76

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Harnasiu przed chwilą załatwiłem pozwolenie na dojazd samochodami w poprzednie miejsce naszej akcji. Rozmawiałem z nadleśniczym. Pamiętać o karteczce za szybą samochodu „Akcja szałas pod Cisowymi Grapami”
Ja będę na 95% ,  co do godziny zlotu jeszcze ustalimy smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Super Marku Wielkie  Dzięki, jak zawsze!!!!!!!!!!!!!!!!!! big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile

78

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

mnie nie będzie w ta sobotę a termin ja bym przestawił o 2 tyg takżźe jak co to powodzenia i następnym razem termin bym zgłosił z 2 tygodnie wcześniej a nie na 2-3 dni

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

79

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Nagranie superowe  smile

Kadry "przed" i "po" idealnie oddaje to co się tam podziało  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

80

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Kapliczka, którą planujemy zamontować przy ruinach szałasu pod Cisowymi Grapami.
https://lh3.googleusercontent.com/_uQ7YH3fqr4A/TcxIVDWu7jI/AAAAAAAAAkU/rpI862YD9IA/s400/IMG_8094.JPG"
https://lh4.googleusercontent.com/_uQ7YH3fqr4A/TcxISJg33KI/AAAAAAAAAkQ/aV96IYVGpTQ/s400/IMG_8091.JPG"

Ostatnio edytowany przez MK (2011-05-12 22:08:09)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

81

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

jest piękna smile

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

82

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Bardzo ładna

Jestem tego pewny, w głębi duszy o tym wiem,że gdzieś na szczycie góry wszyscy razem spotkamy się

83

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Pięknie wyrzeźbiona smile

84

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

no halo, a u mnie się wyświetla "izobrazhenye otsutstvuyet", można to na jakiś inny serwer wrzucić?

Ostatnio edytowany przez Akall (2011-05-12 20:35:59)

85

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Niestety, mnie nie będzie sad

86

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Piękna kaplisia  smile

Uważam, że "duchem" idealnie nawiązuje do tego miejsca.

Frasobliwy ma takie bacowe oblicze  smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

87

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

By nie prowokować komentarzy w jedną czy drugą stronę,
przy kapliczce nie będzie żadnych napisów.
smile smile smile
Wydaje mi się, że tak jak napisała Jola będzie pasowała w to miejsce smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

88

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

tera widzę big_smile, oblicze zadumane, piękna robota...

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

No i gotowe!!!!!!!!! big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile
Akcja - "Szałas pod Cisowymi Grapami" dzisiaj została bardzo pomyślnie zakończona!
Dotarlismy pod szałas ok.9.30 w składzie: harnaś, "CYSORZ BESKIDU MAŁEGO"- MK, chłopcy z SZKOLNEGO KLUBU SPORTÓW SIŁOWYCH I TURYSTYKI GÓRSKIEJ"KOCIERSKIE HARNASIE"LO ANDRYCHÓW: Dominik Miśków, Bartosz Lasocki, Maciej Oczkowski, Adrian Homel i reprezentantka płci pięknej - AGATKA! smile ! smile
Pogoda piękna, słonecznie, ciepło, super widoki i pyszna kiełbaska z ogniska, to dodatkowe walory dzisiejszej akcji!
Dzisiaj prace wykańczające dzieło: zawieszenie NASZEJ KAPLICZKI Z CHRYSTUSKIEM FRASOBLIWYM, wyczyszczenie terenu wokół szałasu z "chaszczy", doszlifowanie ławeczki, i ostatnie prace przy samym szałasie- poprawianie murów, itp.
wszystko sie SUPER udało, za co WIELKIE DZIĘKI DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW ,zarówno przy pierwszej akcji ,jak i dzisiejszej  big_smile  smile  big_smile  smile  big_smile  smile  big_smile  smile  big_smile
dzisiaj wieczorem, albo jutro pojawią się fotki z akcji, pozdrawiem,hej!!!

