26

Odp: Leskowiec

wiem, otóż Łamana Skała jest drugim szczytem co do wysokości w BM bo najwyższy jest Czupel w zachodniej części. Gdybyś miał stare mapy to zauważyłbyś, że to Łamana Skała jest najwyższym szczytem, co obecnie nie jest prawdą Szczyt został dobrze rozreklamowany w przewodnikach przez co utrwaliło się na mapach Jak byś się przypatrzył to na mapach Compasu Galileo itd jest dużo błędów wysokościowych ale cóź Wszyscy opierają się o stare mapy a nie prostują tego wink

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

27

Odp: Leskowiec

Dzięki masz rację baca Przejrzałam mapę z 1934 r. i rzeczywiście Madahora 935, a nie 929 m itd. Teraz jest to dla mnie jasne. Pozdrawiam.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Patrzyli na te same góry, na te same drzewa, ale każde z nich widziało je inaczej. (Paulo Coelho)

28

Odp: Leskowiec

Dzisiejsza Małopolska Kronika Beskidzka zamieściła artykuł dot. dodatkowej ochrony otoczenia i dojazdu na szczyt Leskowca.

29

Odp: Leskowiec

Super wiadomość smile
To nie tylko pod schroniskiem powinni zakazać, ale we wszystkich kompleksach leśnych i szlakach turystycznych smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

30

Odp: Leskowiec

Ten znak już tam chyba ze 2 lata stoi...  tongue 

PS. ja się z kris'em_61 zgadzam w całej rozciągłości !  smile

-----------------------------------------------------
http://picasaweb.google.pl/marekk500
http://picasaweb.google.pl/marekk500cd

31

Odp: Leskowiec

Kto był ostatnio na szczycie Leskowca, to zauważył zniszczoną panoramę,
tablicę foto, która umożliwiała turystom rozpoznanie poszczególnych szczytów smile

    PTTK Wadowice chciałoby ją odnowić. Mało tego, planuje także utworzyć drugą panoramę z tyłu wiaty, na stoku (około 15m za wiatą), gdzie obecnie  mamy piękny widok na Gancarz, Andrychów, Śląsk, Skrzyczne, itd. … Potrzebne są nam  panoramy dobrej jakości big_smile
   Panoramy,  miał wykonać kisiel jednak los go rzucił na dłuższy czas (niespodziewanie) w inny rejon świata wink za dużą wodę big_smile Życzę Ci Andrzeju powodzenia smile
   Pod tematem „Leskowiec” pozwolę sobie na mini konkurs dla chętnego, lub chętnych fotografików z naszego forum o takowe panoramki.  A może już ktoś ma?
   Czy są chętni? 
Skromny budżet PTTK Wadowice nie daje wysokich nagród, ale po stówce za panoramę dobrej jakości by się znalazło, plus umieszczenie na tablicy nazwisko i imię autora smile
    By zrealizować ten pomysł jest mało czasu. Wstępny termin do końca września, jeżeli chodzi o zdjęcia sad
Wiadomo, jeżeli nie będzie pogody „zdjęciowej” to nic nie poradzimy, może projekt przeniesiemy na nowy rok.
P.s.
    Kontakt ze mną pod telefonem: 691 452 143
Ja chętnych skontaktuję z prezesem PTTK Wadowice p. Dyonizym Szczygielskim,
by omówić szczegóły zdjęć.
Myślę, że nasze forum jest dobrym miejscem na prezentację panoramek z Leskowca big_smile

Ostatnio edytowany przez MK (2014-09-03 20:23:11)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

32

Odp: Leskowiec

Panoramki z Leskowca czekają na wink ich autora: forumowicza-foto-amatora smile
Patrz post wyżej big_smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

33

Odp: Leskowiec

Podobny los spotkał chyba panoramę na szczycie Potrójnej. Nie wiem czy wróciła na swoje miejsce. Końcem lipca jej w ogóle nie było. Czy ktoś może coś wie ?

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

34

Odp: Leskowiec

Dla informacji napisze że po no nocnej wichurze na Leskowcu przewróciło krzyż.

zdjecia z sieci

Odp: Leskowiec

A czy rozbiła się tabliczka? To byłaby większa strata. To z tego powodu, ze krzyż ten był już znacznie uszkodzony u dołu, kilka lat temu, przez młodych ludzi. O ile pamiętam kierownik Lizak zabezpieczył słup krzyża metalowymi kształtkami, co było widać. Ale coś za coś. Powodowało to zbieranie się wody przy uszkodzonej podstawie i galopujące gnicie. Zawsze to miejsce oglądałem, w tym roku stwierdziłem, że uszkodzenie gnilne jest tak duże, że niedługo się przełamie. To była tylko kwestia czasu.

