1

Temat: Co to za linie ?

Witam, ostatnio przeglądając stare mapy podlinkowane niedawno na forum, zwróciłem uwagę na linie wyrysowane w lesie między Zagórnikiem a Kaczyną, które widziałem też na innych, nowszych mapach a nawet mają one odwzorowanie na zdjęciach satelitarnych (słabo widoczna linia w lesie pokrywająca się co najmniej z jedną z tych na mapach).
A pytanie moje co to może/mogło być ? czy może chodziło o gospodarkę tego kawałka lasu ?  ... chodzi o te linie zaznaczone czerwonymi strzałkami ?  smile

https://lh3.googleusercontent.com/-xtZyAyYZ4Xc/Vp49-k7coXI/AAAAAAAAAgc/XQHQjUI_3aE/s1152-Ic42/strza%2525C5%252582ki.jpg

Odp: Co to za linie ?

Dukt leśny – specjalnie niezalesiany pas w każdym lesie. Ten pas służy do ściśle określonego podziału obszaru leśnego, na odrębne terytorialnie obszary danego lasu. Często wykorzystywany jest jako droga leśna.
Także:    
                prosta, leśna droga
            
                pas dzielący las
        prosta droga w lesie, tryba
        dzieli las na oddziały
        przecinka leśna
        linia ostępowa
            linia podziału lasu
  wielofunkcyjne użytkowanie praktyczne, łatwy dostęp do całego lasu w celach hodowli lasu, zrywki, pielęgnacji lasu, przeciwpożarowe, na nizinach prowadzi rowy melioracyjne.
/ częściowo z Wikipedii /

3

Odp: Co to za linie ?

Witajcie smile
Dawno mnie tu nie tu nie było, podobno w tym roku zostaną wytyczone dwa nowe szlaki na Kiczore. Czy ktos moze mi nakreślić jak one będą przebiegać? Z góry dzięki wink

4

Odp: Co to za linie ?

Macieks - łowco panoram smile

dobrze Cię widzieć, czytać wink

Wszystko co wiemy na razie w tym temacie pojawiło się w podlinkowanym topicu Nowe szlaki w gminie Porąbka

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile