Strona główna  /  Informacje  /  Wałkowanie Ameryki

Wałkowanie Ameryki

Wałkowanie Ameryki

 

Największe na świecie mocarstwo czy gigant, któremu chwieją się nogi? Ostoja wolności i demokracji czy dżungla, w której ludzie sami dochodzą swojego prawa? Bezpieczne miejsce dla imigrantów czy miejsce, w którym obcokrajowcy traktuje się z góry inaczej? Neutralne światopoglądowo państwo czy kraj fanatyków religijnych? Jaką prawdziwą twarz mają Stany Zjednoczone? I jacy są jej mieszkańcy? Inteligentni, życzliwi, otwarci, bezpośredni i optymistyczni? A może niedouczeni, zarozumiali, ograniczeni, nietolerancyjni i aroganccy? Otwarci na świat czy zaściankowi? Pewni siebie czy pełni kompleksów?

 

Przekazujemy w ręce Czytelnika książkę Marka Wałkuskiego, dziennikarza radiowej "Trójki" i korespondenta Polskiego Radia. W wyjątkowy dla siebie, pełen humoru i przenikliwy sposób autor wspomina o życiu w Stanach Zjednoczonych i specyfice tego wielkiego kraju, z jego ogromną powierzchnią, liczbą mieszkańców, różnorodnością kulturową, kontrastami społecznymi i wyzwaniami, które Ameryka stawia przed przybyszem z Europy.

Zamiast krytykowania Marek Wałkuski stara się żeby czytelnik mógł zrozumieć Amerykę. Ciekawie pisze, jednakże ograniczony nie jest tylko do ciekawostek. Przełamuje stereotypy na temat Amerykanów i ich kraju. Patrzy na USA pełen życzliwości i nie wierzy w ogłaszany przez mnóstwo osób koniec Ameryki.

 

Kup książkę w księgarni Zaloguj lub zarejestruj się, aby dodać sugestię

Podziel się z przyjaciółmi:


Pozostaw Komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany.

Podobne


zwyciezcy-konkursu-ii-oblezenie-warowni-inwald

Zwyciężcy Konkursu - II Oblężenie Warowni Inwałd

konkurs-ii-oblezenie-warowni-inwald

Konkurs - II Oblężenie Warowni Inwałd

sprzeciw-dla-strefy-przemyslowej-w-lipniku

Sprzeciw dla strefy przemysłowej w Lipniku

konkurs-foto-majowka

Konkurs - Foto majówka