36

Odp: Leskowiec

Leskowiec

https://lh3.googleusercontent.com/eppjh9Ho4_G7Y3TZnQHjeorrWYq4pZ-nrVulxF19pCKoKNImL0hqLMUUJLD9m55bQA3FrmT2Ix54Awrp0hwXOhZ1uUSaQRrLwHBI6d-JKozPeR7jyqg8o_9bmlMtOC_zQDkBcPITsW0LtyPQfHFqRY0npkKIGtWNxQwnICG6IQb1iVbUGIVve-jHxzX8ik1JvaHu4PhDL_Zi6Lu7lsMrbdWVEuPAXevwrCcuGFiLDytoI94LaM8GhlJQJwadAlxJcfEDZu3b6QBcSJKwEqWrZ0cXeOm09EUFohIaYrPIPA6tb7krEHaUY3p9stn0827TNEYAXvQ1U7jH5gk8tuHOKscDVMCpCIiTEtDrRroItj8LpWpPgOktTbz6SLgZl-ZsBb-p9lLS132sMW4oOym_C8YotyltrD3xrQFaD5CXCodFPzylEUCGpXh4YwAymz6jnsfZB17Dm7H-5L2YlOpeuF3IY9wZezwJtZgLkeJ7qzPsPIwAOfypNZfPTy_86uu798tMh3tEd-xygcpl5xLTQsC3rYgV_8icMIaBVf1-4E1o6-BBq8Re7AzGxxRfKRSHUpUbZ8gUsonpld92MEwcr737ZPS4L74qFSWH-xh-U1M7gbWZd-BK=w667-h889-no


Mimo przeciwności losu postanowiłem kontynuować coś, co lubiłem w przeszłości robić.
Przede wszystkim zadbać o miejsca w których lubimy przebywać - odwiedzać  smile
Na "tapetę" tegorocznych celów wybrałem Leskowiec i Groń Jana Pawła II.

https://lh3.googleusercontent.com/L_7taefibgguBwuuyeCqBks7OXHspPPXixH-5adlV_URo2wJPQZgLP15XbH6slQbI8en7xI-81uV0HlEnCF5ZwDuKT4hk9PaVyxGhy65WbQ0NawU7g3eDgnW8uNCXEnd1Rp_nhvZmq5iNNyJGKsmbPhzqCXZwmJFCNXj-h0I00G9VhLNYZN4K7v2GKoSw_8qy6UjR2iUH2lXqNYVwhjtkHtuPMu8ARt0T20XYQNauFSydVgsW7cQUGqD5Fc_8I7UHsNuO2Bf5Gyv6sobAoj-D2jtPQNJ61eKs8ILodazd-NZt3RwI9HTZX9ONHt9JYdm6TyAPjvk0XzhV6qr_3r1xObneXuOdA0C85KQFTapevi-ncSRgoLE08DQAE4faQGroERTqLcmgMYWBM5Z_mja9o2g68uMImIiTnO4TCkrs9wl43-hA8GxkBHMU5c6MxYUKjAYEh9OlTqlkrkzAurngpf4LWjldjAJvzAPfuIQsX2uXEoB3QJs2Oji1vpmg7kMQvM_cNAf_SIKNIb73mozo-Nb1_2MqcjZPFoAWneVxC7tMl_PfrJbNX2zpYz_NcuR547WpVrSxrAJVRwu9f613nbvDoXXfI3DpK90MLGfmqcBUx0ORXwe=w1186-h889-no

- szczyt w Beskidzie Małym o który warto zadbać,
by cieszył wszystkich odwiedzających turystów   smile   big_smile  smile

Zadania:
-w ramach swoich skromnych możliwości zabezpieczyć na ile się da,wiatkę
zniszczoną przez naturę i wandali,

https://lh3.googleusercontent.com/SDfhdk8aL9yfPUfpY6MGdg-zZjiNkyU_R7w0nNZdrYzt-LlLNVd3dErrw7fkS0UGv7HLsyH8igwYQv-a6M2itKAT-fW_2g5davcXxmTbXZ16SeHRWts6iz7IYOUInmmf7n3e5m1c-1Sx6OaCR3yVQ2n5_y7ebMOH6kiXnQLAriCbfX6NQ8_jS5Jv74YaD_lfZ7ZhgChYUJnn393xta-uBn3r9kMQPFl9NHfAxgXb43VbEYGOOA85cXyrcRNws1CpynvYo1A30LP4NrAj1yVqNsc3fx-e6xR01hnul-xHen3XuNPdZZGqKQt3Dc1wcl99equXB6MiOyH5x85tfXeoB68Bec3kKjsmB3RQHcMRiZqApmZs52_7tdFQ4uQXS-1UYiwkgJFSmV8vQpJf8qdPzWPhM9r-N7glMEpX7dsQHzjBldq5AEuGGWm2tunvioaay39VhxjyYaElVMyTL27Qgo1rv4BIxRIc04uIEnD3bjYj8aCnSM_FeOVUAuLD3eS91GtVdkxP4kxqLgO48sq-fuhubJT583sMiEZ9QSNa0wHYHaSjFIQAZY_6i4hNoT0si_7iQvN0PQ3PNDBalwvYJLQrUWZbqPnjwTBtFjm6NOAeONzxc33F=w1186-h889-no

-odnowić panoramkę (jest już gotowa tylko czeka na wywiezienie i montaż),
znaleźć kogoś który by ufundował nowy krzyż i zamontować go na szczycie,
-odnowić szlakowskazy na szczycie,
-oczyścić szczyt ze śmieci,
-odświeżyć szlak białych serc,
- pomoc przy budowie kapliczki na skrzyżowaniu szlaku "Białych Serc" ze szlakami niebieskim i zielonym.

https://lh3.googleusercontent.com/bALnIFvinC5ytv9HqIQk9tYDaHFxM4mqBCtkS9EjrKOCpQ3uIDARdaVSzQBz1iBEqJ3UZTfVveuClalDyDG_zXFaztB8T37Zdw6BLsKhmB3NhRW_lo6VASNqWEUYJyA_5NfuLDDbWOonar8jrylTb1oLqOIFsy6JpGwcjMU1TruQSrvtRRkTdoXOoj32eZxSQ2VZXReSnIk6g63jRzIjjKxgBruDAeQ7oT9ou-Ey_UhVCDbxxQynpoJkFwaM1FRKCbnv7a59U6U5U2a52U38vUKdKP7kVnmkzjxWgsANdML3quXmrvsgyEefeDfpX58U28C190-yf9do7jLnHYN3UNGDM9hwlVgLYM3xQdwwrIhHViV1iXY8OrvJ_m37wPv0PvtESfyQvozWyw4iCaHJyYdHjAuS7UG2wg6ekuilKmJDE69eoOYHe8n12X1WshQd85dx75pDFqcMGKhMhni8ezfFxl_kyuRWrBSTJUaLHqyvxD-zMzBDxXZiOVNAS2i0lCturbu0YctyBwC7cvMtoE_Y6kRy488zHzc_N-L97Ln-YxckXKDyyX4XqrNJ80oKXAktEzAln4Kk5a-sWnzJIFBO9wEhY8CH_lnBrYi12WMojYRDcATM=w1186-h889-no

Wszystko to wykonuję po pracy, dlatego czas realizacji może być dość długi  sad
Miło było by, gdyby ktoś mógł zasponsorować papę (potrzebne 2 rolki) na wiatę
oraz drewnochron (kolor-Palisander) by pomalować od wewnątrz.

https://lh3.googleusercontent.com/vmUkycEWc0_Z1NIVILtr_SFUxi-xqOGOcVg1Z_7GxDXXmTM8YgCdgOAP3SMCAbREgaxXF3r8eKDZx_gd97qgImVhO8ZJD78cvlPo32iII5fPOaUbW9_jD-sp-Ufv4V82oo2ZIIsvtQmzNqQpsliVrcfwJAwoBIcvmLYBN5ISUSWeXdv26B3UQBX_C8mmXUrceNYWigOa7o-MXEPbpC6x7ZbbSw8ZqifkT3CG0VHTpAdlVuL0xgxG6SyAK-_iejbWkbWNHtZYL-W7Uw3yBxFI9R5x2ZioM5sD8Ua9y7l9f5Zf2QAExN1PiR1-bdUr3OR3xj2qcAQU1uRCp2lejyDBn95gPkW_3OHjoaa3RNuWf-VOnSc4nmlH8vdCYrxIONZ6eBKlIQ5BX4xelw49gP8qxAT5JFGhb63o2ChjieyjztaWNFHv76heXhZeER2y5xCRVT9llStmidMhPxJD8Y2N6rhuoHRkmlB5DWOD4ihzrpLNQnjPAsVXrHLjl0h61DNitT9Pjyd3sDuhLnEgVYSH4IeVA_zhOKFT0FzCMzCUnvOj_5Z0cYAA3HNox5d6Nx0j-RP99yujP_-gqpHDbPDMvBOUPPYc4f-LmirrcuwBsSW5K9WrIUO0=w1186-h889-no

