Przełęcze w Beskidzie Małym# Nazwa Opis
1 Przełęcz Przysłop Cisowy Przełęcz Przysłop Cisowy - przełęcz znajdująca się na wysokości 795 m n.p.m, pomiędzy Wielką Cisową Grapą i Kocierzem.
2 Przełęcz Cisowa Przełęcz Cisowa - przełęcz znajdująca się na wysokości 805 m n.p.m, pomiędzy Jaworzyną i Wielką Cisową Grapą. Przełęcz jest bardzo dobrym punktem widokowym. Piękne widoki w kierunku Beskidu Śląskiego (Skrzyczne, Klimczok, Barania Góra).
3 Przełęcz Beskidek Przełęcz Beskidek - przełęcz znajdująca się na wysokości 805 m n.p.m. Wznosi się nad Targoszowem, pomiędzy Leskowcem i Potrójną (847 m n.p.m.).
4 Przełęcz Kocierska Przełęcz Kocierska - przełęcz znajdująca się na wysokości 718 m n.p.m. Z jednej strony jest ona najniższym punktem w głównym grzbiecie Beskidu Andychowskiego, w którym zbiegają się grzbiety Bukowskiego Gronia, Kocierza, Potrójnej. A z drugiej strony jest najwyższym punktem na trasie żywieckiej, czyli drodze wojewódzkiej nr 781. Dawniej biegł tędy szlak kupiecki na Węgry i stał drewniany zajazd, który spłonął w roku 1908. XVIII wiek przyniósł duże zmiany, drogę przekształcono w Gościniec Kocierski - najstarszą drogę w Polsce o bitej nawierzchni (powstały rękoma więźniów). Z drogi tej można podziwiać jedne z najpiękniejszych krajobrazów w Beskidzie Małym.
5 Przełęcz u Panienki Jedna z ciekawszych przełęczy w Beskidzie Małym, umożliwiająca regenerację sił przed podejściem na Hrobaczą (Chrobaczą) Łąkę lub sąsiednie Groniczki. Stanowi węzeł szlaków turystycznych, a znajdująca się na przełęczy kapliczka jest miejscem kultu.
6 Przełęcz Przegibek Szczególnie w słoneczne weekendy można doświadczyć zjawiska zaludniania się Przełęczy Przegibek. Około 40 miejsc parkingowych rozchodzi się jak ciepłe bułeczki w najlepszej piekarni! Dlaczego tak jest? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!
7 Łysa Przełęcz (Siodło) Łysa Przełęcz (Siodło) - przełęcz na wysokości 563 m n.p.m. Oddziela Łysą Górę od Magurki Wilkowickiej. Na przełęcz prowadzą ostre podejścia ze Straconki, Mikuszowic oraz od strony