logo

Mapa Schroniska Beskidu Małego

Schroniska Beskidu Małego# Nazwa Schroniska Opis
1 Dom Turystyczno-Rekolekcyjny Chrobacza Łąka Schronisko na Hrobaczej Łące, jest schroniskiem prywatnym. Znajdujące się w Beskidzie Małym, w paśmie Magurki Wilkowickiej. W kierunku północnym od szczytu znajduje się miejscowość Kozy, najefektywniej zaludniona wioska w naszym kraju. Od strony południowej miejscowość turystyczna Międzybrodzie Bialskie nad Jeziorem Międzybrodzkim. W roku 2002, na szczycie, wzniesiono 35 metrowy, stalowy Krzyż III Tysiąclecia. Ze szczytu można oglądać niesamowite widoki na Wyżynę Śląską, Sudety Wschodnie z dominującym Jesionikiem Wysokim, zachodnią część Magurki Wilkowickiej, Pasmo Policy, Babiej Góry i Pilska w Beskidzie Żywieckim, przy ładnej pogodzie dostrzec można Turbacz i część Gorców. Od strony południowej widoczny jest Hawrań w Tatach Bielskich, parę szczytów Tatr Wysokich i Tatry Zachodnie. Porą zimową można oglądać ze schroniska wschód słońca, natomiast okresem letnim, z widokowego punktu, zachód słońca tuż za Jesenikami. Tuż obok schroniska, na łące jest ogólnodostępna wiata i wydzielone miejsca na ogniska. Do schroniska można dotrzeć samochodem z Międzybrodzia Bialskiego.
2 Schronisko PTTK Magurka Na szczycie Magurki Wilkowickiej znajduje się bardzo urokliwie położone Schronisko PTTK "Magurka". Posiada ono imię prof. Józefa Grzybowskiego, propagatora turystyki pośród młodzieży. W schronisku znajduje się 45 noclegowych miejsc w pokojach 2-6 osobowych. Panuje tutaj wyjątkowy klimat. Od 9.00 do 19.00 otwarty jest także bufet, w którym możemy zjeść posiłki oraz zakupić napoje i produkty spożywcze.
3 Schronisko PTTK Leskowiec Schronisko PTTK Leskowiec jest to schronisko turystyczne umiejscowione w części wschodniej Beskidu Małego, pod szczytem Gronia Jana Pawła II (wcześniej Jaworzyny - 890 metrów n.p.m.). Tak na prawdę szczyt Leskowca znajduje się okolicach szczytu Gronia Jana Pawła II oraz samego schroniska. Stąd też dość mylna nazwa schroniska - Leskowiec.

Polecane strony