Temat: Beskid Żywiecki, Żabnica - Rysianka

Nie mogłem już patrzeć na tą jesień przez okno w pracy. Na szczęście jest coś takiego jak urlop smile
Serdecznie zapraszam do obejrzenia i przeczytania fotorelacji smile

https://lh3.googleusercontent.com/-8nqeBgxwCDI/VjnFn2YaUcI/AAAAAAAAXOY/QcF49bn2ojo/s640-Ic42/IMG_1275.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-NcWEm-3bDcE/VjnFqrDgrjI/AAAAAAAAXPI/dgg6j7lquDU/s640-Ic42/IMG_1434.JPG

https://lh3.googleusercontent.com/-u-GkA0Ea7yQ/VjnFtcRmlEI/AAAAAAAAXPw/O8RykLVLGRQ/s640-Ic42/IMG_1549.JPG

2

Odp: Beskid Żywiecki, Żabnica - Rysianka

Oczy i duszyczka ucieszone - znaczy Wasze, psie i moje big_smile

Sporo się szwendam po różnych kopkach, ale nie potrafię bez mapy wymienić tego co widzę. Z reguły dopiero po powrocie do domu i przy obróbce zdjęć stwierdzam, że pewnie to było to czy tamto wink

... a na niedźwiedzie polecam głośne śpiewy  tongue

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

3

Odp: Beskid Żywiecki, Żabnica - Rysianka

jolanta napisał/a:

nie potrafię bez mapy wymienić tego co widzę

U mnie to przyszło małymi kroczkami. Zaczęło się tak, że na kursie przewodnickim jak tylko była terenowa wycieczka i coś było widać to ćwiczyliśmy robienie panoramek. Potem poprzez opisywanie własnych galerii. W terenie jak czegoś nie wiem, to robię zdjęcie i w domu sobie sprawdzam. Oglądam w sumie ciągle te same góry z różnych stron i naturalnym jest, że coraz więcej rozpoznaję.

4

Odp: Beskid Żywiecki, Żabnica - Rysianka

sprocket73 napisał/a:

Nie mogłem już patrzeć na tą jesień przez okno w pracy. Na szczęście jest coś takiego jak urlop smile

Ale prowokujesz wink Zazdroszczę urlopów "na żądanie" , zdjęć i tych kolorów jesiennych.
Na Hali Wieprzskiej może i jest prowadzony wypas, ale również jest (była) koszona. Widać to na Twoim zdjęciu (charakterystyczne pasy) Już z końcem sierpnia w tamtym rejonie "wielkie maszyny" wykaszały różne hale. Oglądałem ich pracę pod Rysianką, a efekty w kilku innych miejscach. Fajnie, że to robią, bo nie zarastają, zwłaszcza tym czego owce nie jedzą min. szczawiem alpejskim.
pozdrawiam
M.

5

Odp: Beskid Żywiecki, Żabnica - Rysianka

No właśnie tak się zastanawiałem czy to maszyna, czy owce. Najpierw stwierdziłem, że chyba maszyna, ale potem jak zobaczyłem korytka z pni na wodę i sporą ilość odchodów, to stwierdziłem, że jednak owce. A tu jak mówisz i jedno i drugie. No i dobrze smile

6

Odp: Beskid Żywiecki, Żabnica - Rysianka

sprocket73 napisał/a:
jolanta napisał/a:

nie potrafię bez mapy wymienić tego co widzę

U mnie to przyszło małymi kroczkami. Zaczęło się tak, że na kursie przewodnickim jak tylko była terenowa wycieczka i coś było widać to ćwiczyliśmy robienie panoramek. Potem poprzez opisywanie własnych galerii. W terenie jak czegoś nie wiem, to robię zdjęcie i w domu sobie sprawdzam. Oglądam w sumie ciągle te same góry z różnych stron i naturalnym jest, że coraz więcej rozpoznaję.

No tak, praktyka, praktyka... wink

Linkowałeś kiedyś "takie cuś" do określania nazw szczytów.
Jakbyś w wolnej chwilce napisał w punktach jak tego skutecznie używać  tongue  to bym była rada niezmiernie  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

7

Odp: Beskid Żywiecki, Żabnica - Rysianka

Chodzi o tą stronkę?
http://www.udeuschle.selfhost.pro/panor … mas_en.htm

Korzystanie jest proste - intuicyjne.

1. Najpierw wyznaczamy punkt z którego chcemy panoramę. Można na dwa sposoby, albo wskazać w okienku z mapą googla (mapę można przybliżać, oddalać, przesuwać, zmieniać z widoku normalnego na satelitarny). A drugi sposób to wpisać nazwę szczytu w pierwsze okienko tekstowe. Nie wszystkie szczyty rozpoznaje, ale np. Leskowiec prawidłowo odnajduje.

2. Trzeba określić w którą stronę chcemy panoramę. Służą do tego pola ze standardowym oznaczeniem kierunków, np. S to widok na południe. Można jeszcze ustawiać inne parametry, np. szerokość pola widzenia (Horizontal extension), albo włączyć sobie kolorowanie (Colored display) aby lepiej widzieć co jest bliżej a co dalej.

3. Klikamy przycisk "Show the panorama" i w nowej karcie przeglądarki wyskakuje coś takiego:
panorama

4. Jest to oczywiście widok z Leskowca na południe. Ogólnie od Babiej po Pilsko.

5. Jeżeli chcielibyśmy dokładnie nazwać widoczne szczyty Tatr, to należy kliknąć na górze na czerwony napis Telescope10x. Wyskoczy taka ramka, którą można przesunąć na Tatry (zaraz na lewo od Babiej). A następnie klikamy OK w prawym dolnym rogu tej ramki. W nowej karcie przeglądarki powinien wyskoczyć powiększony widok na Tatry:
Tatry

I to w zasadzie wszystko.

8

Odp: Beskid Żywiecki, Żabnica - Rysianka

Wielkie dzięki!  big_smile

Zrobiłeś to błyskawicznie i wszystko jest jasne. Przetrenuję przy najbliższej okazji wink

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

Odp: Beskid Żywiecki, Żabnica - Rysianka

sprocket73 napisał/a:

Nie mogłem już patrzeć na tą jesień przez okno w pracy.

A ja na taką jesień mógłbym patrzeć cały czas smile
Pogodę to mamy ostatnio niezłą mimo mglistych i chłodnych poranków.
Widoki na Tatry i Małą Fatrę niezwykłe z lekką mgiełką które też ostatnio podziwiam z Beskidu Małego smile

10

Odp: Beskid Żywiecki, Żabnica - Rysianka

Pogoda żyleta to i zdjęcia miodzio smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/