To jest tylko drobna kosmetyka, by uratować jeszcze coś co stoi i by jeszcze jakiś czas służyło nam  smile

Kontakt ze mną: tel. 691 452 143

Pozdrawiam wszystkich miłośników BM    smile
                                                                           MK

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

Odp: Leskowiec

Nie ma się co zastanawiać, wiatę trzeba zrobić. Przeglądnąłem internetowe oferty materiałów, papy i drewnochronu. Takie ekonomiczne. Wyszło mi około 160 do 180 zł. Jeżeli inna kwota to podaj MK. Podaj MK numer konta bankowego i dane na mój adres e-mail   ekepinski@op.pl    przeleję od ręki. Wsparłem też dość kapliczkę na Gibasach, której nawet nie widziałem. Ale jest.
Przy progu schronu na Leskowcu jest dołek, zawsze pełny wody i błota. Jakieś wiadro gruzu załatwi problem. Pozdrowienia!

38

Odp: Leskowiec

Wiatka pięknieje smile Brawo MKsmile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

39

Odp: Leskowiec

https://lh3.googleusercontent.com/Su9MAUpBVSX3NAKflT91pkXbJeONHfsLwqClPPd1vERb8x4g3F2uL0lLZK9-IpeKElTzPvi_dLa2ihNfoZetIObjfF1cRXGt6oDHrp3M0PdooF9h4JKStmE4zccXoJn5h3ibYrftLVr-xqynTl-875XiS1PfNCo-3ex-itNHA7xnWM17_T5UIRmwUIME7BfO3a4XUnoJqjWmcxIHiNi_MfJdcyHl_TjRR9JTiIlGp4-nq3M-JswaqLJqFVGeD0B_FVY2oea856Y9bZigPCy_yQoDRUNrtTe_85zMEbKMSHZvORBKt-01yQRNgVp-9GFKbNWVCQINe2AnodwZIqVRFO3gXlPG0Q3R1tw7r9tMtdBMj1OisbGPsDetMOccLD20q7DZBaUnJOzBjkZg42ZJ6kGe9Riv0WiDbK9pbkmN4rcRvIwKjr-MOum20tVTjcoOP2D9qGNIzktRaLVHgbd2qSYgxT1NoAes8Z7IJUZ0zoW3uowYgCNsne7_XtVRdLmAvRKcWziNMW1gXAKE5YqsuqYqwpt5gH3NHIbJ_KIkX0MhWuNiLx6q3Ng6RTanc8-C7d_rZKHB9Ms1zMXSyIOOvxE0o5GqbOg2UBFN6oCvHZ7d9jBE5UTh=w1186-h889-no

Dzisiaj została zamontowana tablica z panoramą na szczycie Leskowca  smile

https://lh3.googleusercontent.com/bBwiHEZCLLvuXFJ7Y6Feoe4uP8eWnu1zRl41wEiY19oe5q3tqe26pRTE0WmGF38UCiWpZsr_l_fmsdi2KIImJtaGUafgX-D62z8KknAnZjF08fnNImx7q-L79nGxVxShIH3E8G321hhWlWmuguIByjQuwWenPZK9eGyxpih3B7UYD1-sc9SXbFBZso07bSfkP1IMlc-ntQazZZ6wEaPu--bGzoLR6wNfJ0TV1RJPRlATYXEA6U4rynyzuXgEdF89mEaMCXhF8nskrUuY4vrz91nnupXbSVluaKRF7fhL8kp8V2YPZYq3mFqQaewSbcEkB-_Gq7T_6rczb_Yju6LFs4KZuRUSASaBW_h_8l86d3CatjQZPJQzJdb_-V1dUNCwyWs9XbuVJtF16a89Z2bz7czgnk_qD6yxeQmG2jkZK4Pesu42EuhftBHYGHV8z_eawdy6TlGmCJkFFCKEskFKdjRU8_Dtk_0e_QzVujA-_GBcsFjkhnjHMjW9wW6vYTcElOKKqYdCNRu0Rpy3DQzntLHC39ifRKxCEBQII2YprVJbyTRPL8u2DrPVigyVTWw2gDnwKBAJw2V-c8ohqWT9_iDbgurJX6F6OZyAcSxlxEL-e4OqbHLL=w1186-h889-no

