1

Temat: TEATR POLSKA W ANDRYCHOWIE!

Sukcesem zakończyły się starania Centrum Kultury i Wypoczynku o możliwość prezentacji w Andrychowie spektakli w ramach projektu „Teatr Polska” organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Andrychów znalazł się w gronie czterech miejscowości (oprócz nas jeszcze Jarocin, Suwałki i Zamość), w których będzie można obejrzeć aż trzy nominowane przedstawienia. Spektakle będą prezentowane na scenie Miejskiego Domu Kultury w październiku i listopadzie.

We  wtorek 4 października o godz. 18.00 Teatr Wierszalin z Supraśla przedstawi oparty na  fragmentach „Sklepów Cynamonowych” Brunona Schulza „Traktat o manekinach” w reżyserii Piotra Tomaszuka. Bohaterowie spektaklu - Ojciec (w tej roli Rafał Gąsowski) oraz jego audytorium - Syn (Miłosz Pietruski) oraz służąca Adela (Dariusz Matys) wciągają widza w świat mistycyzmu i tajemnicy ożywionej materii. Scenografia Julii Skuratowej - najpierw pracownia krawiecka jakich wiele - zamienia się raz w kino, raz w fabrykę, raz w wielki plac demonstracyjny dając nam szansę na uczestnictwo w wydarzeniach, które zmieniały świat w pierwszej połowie XX wieku, zaś projekcje multimedialne, które ogarniają całą dekorację, wprowadzają historyczny kontekst opowieści i dają namacalny dowód na istnienie materii ożywionej. Polecamy ten spektakl uwadze teatromanów Andrychowa i okolic. Schulzowsko- Tomaszukowe panoptikum intryguje i nie pozostawia obojętnym.
Bilety: 25,- zł (rząd 1-6), 15,- zł (rząd 7-14)

Kolejne propozycje skierowane są do widzów od lat 5 do 99.
W piątek 7 października Teatr „Maska” z Rzeszowa pokaże dwukrotnie (godz. 12.00 i 18.00) spektakl „Tymoteusz wśród ptaków” w reżyserii Andrasa Veresa. Jest to historia małego niedźwiadka Tymoteusza, który znajduje w swojej czapce podrzucone kukułcze jajo. Postanawia sam wysiedzieć jajko i robi to wbrew mieszkańcom lasu, którzy próbują go zniechęcić za wszelką cenę. Humorystyczna, ciekawa opowieść uczy tolerancji i otwarcia na innych. Z pewnością spodoba się nie tylko dzieciom, ale także i starszym widzom, którzy w postaciach lisa i ptaków dostrzec mogą złożone ludzkie charaktery. Na wieczorny spektakl zapraszamy rodziców z dziećmi. Cena biletów: 8 zł.
W środę 23 listopada o godz. 18.00 Studio Teatralne KOŁO z Warszawy przedstawi rewelacyjną „Dolinę Muminków w listopadzie”- spektakl oparty na powieści Tove Jansson, zrealizowany wg scenariusza i w reżyserii Igora Gorzkowskiego. Aktorzy grają w żywym planie, a zbudowana z prostych elementów funkcjonalna scenografia tworząca Dom Muminków przypomina plac zabaw. Znajdzie się w tu miejsce na kuchnię Filifionki, która w trakcie spektaklu zademonstruje, jak należy przyrządzać rybę. Zmieści się tu stary fotel Wuja Truja i szafa, na której Homek będzie wywoływał burzę.
Bilety: 12,- zł (rząd 1-6), 10,- zł (rząd 7-14)
Dodajmy jeszcze, że po każdym spektaklu zaplanowano dyskusję twórców spektaklu z widzami, a teatry goszczące w Andrychowie przeprowadzą warsztaty z dziećmi i młodzieżą.

Rezerwacje biletów:
e-mailem pod adresem: zbigniew.przybylowicz@kultura.andrychow.eu
telefonicznie: CKiW, tel. 33 8753945 lub 602 287 238 (Zbigniew Przybyłowicz)

Szczegółowe informacje o programie Teatr Polska: http://www.polska.e-teatr.pl/