XVIII Bieg Górski na Hrobaczą Łąkę Autor : Martens kategoria:


Data rozpoczęcia: 2020-06-06 10:00:00


Data zakończenia: 2020-06-06 23:00:00XVIII Bieg Górski na Hrobaczą Łąkę zachęca piękną trasą i świetną organizacją. W sobotę 6 czerwca 2020 w Kozach odbędzie się osiemnasta edycja Biegu Górskiego na Hrobaczą Łąkę. Bieg w ubiegłym roku otrzymał nagrodę - Brązową Kozicą - w plebiscycie Najlepszy Bieg Górski w roku 2019 w kategorii bieg alpejski. Dlatego też, od tego roku bieg posiada wysoką kategorię (S) w ATTIQ Lidze Biegów Górskich organizowanej przez portal biegigorskie.pl.


Zapisy trwają na stronie www.bnhl.pl. Po miesiącu zapisów na liście znajduje się już ponad 160 zawodników. Wskazuje to, że w roku 2020 padnie rekord frekwencji. Organizator wprowadził limit zgłoszeń wynoszący 300 osób. Zgodnie z regulaminem do dnia 6.05 obowiązuje niższa opłata startowa w wysokości 59 zł (płatność on-line).

Trasa biegu alpejskiego (dół-góra), od roku 2018, ma długość 14 km i około 720 m sumy przewyższeń. Prowadzi po ciekawej drodze leśnej i widokowym grzbiecie górskim. Jest wyznaczona głównie szlakiem czerwonym przez szczyty Groniczki i Gaiki prosto na szczyt Hrobczej Łąki, gdzie znajduje się krzyż milenijny. Rekord trasy (z roku 2018) należy do Marcina Kubicy z Inov-8 Team i wynosi 1:02:04. W tym roku, start biegaczy zaplanowano o godzinie 10:00. Na trasie organizator zapewnia punkt odżywczy, a także pośredni pomiar czasu. Na mecie - szczycie Hrobaczej Łąki zaplanowano oficjalne zakończenie, posiłek i odbiór rzeczy z depozytu.

W pierwszą sobotę czerwca, zapraszamy biegaczy, którzy chcą aktywnie spędzić czas w górach. Dla biegaczy przygotowaliśmy piękną, widokową trasę o długości 14km. To dystans, który podoba się zarówno biegaczom doświadczonym jak i amatorom. Każdy z uczestników biegu otrzyma piękny odlewany pamiątkowy medal. Przygotowujemy ciekawy pakiet startowy. Chcemy, aby każda osoba biorąca udział w naszej imprezie wyjechała z Kóz zadowolona. Postawiliśmy sobie za cel organizować jeden z najlepszych biegów w Polsce. - mówi główny organizator biegu Konrad Hamerlak, dyrektor Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach.

W tym dniu odbędzie się również II Rajd Nordic Walking na Hrobaczą Łąkę. Metę rajdu NW zaplanowano także na szczycie Hrobaczej Łąki, a trasa rajdu poprowadzona będzie szlakiem żółtym i ma długość 3,5 km.

Patronat medialny nad imprezą objął portal biegigorskie.pl, Super-Nowa, Super-Nowa Żywiec oraz Epszczyna.pl.

Organizatorem zawodów jest Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach. Wszystkie informacje o biegu znajdują się na stronie: www.bnhl.pl