Dokonali tego społecznicy z PTTK Wadowice

Józef Matyjasik, Paweł Matyjasik, Eugeniusz Kapała, Wacław Kwarciak oraz MK  smile

https://lh3.googleusercontent.com/5KkeLrM8iMUHy2na_V0BziCfwzHbDNH6f7vhZq0wzRGvj1QA6FdQDJHI-ADBJyGFVl9GCdkA5PPwUvssYUVBHDr3hRZwuZih0DbgprNt5wUqJSjRTiUaVVbCluwRom1JDi1oiWiMN57W_6lMpRcLQamkyh9ZC2v314GiMIJTPvT_kkc-5WfR4zX19FbVsgxxa4Roi-A_pRciitJl6mNvLUE2jMd_2OQd972JHqFlU9wIhfeTDkEKgzqplzyAvIJNe6FfuPheK_dGz5wRb95aB9gEUV6ko5_Nm6LzMftxTf-uFsWQ3Iy6gv9Y03rZyaeucOoDnkatKl-FeHleet-WxyW5T692ZTUuE44k9Mvo2moVsr9U_gSFXLWZxPaQix3KuIP7q11ifZ0aLVkYAMNQV-0xyeTvr7zm1FC5nwnLJTAvN_s1U30dzI86gZx0-zkimjlVktvcBhdedePYB8lLBtWEmVjeWwr9BvDPCdkxB8TgUasSe8UL28O1DbqhqO0R1N6k6QyjwkFmPnBH38KpSqKDuTDRn94mUoHppVP1ZVF5tXh5AQa-LYE6LXNEzZ5rMqMjfVEgTxZr_Bjo07EVyxWnTdYhdQ2bsbJXUPkA6D0nPu6NWjBH=w1186-h889-no

Tablica kosztowała ponad dwa tysiące złotych, głównym sponsorem jest Urząd Gminy w Andrychowie oraz dołożyło się ze składek członkowskich PTTK Wadowice.
WIELKIE DZIĘKI  smile  big_smile  smile 

P.s.
Eugeniuszu dzięki za wsparcie finansowe na remont wiatki. Prześlę maila  smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

40

Odp: Leskowiec

Bardzo Wam dziękujemy Panowie smile Piękna nowa tablica, piękna inicjatywa. Nie pozwólmy, żeby praca i zaangażowanie tych ludzi poszło na marne. Miejmy czujność na każde przejawy wandalizmu czy innych niewłaściwych zachowań w górach i zgłaszajmy je od razu w powołanych do zwalczania tego typu zachowań, odpowiednich instytucjach.

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

41

Odp: Leskowiec

Jest za co dziękować, więc wielkie dzięki dla wszystkich zaangażowanych! cool

Dodam tylko, że "moi" Zaolzianie będąc po raz kolejny w BM-ie już nie pytają kto tak pięknie nam szlaki oznaczył - mówią, aha... to ten pan z Kęt - MK, a ja tylko ze śmiechem potwierdzam - tak, to on  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

42

Odp: Leskowiec

W sobotę ma być w BM-ie piękna pogoda.
Z tego co się dowiedziałem, to na Groniu Jana PawłaII ma odbyć się msza w sobotę 1.IV. o godz. 17**
i będzie spalany stary zniszczony krzyż  z Leskowca pod kaplicą.
Był on uroczyście poświęcony jak powstał, by nikt go nie sprofanował zakończy żywot w ten sposób. Zapraszam  smile

