Chatka Gibasówka Autor : lowell79 kategoria: ChatkaChatka Gibasówka jest to prywatna chatka znajdująca się na Gibasach w paśmie Beskidu Małego. Jej właścicielem jest sympatyczny Pan Staszek - prawdziwy chatar z zamiłowania. Zarówno chatar i piękny stary dom tworzą niesamowity klimat.


Chatka na Gibasach znajduje się na wysokości 810 m. Jest to stary drewniany dom, który pełni funkcje mieszkalno gospodarcze. W pobliżu Chatki znajduje się drewniana stodoła. Toaleta znajduje się na zewnątrz. W części mieszkalnej znajdują się dwa pokoje do spania, jadalnia z piecem. Strych jest jeszcze nie do końca zagospodarowany, ale w porze wiosenno - letniej można tam spać na karimacie. Do budynku doprowadzony jest prąd, jednak nie ma bieżącej wody. Wodę przynosi się ze studni.

Obiekt dysponuje około 20 miejscami noclegowymi na łóżkach lub grubych materacach rozkładanych w sali z kominkiem. Jest kuchnia z piecem, na którym można we własnym zakresie gotować czy wysuszyć odzież.

Chatka została wybudowana na polanie grzbietowej. Jedną z zalet takiego położenia są piękne panoramy widokowe. Zarówno południowa, jaki północna strona gwarantuje nam fantastyczne widoki. Na polanie jest murowana z kamieni kapliczka z rzeźbą Chrystusa upadającego pod Krzyżem

Nocleg na Gibasach dostępny jest przez cały rok. Jednak najpierw należy skontaktować się z Gospodarzem chatki przez telefon komórkowy - zalecany SMS ze względu na gubiący się zasięg.

Gospodarz p. Staszek
tel. 692-284-011
Strona Oficjalna:
http://www.gibasy.prv.pl