1

Temat: Koncert

Koncert
Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane
Schronisko PTTK na Luboniu Wielkim
Piątkowy wieczór 30 lipca

Zapraszam wszystkich na koncert Myśli Rozczochranych Wiatrem Zapisanych, oraz do wspólnych śpiewanek do białego rana, które będą towarzyszyć temu pięknemu wydarzeniu. Ognisko, góry, muzyka, ludzie- wszystko to 30 lipca na Luboniu Wielkim.
http://img441.imageshack.us/f/myslirozczochrane.jpg/

wszyscy razem jesteśmy jedną częścią istnienia, wszyscy razem jesteśmy jedną częścią zniszczenia

2

Odp: Koncert

2011/03/19 ::: Koncert z cyklu "W górach jest wszystko co kocham..." w Bielsku Białej - może uczestnik koncertu przybliży nam klimat i aurę tego spotkania. Załuję, że w sobotę nie mogę wziąć udziału w tym spotkaniu pieśni i ballady szlakowej. Może Jolanta...

3

Kilka zdań dla tych, którzy do tej pory nie mieli okazji uczestniczyć w tym koncercie  smile

Jest to projekt poetycko-muzyczny ludzi chodzących po górach, w ramach którego w dużych polskich miastach wiosną i jesienią odbywa się szereg koncertów i festiwali piosenki poetyckiej pod wspólnym tytułem projektu.
Miłośnicy poezji i muzyki z górskich szlaków spotykają się by razem wspominać góry i śpiewać, śpiewać o górach…   big_smile

Urodziłam się z takim defektem wink  że przez poezję trudno mi się przegryźć   wink
Jednak gdy do słów pięknych dodana jest muzyka – nagle wszystko staje się proste, jasne i zrozumiałe…   smile

Wtedy gdy jestem szczęśliwa, albo gdy jest mi byle jak sięgam po słowa i muzykę z górskiej  „Krainy Łagodności” nic tak nie leczy mojej duszy jak te rytmy i rymy albo i bezrymia big_smile 

Czasy studenckie mam już dawno za sobą wink ale ciągle ciągnie mnie tam gdzie nadal przy watrze można usłyszeć stare pieśni i gotować na glinianym piecu.

Często wędrując wypatruję po miedzach Majstra Biedy, by podzielić się z nim chlebem, serem…  rozglądam się po Bukowym Domu, figluję z Aniołami w Biesach lub Niskim, modlę się do Madonny Gór.   smile

Jaki jest klimat i aura tych spotkań?
Właśnie taki, nic dodać, nic ująć…

Po kolejnych koncertach wydawane są płyty. Obecnie seria składa się z następujących płyt:
- W górach jest wszystko co kocham cz. I - "wg Jerzego Harasymowicza" (2002)
- W górach jest wszystko co kocham cz. II (2003)
- W górach jest wszystko co kocham cz. III (2004)
- W górach jest wszystko co kocham cz. IV - "Śladami poezji Wojtka Belona" (2005)
- W górach jest wszystko co kocham cz. V - "Miłość z gór" (2006)
- W górach jest wszystko co kocham cz. VI (2008)
- W górach jest wszystko co kocham cz. VII (2009)

Wydano również  śpiewnik "W Górach jest wszystko co kocham” , który pozwala utwory śpiewane na koncertach ‘przysposobić” do górskiej wędrówki i posiadówki przy ognisku   big_smile

Mam nadziję, że po koncercie będzie więcej chętnych osób, które podzielą się z nami wrażeniami  wink   big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

4

Dziękuję za relację z wydarzenia, mogę tylko żałować, że nie mogłem w nim uczestniczyć. Czytałem też wpisy o tym wydarzeniu w innym miejscu na forum: "Forum Beskidu Małego » Wydarzenia w Beskidzie Małym » "W górach jest wszystko co kocham...". Jeszcze raz dziękuję.

5

Krakusie może uda się nastepnym razem  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile