Chatka KTG Limba na Trzonce Autor : lowell79 kategoria: ChatkaChatka Limba na Trzonce, a w zasadzie chatka Klubu Turystyki GórskiejWysokość : 0.00 m n.p.m.

Do Chatki Limba wiedzie ścieżka z Przełęczy Bukowskiej. Do chatkidotrzemy wciągu około 2 minut.

Od ponad 30 lat Chatką Limba opiekuje się Oddział Zakładowy PTTK w Andrychowie. Sam budynek chatki to była gajówka przekształcona w chatkę turystyczną. Jest dzierżawiona od Nadleśnictwa Andrychów. Otwarta w sezonowe weekendy od kwietnia do września. W tym okresie pełnione są dyżury przez członków KTG Limba. Jest możliwość nocowania w tygodniu po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej. W tej części Beskidu Małego to tak na prawdę jedyna alternatywa "górskiego" noclegu, pomijając prywatne kwatery. W Chatce Limba panuje wyjątkowa atmosfera. Turyści z plecakiem na pewno spotkają się tutaj z dużą życzliwością gospodarzy.

Chatka KTG Limba na Trzonce posiad około 25 miejsc do spania na łóżkach oraz na materacach z kocami w miejscach wieloosobowych. W chatce są dwie sypialnie. Pomieszczenia są ogrzewane piecami kaflowymi. W kuchni turyści mogą we własnym zakresie gotować na piecu, a także skorzystać ze sztućców, garnków, kubków, talerzy oraz bezprzewodowego czajnika. Mycie brudnych naczyń ma miejsce w miskach, w ciepłej wodzie, jaką trzeba zagrzać sobie na piecu, a później wypłukać w umywalce. W przedsionku jest lodówka przeznaczona dlagości. W chatce jest też urządzony niewielki kącik do mycia. Do Chatki Limba jest doprowadzony prąd, ale nie ma w nim wody bieżącej. Mycie ma miejsce w miednicy. Ubikacja znajduje się na zewnątrz w pobliżu chatki. Warunki mieszkalne zbliżone są jak te, które panowały w beskidzkich przysiółkach przez ostatni wiek. Nieopodal chatki istnieje możliwość rozpalenia ogniska.

Kontakt: poczta@andrychow.pttk.pl

tel. 33 875 64 51