https://lh3.googleusercontent.com/kufTtEk3pogKNleKPik2RobhAq-2hKP_pM-q_xCgtPBE-S9qz2QOSo24IIOBSQN0a7teMUvEFamHK-hx0QAft_NTq6qUMD3qvGHwsb6akuAYyIdLgJregkmXVbGEa1hqYvB7eoCNpJxgjZeNjpt0RGuGjscytpuUDZrWr29kiKLoOBU2qgx29aegZ0Wkb2-ZZ_FgLIQX2uK7pdh_hVyRAl-pC163Q_1XO3E7vk05D8XKwurR1XlLtCN_DdgSePqs-QDceCmwO8onWZfaW0jhSeLVMTcoAlgO_0uPgq7UP6zPBIiXbInN8PLPzYjE4fKfCp0EPPi79YriYMobGZRi4S24PJm35kA492la_wDpnegwxTSadAcbbROBvQc7UXwKhwtTkmeB3bS7rCZzr7jG9MSGAZm_d2leD1VKufQezn3PPGrihMGDBjYveWQeaJPa4v7SLHRvj1re5mpxC0GFl8frXlv_HPXgEEDyExL-IMy090avTBeizY_yzGkIm1POxBRDVIHc-VWwltJEkCyPThR3kr5_5KbOm4ztYj2qvTw8ZbBYmEJUI8esL4prTZOUx01bIcg88a3zjMAf-VL6TJstc881k_w4Eon4LSi-_vM6KYOF1i1p=w1186-h889-no

Co do nowego krzyża, to pieczę ma już proboszcz z Krzeszowa i coś w tym kierunku Rada Parafialna już robi smile

P.s.
Dziękuję także sproskiet 73 za wsparcie finansowe przy remoncie wiatki smile

Ostatnio edytowany przez MK (2017-03-30 19:57:38)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

Odp: Leskowiec

Jako jedni z pierwszych widzieliśmy nową tablicę, wszystkie prace wykonane przez MK , także z zespołem na wierzchołku Leskowca, dzisiaj ok. godz. 16. Nikogo nie było na szczycie.
Wiata zabezpieczona bardzo dobrze. Deski jednak z odzysku, zabytkowe, z jakiegoś mebla. Cienkie na 1/2 ", o niezwykle ciekawej fakturze, nigdy takiej nie widziałem, co to za drewno MK ?
Tablica bardzo staranna, poprzednia była jednak bardziej czytelna. Ta jest trochę jak przez zaćmę, ale to nie przeszkadza. Zauważyłem, że Mędralowa ma zupełni inną nazwę. Jest to zapewne pomyłka związana z " radosną " twórczością Siemionowa.

Widać, że tabliczka z krzyża została odkręcona, jak pisał MK.

Udaliśmy się na Polanę Semikową aby obejrzeć krokusy.

Z wierzchołka prosto tuż pod polanę, na dziko, ale wygodnie i szybko. Polana wymaga osobnego opisu. Zasłana połamanymi brzozami sprawia przykry wygląd. Brzoza w lasach iglastych jest chwastem i ja się wycina. Jest tam duże oparzelisko, w dwóch miejscach, zbuchtowane przez dziki i pijące jelenie. Wielkie pole pięknych krokusów, poprzerastane gęsto przebiśniegami, jest tylko jedno. Na samym dole, od drogi w prawo / zach./w górę rosną łanowo z dużą ilością przebiśniegów. Widok przepiękny. Zupełnie odmienny od Tatr. Kwitnienie już się powoli kończy.

44

Odp: Leskowiec

Aż zackniło mi się za Leskowcem smile Tablica widać super smile
Wielkie dzięki Panowie!!!!

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

45

Odp: Leskowiec

Nie żebym się czepiał Panowie, ale dlaczego na "nowej" panoramce nad Pasmem Policy jest info, że to Beskid Makowski??? IMO to kardynalny błąd!!!

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach

46

Odp: Leskowiec

darkheush napisał/a:

Nie żebym się czepiał Panowie, ale dlaczego na "nowej" panoramce nad Pasmem Policy jest info, że to Beskid Makowski??? IMO to kardynalny błąd!!!

Zależy kto i ile zapłaci wink

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

47

Odp: Leskowiec

darkheush napisał/a:

Nie żebym się czepiał Panowie, ale dlaczego na "nowej" panoramce nad Pasmem Policy jest info, że to Beskid Makowski??? IMO to kardynalny błąd!!!


