem.  smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

24

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH SYMPATYKÓW GÓR, ZWŁASZCZA GRONIA JANA PAWŁA II !!!
Tak jak pisałam wcześniej, wszystkie moje emaile nadal pozostają bez odpowiedzi. Cytuję treść ostatniego do katolickiej redakcji GOŚĆ "Byłam inicjatorką odnowienia Szlaku Białych Serc (Forum Beskidu Małego, Forumowe Akcje, Ewa W -  luty 2015 ). Założyłam konto na Waszej Stronie, bo tutaj był WAŻNY dla mnie i dla GRONIA JANA PAWŁA II artykuł z obchodów 20 - lecia istnienia KAPLICY, dla mnie SANKTUARIUM GÓRSKIEGO. Szkoda, że strona mojego ukochanego Gronia Jana Pawła II już nie istnieje - wiem, że też muszę o nią powalczyć! Piszę, bo chcę wyrazić uznanie dla Pana Marka Kaczmarczyka, który wykonał w praktyce mój apel w forumowej akcji. Mało tego, że odmalował BIAŁE SERDUSZKA na istniejącym i praktycznie nieczytelnym SZLAKU BIAŁYCH SERDUSZEK, to jeszcze załatwił zgody w Nadleśnictwie, w porozumieniu z PTTK na poprowadzenie tego szlaku od kuźni  i go wymalował. Konieczne jest teraz załatwienie formalne, dla naniesienia SZLAKU BIAŁYCH SERC na mapy! " W związku z ostatnim postem Pana Marka widać jak bardzo! brakuje strony GRONIA JANA PAWŁA II.  POZDRAWIAM
Ewa Wolanin

Ostatnio edytowany przez Ewa W (2015-08-18 22:44:42)

„Groń Jana Pawła II Błogosławi swym Krzyżem wszystkim wędrowcom szukającym w górach ciszy serca i wewnętrznego ładu.” /Jan Paweł II/

25

Odp: SZLAK BIAŁYCH SERC

mały pikuś napisał/a:

Marku piękną robotę wykonałeś wink
Nie wiem czy byłeś dzisiaj na Groniu JPII na mszy...jeżeli nie to przekazuję żeś piękne podziękowania dostał od p.Jakubowskiego.
Starszych osób też było sporo,może choć jedna(choć myślę że więcej)dzięki Tobie   smile

   Dziękuję mały pikusiu za ten post.
Na mszy nie byłem, p. Stefan Jakubowski o tym wiedział.
Jeżeli wyraził się pozytywnie o mej społecznej pracy, podczas tej mszy, to mu bardzo dziękuję  smile
   Miałem osobistą przyjemność uczestniczyć dzień wcześniej, w przygotowaniach
do tej uroczystości na Goniu J.P.II. z jego córką Marią smile  Było mnóstwo pracy, kaplica była po remoncie, trzeba było uporządkować, posprzątać, zwieźć śmieci  do Andrychowa.


  Pani Ewo dziękuję za miłe słowa, ale proszę, by w temacie Szlaku Białych Serc już więcej się nie odnosić do mnie.

   Zrobiłem  to, co mi serce nakazywało. A poza tym dziękuję pani za tą akcję, która dzięki pani na tym forum zaistniała i szlak mógł powstać!. 
   W przyszłości Szlak Białych Serc, będę utrzymywał  na swój koszt,  co zobowiązałem się publicznie podczas niespodziewanej  mszy dziękczynnej w dniu  święta Matki Boskiej Zielnej na Groniu J.P.II.
   Na tej mszy p. Jakubowski z córką Marią podziękowali mojej żonie i mnie za naszą działalność, za co obdarowali nas pięknym medalem z okazji 20-lecia  Sanktuarium na Groniu Jana Pawła II.

https://lh3.googleusercontent.com/-NNGQmbQD8B8/VdyeE1OYVBI/AAAAAAAAMhQ/S9XWU0pKTTQ/s400-Ic42/SAM_3647.JPG

   Ten dzień był dla mnie wyjątkowy, otrzymałem także w prezencie płaskorzeźbę (obraz) od gospodarzy
p. Lizaków ze Schroniska na Groniu J.P.II w ramach podziękowania za pracę.
   Obraz ten został poświęcony przez misjonarza z ziemi świętej podczas mszy przez               
o. franciszkanina Tomasza Nosola

https://lh3.googleusercontent.com/-7pGkXa4LDlI/VdyevAYRvwI/AAAAAAAAMhg/Mx_XDSUCSLo/s640-Ic42/SAM_3437.JPG&quot;

  Dziękuję losowi, że w tak miłej atmosferze mogłem zakończyć swą przygodę z Beskidem Małym smile

Ostatnio edytowany przez MK (2015-08-27 20:10:47)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.