Temat: Proponowany rezerwat przyrody Nerecznicowe Zbocza

Już wcześniej informowałem o tym na forum. Jest szansa by w Beskidzie Małym z mojej inicjatywy powstał nowy rezerwat przyrody smile
Proponowany rezerwat przyrody "Nerecznicowe Zbocza" znajdujący się na wschodnich i południowych stokach Hrobaczej Łąki o powierzchni 66,13 ha będzie chronił unikalne na skalę światową stanowiska paproci z grupy Dryopteris affinis (łącznie 8 taksonów, w tym unikatowych), pochodzących głównie z południowej i zachodniej Europy.
Ostatnio został zaprezentowany w Łodzi wśród 12 kandydatów na nowy rezerwat przyrody w województwie śląskim.
Trzymam kciuki za powstanie tego rezerwatu, tym bardziej gdy największy jego atut powinien za niedługo zostać opublikowany smile

Widok na proponowany rezerwat przyrody "Nerecznicowe Zbocza"

Jedna z największych osobliwości proponowanego rezerwatu nerecznica mocna Jessena (Dryopteris affinis subsp. jessenii)

Ostatnio edytowany przez Dariusz Tlałka (2018-02-02 17:04:51)

2

Odp: Proponowany rezerwat przyrody Nerecznicowe Zbocza

Jestem jak najbardziej za  big_smile i trzymam równie mocno kciuki ! smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

3

Trzymam w kciuki za powodzenie projektu.

PS Temat bym przeniósł do działu nt Flory Beskidu Małego.

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

baca napisał/a:

PS Temat bym przeniósł do działu nt Flory Beskidu Małego.

No fakt. Temat jest całkiem florystyczny big_smile