Ja się bardzo cieszę, że jest nowa tablica z panoramą na szczycie Leskowca, oraz z tego, że znaleźli się dobrzy ludzie, którzy ją tam wytaszczyli na górę i naprawdę super mocno przytwierdzili do podłoża, ładnie pomalowali. Prezentuje się pięknie. Jeszcze raz bardzo za to dziękujemy Panowie. ! Wiem, że nie mam prawa się czepiać, ani tym bardziej narzekać na coś, ale kurczę … skąd wzięto tę panoramę i tak jak pisze darkheush, kto ją opisywał … . Jest tyle bardziej wyraźnych i pięknych panoram w necie, ale zapewne też w archiwach zdjęć, chociażby naszych forumowiczów, zapalonych łowców panoram, że myślę wystarczyłoby słówko, a porządne zdjęcie by się na pewno znalazło. Chodzi o to, że wydano na nią, z tego co pisał MK, wcale niemałą kasę i szkoda, że za taką kasę stoi taka, nie oszukujmy się, „marna panorama”. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam, co absolutnie nie było moją intencją, tylko takie miałam po prostu odczucie, jak przed nią stanęłam sad.

W sobotę 1 kwietnia na szczycie Leskowca było, z tego co nam sprocket73 pokazał na zdjęciach, bardzo dużo osób.
A w niedzielę 2 kwietnia, wieczorem, na szczycie spotkaliśmy tylko jedną osobę, za to, zarówno na Groniu JP II, jak i Leskowcu, pełno wszędzie walających się śmieci … sad. Bardzo smutny obrazek … .

https://lh3.googleusercontent.com/tuPhJ1haXUMEJwtNQ6025DO0iKemTWKzPQXRJmc8diJV1JULYn9a5QOeGyrHfMRyjjwyvDyBsH0uQaigAgGRgn98c9gC9S_zxbn5MlSf3RUVoujtagYRaZMhMFkhWAgdpLsO8s80uPI5X0jhUjNcuNl5dwm36ulxpbZk706IONYd3hz1qnYrFCTMZujiZz_lvh6FeZlcUnegdLr5nuPKxeCXMMeXS3Ilr7I-iSHeKB0SC7yuofS13UypLV0Vre5rGoLDQnDR9z46ghCvu_-CiA3pfl_QxkWrd9XwynsgvG69LiRmVJ8-Z9g2tZZy8BrZLv_ghay186wubt1neGG_j8c-A7JzFPijYVpWJg5hVkLvT042iRi3W_ZCvCRYahI0RULXnxD4bmZMexZEeK9HSwwwOAeFSKOPVVRW1co_G38c_Dd-_TsCBoi0SQhe3k6M7yzAhuSK-_Ge-T_mfrd08M_JDCypTLptJmhC4FPhDspCnWBzJppkAbdj4MBGlEMuGTCFys7hANMTgZ-uJVHQTKvtOLcgZHPEo9cVHMWqXG6m7bQZl4sUOa1cw_dsPnu9D9o1oG1P-eK9hsVhxsJk5xmpR2L-dVSoZebqgn6W9sqsQBcolKSe=w1168-h876-no
fot: nena

Ostatnio edytowany przez nena (2017-04-07 17:02:03)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

48

Odp: Leskowiec

nena napisał/a:

(...) Ja się bardzo cieszę, że jest nowa tablica z panoramą na szczycie Leskowca, oraz z tego, że znaleźli się dobrzy ludzie, którzy ją tam wytaszczyli na górę i naprawdę super mocno przytwierdzili do podłoża, ładnie pomalowali. Prezentuje się pięknie. Jeszcze raz bardzo za to dziękujemy Panowie. ! Wiem, że nie mam prawa się czepiać, ani tym bardziej narzekać na coś, ale kurczę … skąd wzięto tę panoramę i tak jak pisze darkheush, kto ją opisywał … . Jest tyle bardziej wyraźnych i pięknych panoram w necie, ale zapewne też w archiwach zdjęć, chociażby naszych forumowiczów, zapalonych łowców panoram, że myślę wystarczyłoby słówko, a porządne zdjęcie by się na pewno znalazło. Chodzi o to, że wydano na nią, z tego co pisał MK, wcale niemałą kasę i szkoda, że za taką kasę stoi taka, nie oszukujmy się, „marna panorama”. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłam, co absolutnie nie było moją intencją, tylko takie miałam po prostu odczucie, jak przed nią stanęłam sad.

