101

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Słuchajcie Proszę pisać na temat nowych szlaków a nie planowanej trasy Jak co to proszę admina o przeniesieni tego posta do innego tematu

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

102

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

http://lh4.ggpht.com/_R1H5xJWmCPE/TQd-g0OtKHI/AAAAAAAABRc/C6HNUgd-1uo/s800/Szlak%20czarny.JPG
Trafiło do mnie zamówienie z firmy reklamowej (pośrednika) dotyczące szlaku czarnego - na wykonanie tablic.
Z tego wynika, że inwestorem szlaku jest gmina Wilkowice.
Dzisiaj dostarczyłem do Bielska, więc należy się spodziewać że na początku szlaku „zawisną”
za jakąś niedługą chwilę wink

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

103

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

MK Jeśli dobzre zrozumiałem, to z Wilkowic w kierunku Rogacza  opócz szlaku zielonego i czerwonego dołączy czarny?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

104

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

kris_61 napisał/a:

MK Jeśli dobzre zrozumiałem, to z Wilkowic w kierunku Rogacza  opócz szlaku zielonego i czerwonego dołączy czarny?

kris,  też tak zrozumiałem na podstawie tych tablic .
Myślę, że w koncepcji powstania tego szlaku jest pętla, czyli  szlak przez Rogacz.
Szczegółów nie znam.

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

105

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Z tego co widać na mapie http://ump.waw.pl/ to jest to prawie pętla wink (trzeba tą mapkę mocno powiększyć).

106

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Rzeczywiście. W sam raz na jednodniową wycieczkę w tygodniu wink Bo w weekend pewnie dużo spacerowiczów będzie na trasie, szczególnie w sezonie letnim big_smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

107

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

no ja już wcześniej poprawiłem mapkę wink Nie wiem czy zauważyliście Szlak przechodzi podobno przez Chatkę

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

108

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Dzięki za aktualizację mapki Baca Widać, że wycieczka spokojna na cały dzień smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

109

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Wmiejscowości LAS przy dzwonnicy loretańskiej

110

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Przecież był żółty wink

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

111

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

kris_61 żółty dzikus jest ciut niżej  sad

Wokół góry, góry i góry...i całe moje życie w górach, ileż piękniej drozdy leśne śpiewają,niż śpiewak płatny na chórach. Wokół lasy, lasy i wiatr...i całe życie w wiatru świstach. Wszyscy, których kocham, wita was modrzewia ikona złocista. (J.Harasymowicz) smile

112

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Oj widać Jolu, że niektórzy forumowicze nie doczytali dobrze zrobionej przez ciebie lektury detektywistycznej  tongue  tongue

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

113

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

MK w innym poście zdradził kąsek tajemnicy, że możemy się spodziewać nowych odcinków szlaków w grupie Leskowca  smile smile  smile

Czy z Jaszczurowej da się przeprowadzić szlak poprzez rzeczkę Jaszczurówka do nowej kapliczki (Groty) w przysiółku Gronie koło czarnego szlaku ze Ślemienia. Tam za parę dni dojdzie szlak żółty z pod kościoła w Mucharzu i chcielibyśmy zrobić połączenie z któregoś przystanku w Jaszczurowej.  Podobno mostki zostały zerwane? Czy to prawda?


Chyba Marku chodziło Ci o Śleszowice? wink Jeżeli chodzi o ten przyszły żółty szlak, to czy przebiegał by on tą grzbietową drogą przez Jedlicznik?

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

114

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

kris_61 napisał/a:

  (...)

Chyba Marku chodziło Ci o Śleszowice? wink Jeżeli chodzi o ten przyszły żółty szlak, to czy przebiegał by on tą grzbietową drogą przez Jedlicznik?

Masz rację - "szewski błąd"
Chodziło o Śleszowice smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

115

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

kris_61 napisał/a:

  (...) Jeżeli chodzi o ten przyszły żółty szlak, to czy przebiegał by on tą grzbietową drogą przez Jedlicznik?

