Strona główna  /  Informacje  /  Z nurtem Amazonki. Pionierska wyprawa Piotra Chmielińskiego

Z nurtem Amazonki. Pionierska wyprawa Piotra Chmielińskiego

Z nurtem Amazonki. Pionierska wyprawa Piotra Chmielińskiego

 

Przełożona na kilkanaście języków i zaliczana do setki najlepiej sprzedających się książek podróżniczych w ostatnich latach. Opowieść o jednej z najsławniejszych ekspedycji XX wieku. Przedstawia historyczną już wyprawę Piotra Chmielińskiego, pierwszej osoby, która przepłynęła całą Amazonkę: od źródeł do ujścia. Przedstawiony jest każdy kilometr ekspedycji. Wyprawa została odtworzona na kanwie notatek Joe Kanea - jedynego z członków międzynarodowej ekipy, który dotrzymał kroku odważnemu podróżnikowi podczas trwających niemal 6 miesięcy walk z niebezpiecznym żywiołem.

 

Dowodzeni przez Polaka członkowie wyprawy podjęli wyzwanie skonfrontowania się z największą rzeką świata. Przez 170 dni przemierzając górskie bezdroża, nie posiadające dostępu kaniony i słynną amazońską dżunglę. Poruszają się na zmianę w pontonie i w kajaku. Z nurtem Amazonki. Pionierska wyprawa Piotra Chmielińskiego to mające dużo liryzmu historia o ambicji, przyjaźni i potrzebie zwyciężenia własnych ograniczeń. Wszystko jest dopełnione pięknymi zdjęciami Zbigniewa Bzdaka.

Piotr Chmieliński - urodził się w Rzeszowie. Ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Współorganizator wypraw Canoandes 79, która m.in. wymieniona jako pierwsza przepłynęła kanion Colca w Peru. Jako jedyny przepłynął pełną długość Amazonki (ok. 7 tys. kilometrów). Aktualnie z rodziną mieszka w Stanach Zjednoczonych, w stanie Virginia, nie daleko Waszyngtonu.

Zobacz więcej w sklepach:

źródło: FDK Zaloguj lub zarejestruj się, aby dodać sugestię

Podziel się z przyjaciółmi:


Pozostaw Komentarz

Twój adres mailowy nie zostanie opublikowany.

Podobne


zwyciezcy-konkursu-ii-oblezenie-warowni-inwald

Zwyciężcy Konkursu - II Oblężenie Warowni Inwałd

konkurs-ii-oblezenie-warowni-inwald

Konkurs - II Oblężenie Warowni Inwałd

sprzeciw-dla-strefy-przemyslowej-w-lipniku

Sprzeciw dla strefy przemysłowej w Lipniku

konkurs-foto-majowka

Konkurs - Foto majówka