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2011-05-14 15:37:08)

90

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Po kliknięciu na zdjęcie albumik z dzisiejszej akcji smile
https://lh3.googleusercontent.com/__Nq_wtCxWWQ/Tc6l0m220iI/AAAAAAAAACw/U2GWyqHJWvg/s800/IMG_8131.JPG"
Chciałem podziękować przede wszystkim Harnasiowi za inicjatywę i urzeczywistnienie akcji oczyszczania ruin szałasu kamiennego pod Cisowymi Grapami smile . Za dzisiejszy dzień dziękuję też Agatce za pomoc i za "napełnienie"
naszych męskich żołądków, dziękuję także młodzieży z LO Andrychów za spontaniczną akcję, za pomoc.
Niech wam się wiedzie. Tym co zdają obecnie maturę i tym co matura ich oczekuje smile .
Pogoda trafiła rewelacyjna, atmosfera jeszcze lepsza. big_smile big_smile big_smile

Ostatnio edytowany przez MK (2011-05-15 12:25:57)

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

91

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Dobra robota smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

92

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Kolejny kawał dobrej roboty smile

93

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

No i mamy uratowane od zapomnienia kolejne miejsce i to jak pięknie uratowane smile . Wspaniała robota Panowie ! smile, a kaplisia wmalowała się w nie prześlicznie smile.

Ostatnio edytowany przez nena (2011-05-15 16:50:31)

"Tak jak zawsze, kiedy zdarza mi się widzieć coś niebywałego, żałowałem, że nie ma ze mną miłych sercu ludzi, żeby mogli oni też swoje zatroskane oczy widokiem czystym uradować i przemyć, zasługują przecież na to nie mniej niż ja, albo bardziej"  /E. Stachura/

94

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Gratulacje w realizacji celu. Teraz już miejsce będzie szczerzone, przykro mi ,że nie mogłem uczestniczyć !!!!!!!!!!!!!

95

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Pięknie! Gratulujemy!!!!

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Przy szałasie pozostały jeszcze tylko kosmetyczne prace do zrobienia. z MK planujemy jeszcze spryskać teren wokół szałasu rendapem, by kolejne "chaszcze"nie wyrastały wokoło i by nimi szałas nie zarastał, oraz wzmocnienie ławeczki klamrami - takimi a'la BACA na Jawornicy. pozdrawiam, hej!!! smile  smile  smile

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Forum Beskidu Małego http://www.beskidmaly.pl/ dziękuje grupie z „Klubu Podróżnika” przy OPP w Andrychowie za aktywny udział w rekonstrukcji szałasu pod Cisowymi Grapami. Grupa 16 kwietnia rano stawiła się w wyznaczonym punkcie i rzetelnie wykonała powierzone im prace rekonstrukcyjne. Po odkopaniu i uformowaniu muru razem z pozostałymi uczestnikami akcji mogli cieszyć się uratowanym zabytkiem materialnej przeszłości terenów Beskidu Małego.
Organizator akcji
harnaś wołoski

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2011-05-16 11:19:28)

98

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

MK napisał/a:

Po kliknięciu na zdjęcie albumik z dzisiejszej akcji smile
https://lh3.googleusercontent.com/__Nq_wtCxWWQ/Tc6l0m220iI/AAAAAAAAACw/U2GWyqHJWvg/s800/IMG_8131.JPG"
Chciałem podziękować przede wszystkim Harnasiowi za inicjatywę i urzeczywistnienie akcji oczyszczania ruin szałasu kamiennego pod Cisowymi Grapami smile . Za dzisiejszy dzień dziękuję też Agatce za pomoc i za "napełnienie"
naszych męskich żołądków, dziękuję także młodzieży z LO Andrychów za spontaniczną akcję, za pomoc.
Niech wam się wiedzie. Tym co zdają obecnie maturę i tym co matura ich oczekuje smile .
Pogoda trafiła rewelacyjna, atmosfera jeszcze lepsza. big_smile big_smile big_smile

To teraz koniecznie trzeba zrobić pętelkę i odwiedzić to miejsce w nowej odsłonie i obejrzeć na własne oczy Frasobliwego smile
Nenuś wpisz proszę na spis-listę  wink

A Panowie nie dość, że razem pracują to jeszcze na jednej drabinie  big_smile

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

99

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Ten Szałas  jest gdzieś blisko czerwonego szlaku? Jeszcze tylko jakieś zadaszenie i śmiało można przenocować wink

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

100

Odp: Akcja - szałas pod Cisowymi Grapami

Jest tuż przy czerwonym szlaku.
Bym zapomniał!!!!!!!!!WŁADZIU KLAJA- wielkie DZIĘKI! big_smile ! big_smile ! big_smile -  Władziu -uczestnik I akcji ( 16.04.2011 ) , jest współautorem KAPLISI Z FRASOBLIWYM!!!!!!!!!  smile

Ostatnio edytowany przez harnaś wołoski (2011-05-17 17:27:06)