Dokładnie kris_61 , pójdzie on grzbietową stroną przez Jedlicznik.
Prace znakarskie nowego żółtego szlaku rozpocząłem wczoraj. Jest zrobiony (wyznaczony) od kościała w Mucharzu i doprowadzony do okolic kamieniołomu. Ciąg dalszy prac zaplanowany na środę od rana i jak się uda i pogoda będzie sprzyjała to połączymy go tego dnia ze szlakiem czarnym ze Śleszowic. Tam powstanie rogacz z tablicami (pod nowo powstałą i poświęconą „grotą”) i jak się da,  to doprowadzimy w to miejsce szlak z Jaszczurowej, ale podobno dojście z tej strony jest ciężkie do przeprowadzenia. Trzeba zrobić penetrację terenu smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

116

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

^^^
To piękne wieści smile Jeśli chodzi o przeprowadzenie szlaku z Jaszczurowej na Gronik, to na pewno jakaś szansa będzie. Muszę się skontaktować po przyjeździe ze stałym mieszkańcem Jaszczurowej, który jest wybitnym grzybiarzem. Zatem na pewno coś poradzi smile


Pozdrawiam i okazuję pełny szacunek MK smile

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

117

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Świetne wieści Marku - Może w najbliższym czasie będzie mi się udało przejść tą trasą Na kiedy otwarcie planujesz ???  big_smile  big_smile

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

118

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Pogoda dopisała.   Odpoczynek się udał  big_smile
Nowy szlak żółty „doszedł” do szlaku czarnego w przysiółku Gronie (pod nową „grotą”), także można już  spod kościoła w Mucharzu wybrać się na Groń Jana Pawła II.
W planach gminy Mucharz było doprowadzenie szlaku do schroniska, jednak na przeszkodzie stoi już istniejący szlak żółty z Czartaka, dlatego na ten moment wstrzymujemy dalsze malowanie do czasu uzgodnień z Wójtem gminy. Teraz - w przyszyłym tygodniu będę poszukiwał zejścia do Jaszczurowej by przeprowadzić z tego miejsca szlak niebieski do pętli autobusowej, a w dalszej kolejności przedłużyć dalej na Królewiznę (Magurkę Ponikiewską), co umożliwi zrobienie pięknego turystycznego koła (pętli)  smile

baca napisał/a:

(...)Na kiedy otwarcie planujesz ???  big_smile  big_smile

Baca co do otwarcia „oficjalnego szlaku”, to trzeba poczekać. Jest wymalowany, jednak na rzece Jaszczurówka po zejściu od kościoła po 900m natrafiamy na przeszkodę w postaci zburzonego mostu. Nowy powstaje, ale przejście karkołomne.
Miłej wędrówki. Wędrując odwrotnie w stronę Mucharza widoki „piękne”  smile

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

119

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

damy radę Nowy aparacik idzie więc będzie co pstrykać wink

----------------------------------------
Największą ozdobą naszego Beskidu [...] są jego urocze doliny. Wprawdzie dawno już straciły one charakter pierwotności i dzikości, [...] ale mimo wszystko nie są pozbawione swoistego wdzięku, chociaż wszędzie już widoczne są ślady rąk ludzkich.
- Jan Galicz

120

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

baca napisał/a:

damy radę Nowy aparacik idzie więc będzie co pstrykać wink

Powitać po dłuższej nieobecności smile
A tu takie wspaniałe wieści smile
Brawa dla Marka
Chyba tez zaplanuje jakąś trasę w tym rejonie. Ale nie wyobrażam sobie takiego "koła", o którym mowa była powyżej smile

Ostatnio edytowany przez kris_61 (2011-08-20 09:12:36)

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

121

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

MK napisał/a:

