Temat: Nowe Jaskinie

Czy to może być w BM?  http://601100300.pl/news/jaskinie-w-bie … j-odkryte/

2

Odp: Nowe Jaskinie

Podano, "że znajdują się na miejskich terenach leśnych" co nasuwa mi podejrzenie, że to mogą być okolice np. Cygańskiego Lasu...  hmm

EDIT:
znalazłam jeszcze taki materiał Jaskinia Żółtodzioba, czyli nowe odkrycie beskidzkich grotołazów

Całkiem to spore wink

Ostatnio edytowany przez jolanta (2017-03-15 20:40:21)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

3

Hmmm... ale na wiki podają, że w granicach administracyjnych miasta znajdują się następujące szczyty, więc sprawa się mocno tongue komplikuje big_smile

"W granicach administracyjnych miasta znajduje się 17 szczytów górskich:

Cuberniok
    Dębowiec
    Górna Równia
    Klimczok
    Kołowrót
    Kopany
    Kozia Góra
    Łysa Góra
    Mokry Groń
    Palenica
    Pod Błatnią
    Przykra
    Równia
    Stołów
    Szyndzielnia
    Trzy Kopce
    Wysokie" (https://pl.wikipedia.org/wiki/Bielsko-Bia%C5%82a)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

4

Tak czy owak, trza nam się cieszyć z nowych odkryć ! big_smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

Z tych informacji co podają to niewiele wiadomo o lokalizacji jaskiń i tylko można snuć przypuszczenia gdzie się one znajdują. Trza poczekać aż to ujawnią big_smile