Kiedyś była taka propozycja, ale nie spotkała się z jakimkolwiek odzewem hmm

MK napisał/a:

Kto był ostatnio na szczycie Leskowca, to zauważył zniszczoną panoramę,
tablicę foto, która umożliwiała turystom rozpoznanie poszczególnych szczytów smile

    PTTK Wadowice chciałoby ją odnowić. Mało tego, planuje także utworzyć drugą panoramę z tyłu wiaty, na stoku (około 15m za wiatą), gdzie obecnie  mamy piękny widok na Gancarz, Andrychów, Śląsk, Skrzyczne, itd. … Potrzebne są nam  panoramy dobrej jakości big_smile
   Panoramy,  miał wykonać kisiel jednak los go rzucił na dłuższy czas (niespodziewanie) w inny rejon świata wink za dużą wodę big_smile Życzę Ci Andrzeju powodzenia smile
   Pod tematem „Leskowiec” pozwolę sobie na mini konkurs dla chętnego, lub chętnych fotografików z naszego forum o takowe panoramki.  A może już ktoś ma?
   Czy są chętni?
Skromny budżet PTTK Wadowice nie daje wysokich nagród, ale po stówce za panoramę dobrej jakości by się znalazło, plus umieszczenie na tablicy nazwisko i imię autora smile
    By zrealizować ten pomysł jest mało czasu. Wstępny termin do końca września, jeżeli chodzi o zdjęcia sad
Wiadomo, jeżeli nie będzie pogody „zdjęciowej” to nic nie poradzimy, może projekt przeniesiemy na nowy rok.
P.s.
    Kontakt ze mną pod telefonem: 691 452 143
Ja chętnych skontaktuję z prezesem PTTK Wadowice p. Dyonizym Szczygielskim,
by omówić szczegóły zdjęć.
Myślę, że nasze forum jest dobrym miejscem na prezentację panoramek z Leskowca big_smile

MK napisał/a:

Panoramki z Leskowca czekają na wink ich autora: forumowicza-foto-amatora smile
Patrz post wyżej

nena napisał/a:

W sobotę 1 kwietnia na szczycie Leskowca było, z tego co nam sprocket73 pokazał na zdjęciach, bardzo dużo osób.
A w niedzielę 2 kwietnia, wieczorem, na szczycie spotkaliśmy tylko jedną osobę, za to, zarówno na Groniu JP II, jak i Leskowcu, pełno wszędzie walających się śmieci … sad. Bardzo smutny obrazek … .

https://lh3.googleusercontent.com/6aWEoXy28B26WkXUzOFCgqbo1-ZlGbvt8K_g9pESRKz-aoXhN1pE5Ucp0fd4OLqrgYZFCRZV5RgbkZw916WuD6utDiKFic2LSwk-WYbq6IDtf3GmmAP4pvNFbdzqHraMQBiYvuvdmx6p0LdYRtjJxEbzUlF2dN1Bz4JvEdp1SUMsq-RIwnA1HxFS0rjRIgsaAnW1KUpB2UQn80Twkyn7DpQc1EdTpCEezVMee65Bn0JU77VGYnWHdw-9_hXfP0ehs6zNIcd9JobHQWnrLqxlf495h1tZJxc-qvF96-4Vb-z0M7-KbrJncdUUd_HQR9b3kd6qyBvf66Lk9XDGEFPl7u0kuxhfK75HBHyXXXsZUPLrYl-JMOZ9wMM2hPgzDeh1Lx-_nyi5_yGJ_5dvQZ9oKjQLrBDp5u48LM_7zFXnLGuTi70YJvJlJxVqNdUARNJSTEVSWnwaHq-dn2RODa4EGk-N-CLhD1R_QtTqg6pr3FIcRA9jZhGMfBxKAx9dIXO0fubP3tqR5iIoEACJ4pY4aCTwqIfDixRRckLvfG-I8b2-gBOMM6n8Phu-2Qb-gjq9hdFBgch9uCgIMtHTEZR6ImWRfH0MgbPdTF3j9QbZhrC0GlVWiA4XNw=w1168-h876-no
fot: nena

Śmieciowa masakra mad

Ostatnio edytowany przez jolanta (2017-04-04 14:44:28)

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

49

Odp: Leskowiec

Wielka szkoda, temat gdzieś umknął i nie został odnowiony sad

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

50

Odp: Leskowiec

jolanta napisał/a:

Kiedyś była taka propozycja, ale nie spotkała się z jakimkolwiek odzewem

Nie do końca jest to prawda Jolu. Swego czasu otrzymałem od MK maila do P. Dionizego Szczygielskiego i wysłałem tam jedną z moich zimowych panoram z zaznaczeniem, iż nie chcę żadnych gratyfikacji finansowych. I tu temat umarł. Nie było żadnego odzewu.

"Picie wódki, to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości."
Jan Himilsbach