Pogoda dopisała.   Odpoczynek się udał  big_smile
Nowy szlak żółty „doszedł” do szlaku czarnego w przysiółku Gronie (pod nową „grotą”), także można już  spod kościoła w Mucharzu wybrać się na Groń Jana Pawła II.
W planach gminy Mucharz było doprowadzenie szlaku do schroniska, jednak na przeszkodzie stoi już istniejący szlak żółty z Czartaka, dlatego na ten moment wstrzymujemy dalsze malowanie do czasu uzgodnień z Wójtem gminy. Teraz - w przyszyłym tygodniu będę poszukiwał zejścia do Jaszczurowej by przeprowadzić z tego miejsca szlak niebieski do pętli autobusowej, a w dalszej kolejności przedłużyć dalej na Królewiznę (Magurkę Ponikiewską), co umożliwi zrobienie pięknego turystycznego koła (pętli)  smile

baca napisał/a:

(...)Na kiedy otwarcie planujesz ???  big_smile  big_smile

Baca co do otwarcia „oficjalnego szlaku”, to trzeba poczekać. Jest wymalowany, jednak na rzece Jaszczurówka po zejściu od kościoła po 900m natrafiamy na przeszkodę w postaci zburzonego mostu. Nowy powstaje, ale przejście karkołomne.
Miłej wędrówki. Wędrując odwrotnie w stronę Mucharza widoki „piękne”  smile


Marku czy ten nowo wyznakowany szlak żółty pokrywa się z tym z przebiegiem na dołączonym zdjęciu?.

I jak to wygląda czasowo? Czyli przejście od Mucharza do  X na Groniach i dalej do X szlaków czarny/niebieski?

https://lh3.googleusercontent.com/-tdWU9Hj8ct8/TeI1CDwY8CI/AAAAAAAAAc4/38G0a_tUKp0/s800/DSCN1702.JPG

Ostatnio edytowany przez kris_61 (2011-09-17 11:02:26)

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

122

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Tak kris_61] pokrywa się, ale biegnie od kościoła w Mucharzu.
Nie ma tam jeszcze tablic. Dzisiaj malowałem niebieski szlak z Jaszczurowej do groty.
Myślę, jak pogoda pozwoli, to w nadchodzącym tygodniu ukończę i potem przejdę z GPS-em
i naniosę na mapę i udostępnię forumowiczom czasy przejść i odległości.
W dalszym etapie będzie połączenie tego szlaku niebieskiego z Królewizną.

... by Beskid Mały, był najpiękniejszym pasmem górskim.
Czystszym, zadbanym, pokazującym swe piękno i historię.

123

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Dzięki MK  smile
Przydał by się szlak skrajem Jaszczurowskiej lub Jaszczurowej Góry, bo potokiem nie wiem czy dało by się przejść? Mam znajomego, który mieszka po prawej stronie (Ostania droga) przed pętlą i oni chodzą na Królewiznę na grzyby i jerzyny - czyli Ostrężyny.

http://szlakiibezdroza.blogspot.com/  - wszystko na czasie .

124

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

Wracając do czarnego szlaku otwartego 13.11.2010 w ramach projektu "Na szlaku harnasia Rogacza", wygląda on na całkiem ciekawą alternatywę. Wyznakowanie szlaku "Wilkowice/Bystra PKP - Skała Czarownic - Magurka Wilk." rozwija możliwości zrobienia ładnej pętli po zachodnich stokach Beskidu Małego, szczególnie z wykorzystaniem komunikacji kolejowej. Poniżej zamieszczam zdjęcie przebiegu szlaku (tablica z przeł. Przegibek) z wplecionym drogowskazem znajdującym się na grzbiecie Magurki (w miejscu gdzie szlak czar. szlak spotyka się z niebieskim / opuszcza niebieski). Zdjęcie powstało we IX.2011.

Czas przejścia szlaku harnasia Rogacza z góry na dół:
nieb./czar. : Magurka Wilk. - rozdroże szlaków 0:15
czar. : rozdroże szlaków - Skała Czarownic 1:15
czar. : Skała Czarownic - PKP Wilkowice/Bystra 1:30

125

Odp: Szlaki tursytyczne wyznaczone w XXI w

szlak fajnie wyznaczony. Mogliby jednak w Wilkowicach i na magurce uwzglednic go na nowych tablicach smile